Jarosław Mika, koronawirus, wirus
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Dowódca sił zbrojnych zarażony koronawirusem. Wrócił z Niemiec

Informację potwierdziło Ministerstwo Obrony Narodowej

Konrad Szczęsny 10 marca 2020 15:31
Jarosław Mika, koronawirus, wirus
Fot. East News

Generał Jarosław Mika, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, został zakażony koronawirusem. W ostatnim czasie przebywał w Niemczech w związku z wykonywaniem służbowych obowiązków. Osoby, które mu towarzyszyły, zostały poddane kwarantannie. Informacja została oficjalnie potwierdzona przez MON. 

Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych zarażony koronawirusem

Generał Jarosław Mika brał w Niemczech udział w konferencji dotyczącej międzynarodowych manewrów „Defender 2020”, które niedługo odbędą się w Polsce. Po powrocie do kraju otrzymał informację, że jedna z osób, która brała udział w spotkaniu, jest zakażona koronawirusem. W związku z tym w trybie natychmiastowym rozpoczął kwarantannę w domu, zaś w poniedziałek poddał się badaniom. Niestety, potwierdziły one, że także jest nosicielem SARS-CoV-2. Informację potwierdziło Ministerstwo Obrony Narodowej za pośrednictwem Twittera.

Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych jest obecnie hospitalizowany. Ppłk Marek Pawlak, rzecznik prasowy dowódcy generalnego RSZ potwierdził, że generał wracał z Niemiec samolotem, na pokładzie którego było kilkanaście osób. Wszyscy, łącznie z załogą, zostali poddani kwarantannie.

Trzy nowe przypadki koronawirusa w Polsce

Jednocześnie we wtorek 10 marca minister zdrowia Łukasz Szumowski podał informację o trzech nowych potwierdzonych przypadkach SARS-CoV-2 w Polsce: jednym w Warszawie i dwóch w Cieszynie. Jeden z nich to właśnie generał Jarosław Mika.
Tym samym nad Wisłą liczba chorych wzrosła do 20. Przebywają oni w szpitalach m.in. we Wrocławiu, Warszawie, Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie (szczegółowa mapka z rozmieszczeniem poniżej).
Wirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Jakie są jej objawy? Wysoka gorączka, połączona z kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.  

W Polsce potwierdzono już 20 przypadków koronawirusa:

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.