Big Brother logo
Fot. Materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Oto 9 ciekawostek o nowej edycji Big Brothera, których nie dowiesz się z telewizji...

Kilku Wielkich Braci, usterki luksusowej willi, złamany palec uczestniczki...

Rafał Kowalski 28 kwietnia 2019 09:01
Big Brother logo
Fot. Materiały prasowe

Kolejne edycja Big Brothera, która powróciła na antenę po wielu latach przerwy, rozwija się w najlepsze. W programie TVN7 pozostali już tylko uczestnicy, którzy cieszą się największą sympatią widzów. Show emitowane jest codziennie, ale nie wszystko pokazywane jest w telewizji. Czego nie wiesz o Big Brotherze?

Ciekawostki związane z Big Brotherem – kulisy nowej edycji

1. Gdzie jest dom Wielkiego Brata?

Najwięcej emocji budzi chyba lokalizacja nowego domu Wielkiego Brata. Pierwsze edycje show były realizowane w Sękocinie, ale tym razem na miejsce programu wybrano miejscowość Gołków, która znajduje się pod warszawskim Piasecznem. Uczestnicy zamknięci w domu nie mają pojęcia, gdzie dokładnie są – godziny przed programem spędzali w hotelu, w którym odebrano im telefonu, a następnie przewieziono taksówkami do miejsca docelowego.

2. Czy dom Wielkiego Brata może wydawać się znajomy?

Widzowie TVN mogą kojarzyć dom Wielkiego Brata z innych projektów stacji takich jak serial Pułapka czy program Top model. Wnętrze domu zostało jednak całkowicie odświeżone.

3. Kto jest Wielkim Bratem? Ilu ich jest?

Nie było tajemnicą, że głos Wielkiego Brata, który tym razem jest kobietą, należy do córki Krystyny Czubówny, Agnieszki Barjasz. Okazuje się jednak, że nie tylko wydaje polecenia uczestnikom. „Oczywiście, że ona nie jest tam cały czas. W praktyce wygląda to tak, że czasem odzywa się do nich inny głos po prostu”, mówiła Woźniak-Starak w rozmowie z Plotkiem. Widzowie, którzy wykupili całodobowy dostęp do zapisu z kamer programu nie powinni być tym zaskoczeni, bo czasami słyszą, że do bohaterów show odzywa się mężczyzna… Ci, którzy jednak oglądają tylko zmontowane show w telewizji, w ogóle o tym nie wiedzą.

4. Co inaczej odczuwa się będąc w programie?

Jak zmienia się psychika, gdy mieszka się w odcięciu od świata bez zegarków, komputerów i telefonów? Okazuje się, że można się oszukać… „Czas bardzo się tam dłużył. Mimo, że np. minęły 2 tygodnie, to wydawało mi się, że za mną już ze dwa miesiące”, zdradziła nam Klaudia Marchewka, która niedawno odpadła z gry.

5. Jakie problemy mają uczestnicy Big Brothera?

Ta sama uczestniczka opowiedziała nam podczas konferencji prasowej o tym, że… uczestnikom brakuje pożywienia. „Nie było zbyt wiele jedzenia, co jest pokazywane w programie, ale poza tym mało było różnorodności. Codziennie musieliśmy jeść to samo – jajka, jajka, jajka”, wyjawiła nam Klaudia.

6. Z czym jeszcze muszą sobie poradzić?

Podobny problem był z wodą – przez pierwszy tydzień w willi miała miejsce awaria, w wyniku której, z kranów i spod prysznica leciała tylko zimna woda… Niebezpieczne okazały się też niektóre klamki w domu. Źle skonstruowane wpadały, a wspomnianą Klaudię Marchewkę nawet poraniły! Uczestniczka przekazała nam, że miała wybity albo złamany palec.

7. Czy Big Brother jest ustawiony?

Na szczęście na planie do dyspozycji uczestników są lekarze, a na wyraźną prośbę graczy, nawet psychologowie. To jedyne osoby, z którymi bohaterowie show mają sporadyczny kontakt. Czy jeszcze z kimś udało się im zobaczyć? „Żadnych techników nie widzieliśmy, ale ponieważ za ogrodzeniem jest duże pole, to gdy się stało np. na górze na balkonie, to było widać, jak dzieci idą do szkoły. Słychać też było dość głośno samochody, bo obok posiadłości jest główna ulica”, opowiedziała VIVA.pl Klaudia Marchewka.

8. Nowoczesne systemy w domu Wielkiego Brata

To nie wszystkie niedogodności, z jakimi borykali się uczestnicy. Nie wszystkie pomieszczenia były dla nich od razu otwarte – na sypialnię czekali jedną dobę, na drugą sypialnią kilka dób… Lodówkę też w pierwszych dniach programu mogła obsługiwać jedynie jedna osoba – Marlena. Tylko jej odcisk palca pozwalał odblokować drzwi urządzenia… A basen? „Został otwarty dopiero po tygodniu, ale to też nie jest tak, że on ciągle był dostępny. Musieliśmy sobie na to zapracować”, zdradziła nam Klaudia.

9. Jak uczestnicy Big Brothera radzą sobie z nudą?

Kreatywność bohaterów programu nie zna granic. Gdy brakowało im długopisu – listę zakupów sporządzili węglem; gdy chcieli zagrać w grę to sami stworzyli planszę, a nawet kostkę, którą wystrugali z drewna. Świetnie poradzili też sobie z drzwiami do sypialni, które zamykały się na magnes. Jak to ominęli? Włożyli między drzwi a framugę pasek od jednej z walizek, dzięki czemu drzwi zawsze pozostawały otwarte.

Oglądacie uważnie program i znacie inne ciekawostki związane z Big Brotherem? Chętnie je poznamy!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Big Brother TVN 7 (@bigbrother.tvn7)

Agnieszka Woźniak-Starak, VIVA! nr. 20/2018
Fot. Marcin Kempski/I LIKE Photo

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.