Rzecznik posiadłości wydał oświadczenie w tej sprawie...

Gabriela Czernecka 4 listopada 2021 12:23

Tragiczna śmierć księżnej Diany wstrząsnęła całym światem. Nawet teraz, po 24 latach od wypadku pojawiają się nowe informacje na ten temat, wciąż budzą ogromne emocje. Ostatnie doniesienia dotyczą wyglądu grobu księżnej Diany. Internauci byli wstrząśnięci tym widokiem i nie mają wątpliwości, że rodzina zmarłej nieco zaniedbała miejsce pochówku królowej ludzkich serc. Najnowsze zdjęcia wielu powinny uspokoić.

Grób księżnej Diany - gdzie się znajduje?

To, gdzie znajduje się grób księżnej Diany, jeszcze niedawno wzbudzało kontrowersje. Jakiś czas temu  serwis Daily Mail podał, że trumna Diany jest pusta, a jej ciało spoczywa w kościele St. Mary w Oxfordzie! Wiarygodność tej informacji miał potwierdzać fakt, że w tym samym kościele pochowano ojca Diany, Edwarda Spencera. Serwis informuje, że miejsce pochówku Diany zmieniono, by nikt nie zbezcześcił jej zwłok.

Zobacz: Inspirujące cytaty księżnej Diany. Tego możemy się uczyćod królowej ludzkich serc

Rodzina Diany chciała po jej śmierci zapewnić jej przede wszystkim spokój, którego brakowało jej za życia. Niestety, wyspa Althorp okazała się miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Możliwość oddania matce Harry'ego i Williama hołdu miało kosztować 20 dolarów. Niewykluczone więc, że ciało Diany zostało przeniesione, ale wciąż Althorp jest oficjalnym miejscem pochówku królowej ludzkich serc. Przypomnijmy, że wyspa Althorp znajduje się na terenie rodzinnej posiadłości Spencerów, gdzie mieszka brat Diany, Charles Spencer.

Sprawdź też: Płomienny romans, gorąca miłość, prawdziwa przyjaźń. Czy Dodi Al-Fayed i księżna Diana byli parą?

Jak dziś wygląda grób Diany?

Według Brytyjczyków Althorp najpiękniej wygląda wiosną. Grobowiec Diany otacza 36 drzew, które mają symbolizować każdy rok jej życia. Miejsce porośnięte jest ulubionymi kwiatami Diany: tulipanami, angielskimi białymi różami i niezapominajkami. Co roku na wyspę Althorp na jeziorze Round Oval przyjeżdżają tłumy fanów, by oddać hołd „królowej ludzkich serc”. Wyspa ma wymiar symboliczny. To miejsce, gdzie Diana bawiła się w dzieciństwie. Miejsce, do którego uwielbiała przyjeżdżać, by odpocząć od medialnego zgiełku. Co ciekawe, na początku pojawiła się propozycja, by pochować Lady Di w rodowej Kaplicy Spencerów, niedaleko Great Brington. Ostatecznie jednak wybrano Althorp. 

Zobacz: Królowa ludzkich serc, celebrytka, sprytna manipulatorka. Jaka tak naprawdę była Diana?

Na zdjęciach, które trafiły do sieci, widać obrośnięty mchem grób księżnej Diany, zasłonięty drzewami. Wyglądał tak, jakby nikt dawno tam nie zaglądał. Oburzeni internauci napisali lawinę komentarzy, pytając dlaczego rodzina nie dba o tak ważne miejsce.

W końcu rzecznik posiadłości zmuszony został, by wydać oświadczenie: „Na terenie parku jest 14 pamiątkowych kamieni, które mimo starań, w naturalny sposób wrastają w krajobraz. Wyspa zaś, na której położona jest kolumna i grób Diany, porośnięta jest starymi drzewami, które zapewniają prywatność grobu. Jednak ich gałęzie zasłaniające kolumnę i opadłe liście są sukcesywnie usuwane”.

Także brat Diany, Charles Spencer, postanowił odnieść się do zarzutów. Na swoim Twitterze opublikował rok temu fotografię wyspy. Co prawda ujęcie jest dość dalekie, ale wygląda na to, że grób Lady Di teraz jest znacznie mniej zadbany niż kiedyś... Czy krytyka internautów miała na to wpływ? Być może, ale najważniejsze, że to ważne dla tysięcy ludzi miejsce nie przypomina dziś zarośniętych krzaków.

Sprawdź też: Na ślub księżnej Diany uszyto drugą suknię!

Zobaczcie w naszej galerii, jak wygląda miejsce, w którym pochowano Dianę. Poniżej zaś prezentujemy najnowszą fotografię tej samej wyspy - już uporządkowanej. 

1/3
Grób księżnej Diany w Althorp
Copyright @Getty Images
1/3

Tak wygląda dziś miejsce, w którym pochowana jest księżna Diana.

2/3
Grób księżnej Diany w Althorp
Copyright @Getty Images
2/3

Wyspa ma wymiar symboliczny. To miejsce, gdzie Diana bawiła się w dzieciństwie.   

3/3
Grób księżnej Diany w Althorp
Copyright @Getty Images
3/3

Czy faktycznie miejsce wygląda na zaniedbane?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.