POŻEGNANIE

Nie żyje córka legendy zawodowego boksu. Freeda Foreman miała 42 lata...

Co było przyczyną jej śmierci?

Olga Figaszewska 13 marca 2019 06:51
Freeda Foreman
Fot. Getty Images

Córka legendy boksu George’a Foremana nie żyje. Ciało Freedy Foreman znaleziono w nocy z piątku na sobotę w jej domu w Houston w Teksasie. Sportsmenka zmarła w wieku 42 lat. Co było przyczyną jej śmierci?

Freeda Foreman nie żyje

O odejściu Freedy Foreman poinformowali jej bliscy. Nie wiadomo, co dokładnie było przyczyną śmierci bokserki. Organy ścigania nie wykluczają udziału osób trzecich.

Kim była Freeda Foreman?

Freeda Foreman była utalentowaną sportsmenką. Poszła w ślady ojca, słynnego mistrza świata wagi ciężkiej, George’a Foremana i jako jedyna z dziesięciorga swojego rodzeństwa związała swoją przyszłość z boksem.

Freeda Foreman miała na swoim koncie jedną porażkę i pięć wygranych. Nie wiadomo, jak potoczyłaby się jej przygoda ze sportem... 18 lat temu zakończyła skończyła z zawodowym boksem. Spekulowano, że podjęła tę decyzję ze względu na swojego ojca. Chciała również poświecić się rodzinie. Niektórzy sugerują, że zapłacił jej za to, by zeszła z ringu.

„Tata zawsze mi powtarzał: to nie jest to, czego chciałbym dla ciebie. Nie lubił, kiedy wchodziłam do ringu. Błagał, żebym tego nie robiła”, mówiła Freeda w rozmowie z mediami.

George Foreman na ringu był niezwyciężony. W trakcie swojej zawodowej kariery stoczył 81 walk, z których przegrał tylko… pięć. Był dwukrotnym mistrzem świata wagi ciężkiej i złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich. W pewnym momencie postanowił ją przerwać, by zostać pastorem. Wrócił jednak do sportu. 

 

George Foreman
Fot. East News

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Po raz pierwszy Joanna Krupa z mamą! Rozmawiają o kobiecości, mężczyznach i… mężach!