KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Grób księżnej Diany jest kompletnie zaniedbany?! Te zdjęcia mówią same za siebie

Są naprawdę przygnębiające...

Gabriela Czernecka 22 listopada 2020 19:58

Tragiczna śmierć Diany wstrząsnęła całym światem. Nawet teraz, gdy po 23 latach od wypadku pojawiają się nowe informacje na ten temat, wciąż budzą ogromne emocje. Najnowsze doniesienia dotyczą wyglądu grobu księżnej Diany. Internauci są wstrząśnięci tym widokiem i nie mają wątpliwości, że rodzina zmarłej nieco zaniedbała miejsce pochówku królowej ludzkich serc. Te zdjęcia mówią same za siebie...

Grób księżnej Diany - gdzie się znajduje?

To, gdzie znajduje się grób księżnej Diany, jeszcze niedawno wzbudzało kontrowersje. Kilka miesięcy temu serwis Daily Mail podał, że trumna Diany jest pusta, a jej ciało spoczywa w kościele St. Mary w Oxfordzie! Wiarygodność tej informacji miał potwierdzać fakt, że w tym samym kościele pochowano ojca Diany, Edwarda Spencera. Serwis informuje, że miejsce pochówku Diany zmieniono, by nikt nie zbezcześcił jej zwłok.

Rodzina Diany chciała po jej śmierci zapewnić jej przede wszystkim spokój, którego brakowało jej za życia. Niestety, wyspa Althorp okazała się miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Nie wykluczone więc, że ciało Diany zostało przeniesione, ale wciąż Althorp jest oficjalnym miejscem pochówku królowej ludzkich serc. Przypomnijmy, że wyspa Althorp znajduje się na terenie rodzinnej posiadłości Spencerów, gdzie mieszka teraz brat Diany, Charles Spencer.

Jak dziś wygląda grób Diany

Według Brytyjczyków Althorp najpiękniej wygląda wiosną. Grobowiec Diany otacza 36 drzew, które mają symbolizować każdy rok jej życia. Miejsce porośnięte jest ulubionymi kwiatami Diany: tulipanami, angielskimi białymi różami i niezapominajkami. Co roku na wyspę Althorp na jeziorze Round Oval przyjeżdżają tłumy fanów, by oddać hołd „królowej ludzkich serc”. Wyspa ma wymiar symboliczny. To miejsce, gdzie Diana bawiła się w dzieciństwie. Miejsce, do którego uwielbiała przyjeżdżać, by odpocząć od medialnego zgiełku. Co ciekawe, na początku pojawiła się propozycja, by pochować Lady Di w rodowej Kaplicy Spencerów, niedaleko Great Brington. Ostatecznie jednak wybrano Althorp. 

Na zdjęciach, które trafiły do sieci, widać obrośnięty mchem grób księżnej Diany, zasłonięty drzewami. Wyglądał tak, jakby nikt dawno tam nie zaglądał. Oburzeni internauci napisali lawinę komentarzy, pytając dlaczego rodzina nie dba o tak ważne miejsce.

W końcu rzecznik posiadłości zmuszony został, by wydać oświadczenie: „Na terenie parku jest 14 pamiątkowych kamieni, które mimo starań, w naturalny sposób wrastają w krajobraz. Wyspa zaś, na której położona jest kolumna i grób Diany, porośnięta jest starymi drzewami, które zapewniają prywatność grobu. Jednak ich gałęzie zasłaniające kolumnę i opadłe liście są sukcesywnie usuwane”.

Także brat Diany, Charles Spencer, postanowił odnieść się do zarzutów. Na swoim Twitterze opublikował fotografię wyspy. Co prawda ujęcie jest dość dalekie, ale wygląda na to, że grób Lady Du teraz jest znacznie bardziej zadbany niż kiedyś... Czy krytyka internautów miała na to wpływ?

Zobaczcie w naszej galerii, jak wygląda miejsce, w którym pochowano Dianę. ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.