KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Grób księżnej Diany po ponad 20 latach kompletnie zaniedbany?! Te zdjęcia mówią same za siebie 

Są naprawdę przygnębiające

Gabriela Czernecka 21 czerwca 2020 20:46

Tragiczna śmierć Diany wstrząsnęła całym światem. Nawet dziś, niemal po 23 latach od wypadku, pojawiają się informacje na ten temat, które budzą ogromne emocje. Teraz dotyczą wyglądu grobu księżnej Diany. Internauci są wstrząśnięci tym widokiem i nie mają wątpliwości, że rodzina zmarłej nieco zaniedbała miejsce pochówku królowej ludzkich serc. Te zdjęcia mówią same za siebie...

Grób księżnej Diany - gdzie się znajduje?

To gdzie znajduje się grób księżnej Diany, jeszcze niedawno wzbudzało kontrowersje. Kilka miesięcy temu serwis Daily Mail podał, że trumna Diany jest pusta, a jej ciało spoczywa w kościele St. Mary w Oxfordzie! Wiarygodność tej informacji miał potwierdzać fakt, że w tym samym kościele pochowano ojca Diany, Edwarda Spencera. Serwis informuje, że miejsce pochówku Diany zmieniono, by nikt nie zbeszcześcił jej zwłok.

Rodzina Diany chciała po jej śmierci zapewnić jej przede wszystkim spokój, którego brakowało jej za życia. Niestety, wyspa Althorp okazała się miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Nie wykluczone więc, że ciało Diany zostało przeniesione, ale wciąż Althorp jest oficjalnym miejscem pochówku królowej ludzkich serc.  Przypomnijmy, że wyspa Althorp znajduje się na terenie rodzinnej posiadłości Spencerów, gdzie mieszka teraz brat Diany, Charles Spencer.

Jak dziś wygląda grób Diany

Według Brytyjczyków Althorp najpiękniej wygląda wiosną. Grobowiec Diany otacza 36 drzew, które mają symbolizować każdy rok jej życia. Miejsce porośnięte jest ulubionymi kwiatami Diany: tulipanami, angielskimi białymi różami i niezapominajkami. Co roku na wyspę Althorp na jeziorze Round Oval przyjeżdżają tłumy fanów, by oddać hołd „królowej ludzkich serc”. Wyspa ma wymiar symboliczny. To miejsce, gdzie Diana bawiła się w dzieciństwie. Miejsce, do którego uwielbiała przyjeżdżać, by odpocząć od medialnego zgiełku. Co ciekawe, na początku pojawiła się propozycja, by pochować Lady Di w rodowej Kaplicy Spencerów, niedaleko Great Brington. Ostatecznie jednak wybrano  Althorp. 

Na najnowszych zdjęciach widać obrośnięty mchem grób księżnej Diany, zasłonięty drzewami. Wygląda tak, jakby nikt dawno tam nie zaglądał. Oburzeni internauci napisali lawinę komentarzy, pytając dlaczego rodzina nie dba o tak ważne miejsce. W końcu rzecznik posiadłości zmuszony został, by wydać oświadczenie: „Na terenie parku jest 14 pamiątkowych kamieni, które mimo starań, w naturalny sposób wrastają w krajobraz. Wyspa zaś, na której położona jest kolumna i grób Diany porośnięta jest starymi drzewami, które zapewniają prywatność grobu. Jednak ich gałęzie zasłaniające kolumnę i opadłe liście są sukcesywnie usuwane”, czytamy. Zobaczcie w naszej galerii, jak wygląda miejsce, w którym pochowano Dianę.  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.