WOŚP, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak, Jerzy Owsiak
Fot. Materiały promocyjne
Z OSTATNIEJ CHWILI

Szef ochrony WOŚP w Gdańsku został zatrzymany!

Informację podała prokuratura krajowa

Konrad Szczęsny 21 stycznia 2019 07:10
WOŚP, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak, Jerzy Owsiak
Fot. Materiały promocyjne

Jak poinformowali przedstawiciele prokuratury krajowej, szef ochrony WOŚP w Gdańsku został zatrzymany za wprowadzenie policji w błąd. Mężczyzna miał zeznać, że zabójca Pawła Adamowicza, Stefan W., dostał się na scenę dzięki identyfikatorowi z napisem „media”. Według najnowszych ustaleń, znalazł się on w pobliżu prezydenta w inny sposób.

Zatrzymano szefa ochrony WOŚP w Gdańsku

Informację tę podano na Twitterze. Zatrzymanie szefa ochrony WOŚP w Gdańsku umotywowano „wprowadzeniem policji w błąd” i doszło do niego na polecenie śledczych. Wszystko z powodu znalezionej przy Stefanie W. plakietki z napisem „Media”.

Jak podawano wcześniej, w znacznym stopniu różniła się ona od tych oficjalnych, wydawanych dziennikarzom. Według dostępnych i ujawnionych informacji, łącznie organizator koncertu w Gdańsku zamówił 50 identyfikatorów dla przedstawicieli mediów. Wydano ich, w związku z prośbami o akredytację, 19. Prokuratura zabezpieczyła zarówno tę listę (na której brakowało nazwiska Stefana W.), jak i 31 pozostałych plakietek.

Jak podawano wcześniej, ta należąca do Stefana W. różniła się od oficjalnych: była zalaminowana, zaś na białym tle znajdował się niebieski napis „media”. Niżej umieszczono loga organizatorów oraz sponsorów WOŚP. Po ataku znaleziono ją przy mężczyźnie, jednak z ustaleń wynika, że nie miał on jej na szyi, gdy ugodził Pawła Adamowicza. Pod sceną nie wyznaczono również specjalnej strefy dla mediów.

Póki co prokuratura nie podała więcej informacji na ten temat  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?