Grażyna Błęcka-Kolska
Fot. forum
O TYM SIĘ MÓWI

Grażyna Błęcka-Kolska w poruszających słowach wspomina zmarłą córkę

„Kochała ludzi. Była bardzo bystra, spostrzegawcza i wnikliwa”

Olga Figaszewska 31 stycznia 2019 07:51
Grażyna Błęcka-Kolska
Fot. forum

Grażynie Błęckiej-Kolskiej trudno wraca się do wydarzeń sprzed pięciu lat. 24 lipca 2014 roku aktorka spowodowała wypadek samochodowy. W pewnym momencie straciła panowanie na autem i uderzyła w latarnię. Towarzyszyła jej wówczas 23-letnia córka, Zuzanna. Z licznymi obrażenia trafiła do szpitala, jednak lekarzom nie udało się jej uratować. Strata córki i żałoba, były najtrudniejszym okresem i mocno odcisnęły się na życiu gwiazdy. Na wiele lat zrezygnowała z aktorstwa. Dziś Grażyna Błęcka-Kolska jest w innym miejscu, skupia się na sobie. Powróciła na duży ekran rolą w filmie Ułaskawienie w reżyserii byłego męża, Jana Jakuba Kolskiego. Niedawno pojawiła się w trzeciej części hitowej komedii Miszmasz czyli Kogel-mogel 3. W najnowszym wywiadzie w poruszających słowach opowiedziała o swojej córce.

Grażyna Błęcka-Kolska o zmarłej córce

Za rolę w filmie Ułaskawienie, aktorka otrzymała nagrodę na 43. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Zadedykowała ją zmarłej córce. „To była dla mnie terapia, mogłam swoją rozpacz i swój ból przekuć w jakąś emocję, którą ktoś zobaczy, ktoś się wzruszy, zastanowi, będzie bardziej uważny na życie. Moje dziecko było ze mną przez cały czas tego filmu i to jej zawdzięczam, jak przeszłam przez tę rolę”.

Córka Grażyny Błęckiej-Kolskiej i Jana Jakuba Kolskiego miała przed sobą świetlaną przyszłość. Zuzanna  nie chciała, by ktokolwiek zarzucał jej, że doszła do celu tylko dzięki rozpoznawalnemu nazwisku. Studiowała na na londyńskim Uniwersytecie Westminister na kierunku: media współczesne. Miała już bronić swoją prace magisterską o świecie celebrytów, etyce pracy paparazzi. Była uzdolniona na wielu płaszczyznach. Robiła krótkie filmy, śpiewała, nagrywała płyty... Posiadała ogromny talent fotograficzny.  Wkrótce zamierza wydać album z jej pracami.

„Jest mnóstwo materiału. Mam nadzieję, że wydam katalog z jej zdjęciami. Miała cudowne oko. Widziała jak reżyser, jak operator, gdzie postawić kamerę. Kochała ludzi. Była bardzo bystra, spostrzegawcza i wnikliwa. Nadmiar dojrzała w tym młodzieńczym wieku”, mówi aktorka w rozmowie z Wideoportalem. Gwiazda zaznacza, że dorośli maja za obowiązek edukowania młodego pokolenia, budowania w nich empatii i wrażliwości.  

Grażyna Błęcka-Kolska, by zachować pamięć o córce, postanowiła założyć fundację Fabryka Sensu, która wpiera uzdolnioną młodzież.  

Grażyna Błęcka-Kolska, Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3
Fot. Facebook @kogelmogelfilm

Grażyna Błęcka-Kolska z córką Zuzanną na premierze filmu Jasminum Jana Jakuba Kolskiego, 2006 rok

Grażyna Błęcka-Kolska z córką Zuzanną na premierze filmu Jasminum Jana Jakuba Kolskiego, 2006 rok
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER, East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?