WSPOMNIENIE

„Geniusz od serca. Człowiek tolerancyjny, a przy tym… straszny choleryk”. Profesor Zbigniew Religa skończyłby dziś 79 lat!

Olga Figaszewska 16 grudnia 2017 16:00

Uratował życie tysiącom ludzi… „Geniusz od serca. Człowiek tolerancyjny, a przy tym… straszny choleryk”. Profesor Zbigniew Religa skończyłby dziś 79 lat!

Zobacz też: 7. rocznica śmierci Zbigniewa Religi. „Geniusz od serca i normalny ojciec”. Rozmowa z synem profesora

Człowiek od serca - Zbigniew Religa

Światowej sławy kardiochirurg  5 listopada 1985 roku przeprowadził pierwszy w Polsce udany przeszczep serca. Kierował Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Był też ministrem zdrowia. Zmarł 8 marca 2009 roku na raka płuc, opuszczając żonę Annę i dwoje dzieci – syna Grzegorza i córkę Małgorzatę. W 2014 roku jego życiorys został przedstawiony w filmie „Bogowie”. W jego postać bezbłędnie wcielił się Tomasz Kot - za co zebrał pochwały w zagranicznych mediach.

Jaki był prywatnie Zbigniew Religa? Sprawdźcie nasze ekskluzywne video!

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.