POŻEGNANIE

Nie żyje George H. W. Bush, były prezydent USA

Miał 94 lata

Konrad Szczęsny 1 grudnia 2018 08:04
George H.W. Bush
Fot. Getty Images

W nocy z piątku na sobotę zmarł George W. Bush, były prezydent USA - poinformował na Twitterze rzecznik rodziny. Miał 94 lata. Dokładnej przyczyny jego śmierci nie podano.

George W. Bush nie żyje. Były prezydent USA zmarł w wieku 94 lat

Po śmierci George’a Busha seniora oświadczenie wydał jego syn George Bush - 43. prezydent USA.

„Jeb, Neil, Marvin, Doro i ja ze smutkiem ogłaszamy, że po 94 godnych podziwu latach zmarł nasz ojciec. George H. W. Bush był człowiekiem o najsilniejszym charakterze i najlepszym ojcem, o jakiego syn czy córka mogą prosić”, czytamy w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze.

Dodał również, że cała rodzina wdzięczna jest mu za „życie i miłość” oraz kondolencje i „wyrazy współczucia tych, którzy troszczyli się o jego ojca i modlili się za niego”.

George W. Bush: choroba, śmierć żony

George W. Bush cierpiał na chorobę Parkinsona, nie był w stanie poruszać się o własnych siłach, jeździł na wózku inwalidzkim. W kwietniu w wieku 93 lat odeszła jego ukochana żona, Barbara Bush. Mimo złego stanu zdrowia, były prezydent USA uczestniczył w jej uroczystościach żałobnych. Niestety, krótko potem trafił do szpitala z powodu poważnej infekcji. 

George W. Bush był 41. prezydentem Stanów Zjednoczonych w latach 1989-1993  

George H.W. Bush
Fot. Getty Images

George H. W. Bush, trafił do szpitala
Fot. East News

Wideo

Odkryj kulisy sesji zdjęciowej "Zostań twarzą Kinder Bueno"!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Monika Olejnik, Martyna Wojciechowska, Joanna Przetakiewicz, Anna Lewandowska i Jessica Mercedes Kirschner. Pięć niezwykłych kobiet w niezwykłej sesji VIVY!. Janusz L. Wiśniewski w mocnej rozmowie o współczesnych kobietach oraz Debora i Joszko Brodowie z 11-stką dzieci o sile rodziny.