Gienek Loska, VIVA! 2011
Fot. BART POGODA I SILVIA SENCEKOVA
O TYM SIĘ MÓWI

„Jego stan neurologiczny jest w dalszym ciągu bardzo poważny

Jak pomóc Gienkowi Losce w walce o powrót do zdrowia?

Olga Figaszewska 3 marca 2020 20:45
Gienek Loska, VIVA! 2011
Fot. BART POGODA I SILVIA SENCEKOVA

Dwa lata temu Gienek Loska przeszedł rozległy wylew krwi do mózgu. Od tamtej pory pozostaje w śpiączce. Aktualnie artysta przebywa w domu w Biełooziersku pod codzienną opieką mamy i bliskich. Wszyscy walczą o jego powrót do zdrowia.

„Gieny nie trzeba budzić, jego trzeba rehabilitować. Jego stan neurologiczny jest poważny, ale on słucha, słyszy, porozumiewa się z nami oczami. A jak mruga, to tak pięknie… To bardzo wzruszające, że tak się do tego przykłada. Odpowiada w ten sposób na tyle, na ile może”,  mówiła niedawno w rozmowie z Onetem żona zwycięzcy X-Factora, pani Agnieszka Stawicka. Opieka, zabiegi i leki są kosztowne. Jak pomóc Gienkowi Losce?

Wsparcie dla Gienka Loski

Gienek Loska może liczyć na pomoc najbliższych i fanów. Po raz kolejny w sieci pojawił się apel o pomoc dla muzyka. Jego stan cały czas jest bardzo poważny. Dzięki temu wsparciu zostanie zakupione zostaną m.in. specjalne łóżko, jedzenie czy lekarstwa. Gienek Loska będzie mógł liczyć na całodobową opiekę i rehabilitację.

„Jak wiecie od maja 2018 roku Gienek jest ciężko chory, wymaga całodobowej opieki, wsparcia rehabilitacyjnego, żywienia medycznego, pełnej pielęgnacji, a co za tym idzie - wielu preparatów, leków i środków czystości. Jego stan neurologiczny jest w dalszym ciągu bardzo poważny, ale Gienek cały czas walczy, a my z nim. Do tej walki potrzebujemy wsparcia, także finansowego. Potrzebujemy Waszego wsparcia, każdego z Was. Jeśli więc chcesz pomóc Gienkowi, przekaż 1% swojego podatku na ten cel. To dla Niego wielka sprawa ❤️ ”, czytamy na stronie na Facebooku Gienek Loska Band. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.