George H.W. Bush
Fot. Getty Images
POŻEGNANIE

Nie żyje George H. W. Bush, były prezydent USA

Miał 94 lata

Konrad Szczęsny 1 grudnia 2018 08:04
George H.W. Bush
Fot. Getty Images

W nocy z piątku na sobotę zmarł George W. Bush, były prezydent USA - poinformował na Twitterze rzecznik rodziny. Miał 94 lata. Dokładnej przyczyny jego śmierci nie podano.

George W. Bush nie żyje. Były prezydent USA zmarł w wieku 94 lat

Po śmierci George’a Busha seniora oświadczenie wydał jego syn George Bush - 43. prezydent USA.

„Jeb, Neil, Marvin, Doro i ja ze smutkiem ogłaszamy, że po 94 godnych podziwu latach zmarł nasz ojciec. George H. W. Bush był człowiekiem o najsilniejszym charakterze i najlepszym ojcem, o jakiego syn czy córka mogą prosić”, czytamy w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze.

Dodał również, że cała rodzina wdzięczna jest mu za „życie i miłość” oraz kondolencje i „wyrazy współczucia tych, którzy troszczyli się o jego ojca i modlili się za niego”.

George W. Bush: choroba, śmierć żony

George W. Bush cierpiał na chorobę Parkinsona, nie był w stanie poruszać się o własnych siłach, jeździł na wózku inwalidzkim. W kwietniu w wieku 93 lat odeszła jego ukochana żona, Barbara Bush. Mimo złego stanu zdrowia, były prezydent USA uczestniczył w jej uroczystościach żałobnych. Niestety, krótko potem trafił do szpitala z powodu poważnej infekcji. 

George W. Bush był 41. prezydentem Stanów Zjednoczonych w latach 1989-1993  

George H.W. Bush
Fot. Getty Images

George H. W. Bush, trafił do szpitala
Fot. East News

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.