Gienek Loska
Fot. EAST NEWS
WSPOMNIENIE

Gienek Loska zmarł przez wypadek z przeszłości? Przyjaciel wyjawił nieznany dotąd fakt...

Szereg dramatycznych zdarzeń miał miejsce w 1999 roku

Redakcja VIVA! 1 listopada 2020 19:42
Gienek Loska
Fot. EAST NEWS

Dwa miesiące temu w wieku 45 lat zmarł uwielbiany przez publiczność Gienek Loska. Zwycięzca show X Factor odszedł po dwóch latach pogrążenia w śpiączce. Stan ten wywołał udar, którego muzyk doznał podczas prac w polu w rodzinnym Biełooziersku na Białorusi. Mimo licznych prób rodziny i lekarzy piosenkarza nie udało się uratować.

Teraz o nieznanym fakcie z przeszłości Gienka Loski opowiedział jego przyjaciel. Czy wypadek sprzed 20 lat mógł mieć wpływ na przebieg choroby u artysty?


Przyjaciel Gienka Loski o wypadku z 1999 roku

Gienek Loska był człowiekiem zdolnym, ciepłym i towarzyskim. W czasie swojej muzycznej kariery, licznych wzlotów i upadków, 45-latek poznał wiele osób, które śmiało mógł nazwać przyjaciółmi. Jedną z takich osób był Tomasz Dzień, który opowiedział Faktowi o tej niezwykłej relacji. „Poznaliśmy się w Krakowie w 1995 roku, dzięki mojemu bratu. Powiedział mi, że słyszał świetnego wokalistę i będąc w mieście trafiłem na jego koncert klubowy”, czytamy na Fakt.pl. „Grywał na Floriańskiej, na Rynku Głównym, ale też w lokalnych klubach. Potem zaprosiłem go do siebie, do Mielca. Razem koncertowaliśmy. Łączyła nas muzyka. Tak rozpoczęła się nasza przyjaźń”, dodał Tomasz Dzień.

W tym samym wywiadzie mężczyzna wyznał, że w 1999 roku w Zakopanem Gienek Loska miał wypadek, którego konsekwencje jego organizm mógł ponosić do końca życia. „Gienek poślizgnął się i spadł ze schodów. Rozbił głowę na tyle poważnie, że musiał przejść skomplikowaną operację neurochirurgiczną. Część czaszki miał usuniętą. Miał wstawioną specjalną płytkę. Przez trzy dni nie wiedzieliśmy, czy przeżyje”, opowiadał przyjaciel artysty Faktowi.

Gienek Loska podniósł się na szczęście po wypadku i wkrótce zrobił oszałamiającą karierę. Udział w Szansa na sukces, wygrana X Factora, koncerty i występy… Aż do 2018 roku, kiedy muzyk doznał udaru. „Kiedy pierwszy raz usłyszałem o tym, zrobiło mi się słabo. Pamiętam, jak dwa-trzy dni wcześniej przed tym zdarzeniem rozmawialiśmy ze sobą. Zapraszałem go do siebie. Niestety, stało się to, co stało”, wyznał w Fakcie Tomasz Dzień. - wyznaje. „Gdy dowiedziałem się o jego śmierci, to pomyślałem w głowie "Dobrze, że nie musi już cierpieć”, dodał smutno.  

Uwielbiany przez publiczność wokalista zmarł 9 września 2020 roku. Czy wypadek sprzed 21 lat mógł mieć wpływ na złą kondycję jego organizmu? „To była tylko kwestia czasu, kiedy się dowiem o jego śmierci”, ocenił przyjaciel Gienka Loski…

Gienek Loska
Fot. FORUM

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.