czy bedzie wprowadzona godzina policyjna w polsce
Fot. Adobe Stock
O TYM JEST GŁOŚNO

Czy w Polsce zostanie wprowadzona godzina policyjna? Eksperci alarmują!

Polacy tłoczą się w parkach i na deptakach

Aleksandra Andrzejak 13 kwietnia 2021 10:57
czy bedzie wprowadzona godzina policyjna w polsce
Fot. Adobe Stock

Coraz więcej osób ignoruje zagrożenie związane z pandemią koronawirusa i nie przestrzega reżimu sanitarnego. Imprezy, spotkania, tłumy w parkach i na deptakach... Skutki desperackich prób powrotów do normalnego życia mogą być tragiczne. Eksperci alarmują! 

Koronawirus w Polsce

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa w Polsce wciąż wymaga przestrzegania reżimu sanitarnego. Niektórzy podejmują się prób powrotu do normalnego życia. Jedni walczą o życie, inni opłakują bliskich zmarłych... a jeszcze inni świetnie się bawią. Mimo obostrzeń organizowane są zloty, imprezy, spotkania... a nawet huczne wesela. Apele rządu i ekspertów są lekceważone.

Zobacz także: Obostrzenia obejmą tegoroczną majówkę? Minister zdrowia nie pozostawia złudzeń

tlumy w polsce godzina policyjna
Fot. Albert Zawada/PAP

Godzina policyjna w Polsce: czy zostanie wprowadzona?

Czy wprowadzenie godziny policyjnej w Polsce rozwiąże problem? Eksperci uznają, że jest to niezbędne. „Przestałem wierzyć w zdrowy rozsądek i odpowiedzialność Polaków” - powiedział wirusolog Tomasz Dzieciątkowski w rozmowie z Faktem. Jest zaniepokojony lekkomyślnością rodaków. „Godziny policyjne miałyby sens” - mówi Dzieciątkowski. Dodaje jednak, że pozostałe obostrzenia również musiałyby być przestrzegane.

Zobacz także: „Mamy wojnę. Wojnę wirusa ze społeczeństwem", mówi nam Profesor Krzysztof Simon

tlumy w weekend godzina policyjna
Fot. Albert Zawada/PAP

Natomiast epidemiolog Jarosław Drobnik uważa, że decyzja o zaostrzeniu przepisów powinna zostać podjęta dopiero po analizie zakażeń, do których doszło po Świętach Wielkanocnych. „Jeśli nie będzie poprawy, trzeba pomyśleć nad twardszymi rozwiązaniami, a więc między innymi ograniczeniem mobilności między miastami czy wprowadzeniem godziny policyjnej” – przekonuje.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?