Małgorzata Rozenek-Majdan, VIVA! listopad 2016
Fot. Marlena Bielinska/MOVE
O NIEJ SIĘ MÓWI

Małgorzata Rozenek-Majdan zakłada fundację: „Od stycznia ruszamy!”

Czym będzie się zajmować?

Ksenia Krasko 28 grudnia 2019 13:15
Małgorzata Rozenek-Majdan, VIVA! listopad 2016
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan ogłosili pod koniec roku, że wkrótce powitają na świecie synka. Para przez długi czas starała się o upragnione dziecko, a prowadząca Projekt Lady nie ukrywała, że ich jedyną szansą jest in vitro. Teraz, po ogłoszeniu radosnej nowiny, Małgorzata Rozenek-Majdan postanowiła pomóc osobom, które zmagają się z podobnym problemem.

Fundacja Małgorzaty Rozenek-Majdan

Jak wynika z najnowszych doniesień Super Expressu, Małgorzata Rozenek-Majdan zakłada fundację, która skupi się na wspieraniu par, które marzą o dziecku, ale zajście w ciążę jest dla nich problematyczne.

„Tak, to prawda, zakładam fundację, która będzie zajmowała się edukacją i pomaganiem parom, które muszą korzystać z pomocy medycyny w leczeniu niepłodności”, potwierdziła na łamach Super Expressu. „Ci ludzie często są zostawieni sami sobie”, dodała.

Fundacja Małgorzaty Rozenek-Majdan ruszy w nowym roku. „Wystąpiliśmy już o wpisanie do rejestru fundacji, zbieramy partnerów, remontujemy lokal i od stycznia ruszamy!”, ujawniła w rozmowie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)

Małgorzata Rozenek-Majdan o in vitro

Gwiazda TVN od wielu lat otwarcie mówi o in vitro. Skrytykowała decyzję rządu o zaprzestaniu finansowania tej metody. „Oskarżam PiS o to, że odwraca się plecami do trzech milionów chorujących obywateli, ignoruje ich”, mówiła w rozmowie z Newsweekiem.

Małgorzata Rozenek-Majdan przyznała, że in vitro jest kosztowne, zarówno finansowo, jak i emocjonalnie, a także czasochłonne. „14 lat temu dowiedziałam się, że albo in vitro, albo nie będę nigdy mamą. Rok później urodził się mój pierwszy syn, a cztery lata później drugi. Temat jest mi cały czas bliski”.

„[...] Polska ma rewelacyjne ośrodki leczenia niepłodności, mamy jeden z najwyższych odsetków udanych ciąż – około 40 procent. I jako jedyny kraj w Unii Europejskiej nie mamy refundacji in vitro”, tłumaczyła w wywiadzie. 

Małgorzata Rozenek-Majdan, VIVA! listopad 2016
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.