Lagy Gaga na Grammy 2016
Fot. Instagram
GRAMMY 2016

Za kulisami Grammy! Ciekawostki nie tylko z czerwonego dywanu

Weronika Kostyra 17 lutego 2016 11:15
Lagy Gaga na Grammy 2016
Fot. Instagram

Rozdanie nagród Grammy wzbudza emocje od poniedziałku. Jedni komentują wygrane i przegrane, inni stylizacje i makijaże gwiazd. Ale gala to nie tylko nagrody i czerwony dywan – najciekawsze są zakulisowe ciekawostki.  Wybraliśmy pięć z nich.

1. Nowy tatuaż Lady Gagi

Lady Gaga przez ponad miesiąc przygotowywała się do występu na gali. Jej show był w całości poświęcony osobie Davida Bowiego, którego śmierć Gaga bardzo przeżyła. Cała jej stylizacja nawiązywała do wizerunku Bowiego, ale wokalistka nie byłaby sobą, gdyby nie przygotowała czegoś specjalnego. Kilka dni przed występem odwiedziła salon tatuażu i upamiętniła swojego idola tatuażem na żebrach. Przedstawia on jeden ze słynniejszych wizerunków Bowiego, zdjęcie z okładki "Aladdin Sane" z 1973 roku.

Lagy Gaga na Grammy 2016
Fot. Instagram

Lady Gaga na gali Grammy 2016.

2. Wpadka w czasie występu Adele

Mimo braku nominacji w tym roku, Adele uświetniła galę swoim występem. Niestety nie był on do końca udany. W trakcie piosenki "All I Ask" pojawił się problemy z mikrofonem i dało się słyszeć pewne dziwne dźwięki. Początkowo powiązano to z odbywającą się w tym czasie za kulisami próbą występu Justina Biebera. Nie to było jednak powodem. Wokalistka wyjaśniła potem na Twitterze, że dodatkowy mikrofon przewrócił się na struny fortepianu, stąd całe zamieszanie.

Twitter Adele
Fot. Twitter

3. Największy przegrany Grammy 2016

Konkurs Grammy ma także swoich wielkich przegranych, którzy mimo wielu nominacji, nigdy nie otrzymali statuetki złotego gramofonu. Rekord ten należy do rapera Snoop Dogga, który był nominowany aż 17 razy, ale ani razu nie został zwycięzcą. Tym razem oficjalnie zbojkotował uroczystość i ogłosił na Instagramie, że woli zostać w domu i zapalić. Jak widać cztery nominacje Leonardo di Caprio do Oscara, które także nie dały mu wygranej, nie są aż takim pechem!

Snoop Dogg o Grammy
Fot. Instagram

Grafika z Instagrama Snoop Dogga.

4. Justin Bieber zamiast z kobietą u boku pojawił się z...

Justin Bieber, inny wygrany gali, przybył na nią z osobą towarzyszącą, ale zdziwili się ci, którzy liczyli na piękną kobietę u jego boku. Gwiazdor zjawił się w towarzystwie swojego młodszego przyrodniego brata, Jaxona. Fani nie są jednak rozczarowani, sześciolatek w eleganckim smokingu także przykuwał uwagę.

Justin Bieber i Jaxon Bieber na Grammy 2016
Fot. Instagram

Justin Bieber i Jaxon Bieber na gali Grammy 2016.

5. Bruno Mars i jego piersiówka

Bruno Mars, który podczas gali został nagrodzony statuetką za utwór "Uptown Funk", wolał nie czekać na afterparty po wręczaniu nagród. Przyszedł ze swoją własną piersiówką i od razu świętował sukces – swój oraz zwycięskich kolegów – Eda Sheerana i producenta Marka Ronsona, których hojnie częstował.

Bruno Mars i Ed Sheeran na Grammy 2016
Fot. Instagram

Ed Sheeran i Bruno Mars na gali Grammy 2016.

 

Polecamy: Grammy dla dokumentu o Amy Winehouse. Krok bliżej do Oscara?

 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.