KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Zaskakująca decyzja księżnej Meghan. Zdecydowała się na poród w domu?!

Chce postąpić jak przed laty Elżbieta II

Gabriela Czernecka 11 kwietnia 2019 06:52

Gdzie urodzi księżna Meghan? Czy księżna Sussex zdecyduje się na poród w szpitalu czy w rezydencji Frogmore Cottage, do której niedawno wraz z mężem się wprowadziła? Fani rodziny królewskiej wciąż czekają na oficjalne oświadczenie w tej sprawie, ale do mediów co rusz docierają nowe informacje. Zdaniem dziennikarzy serwisu DailyMail, księżna Meghan zdecydowała się pójść w ślady królowej i podobnie jak ona przed laty, urodzi w domu! Jest jednak jedno ale...

Gdzie urodzi Meghan - w szpitalu czy w domu?

Poród księżnej Meghan zbliża się wielkimi krokami. Od kilku tygodni żona księcia Harry'ego przebywa na urlopie i z niecierpliwością oczekuje narodzin swojego pierwszego potomka. Choć data porodu Meghan nie jest znana, przypuszcza się, że księżna urodzi w okolicach 15-20 kwietnia. Jak na razie nie podano do publicznej wiadomości, czy żona Harry'ego zdecyduje się urodzić w szpitalu czy w domowych warunkach. Niedawno książęca para Sussex zamieszkała w swej posiadłości. Frogmore Cottage przez kilka ostatnich miesięcy przechodziła remont, ale kilka dni temu poinformowano, że para właśnie się tam przeprowadziła. 

Nic dziwnego, że wielu sugeruje, że Meghan urodzi w domu, ale powodem ma być także fakt, że księżna chce postąpić podobnie jak królowa Elżbieta II przed laty. Przypomnijmy, że królowa (podobnie jak jej matka, Elżbieta Bowes-Lyon) rodziła swoje dzieci w pałacach. Książę Karol, książę Andrzej i książę Edward przyszli na świat w Pałacu Buckingham, a jedyna córka królowej, księżniczka Anna, przyszła na świat w Clarence House, ponieważ w Buckingham trwał wówczas remont. 

Mówi się, że drugim powodem jest postępowość i nowoczesność Meghan, która chce urodzić w ciszy i spokoju, w zaciszu własnego domu. Tym samym uniknęłaby szaleństwa, jakie działo się pod szpitalem w przypadku narodzin trójki dzieci Kate i Williama. Wciąż miałaby jednak zapewnioną profesjonalną opiekę. Jeśli dojdzie do domowego porodu, księżna Sussex będzie mogła skorzystać ze specjalnie przeznaczonego do tego celu basenu, ciepłych kąpieli, naturalnych technik relaksacyjnych czy specjalnego urządzenia, które dzięki impulsom elektrycznym redukuje bóle mięśni.

Podobno książęca para Sussex nie przekreśla jednak definitywnie kwestii porodu w szpitalu. Harry i Meghan mają świadomość tego, że poród kobiety po 35. roku życia może stanowić zagrożenie zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Może  się okazać, że potrzebne będzie wykonanie cesarskiego cięcia: „To jej naturalny wybór, ale wszystko oczywiście zależy od tego, jak będzie wyglądała sytuacja tuż przed porodem”, mówi przyjaciel Meghan.

O tym, czy faktycznie księżna zdecyduje się urodzić w domu dowiemy się już niebawem, a tymczasem zobaczcie w naszej galerii wnętrza Frogmore Cottage! ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.