Philippe Monguillot, francuski kierowca, Veronique Monguillot
Fot. AP/Associated Press/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Francja: nie żyje kierowca autobusu, skatowany za prośbę o założenie maseczek

Napastnicy odpowiedzą za zabójstwo

Ksenia Krasko 14 lipca 2020 08:47
Philippe Monguillot, francuski kierowca, Veronique Monguillot
Fot. AP/Associated Press/East News

Jak informuje CNN, we Francji zmarł kierowca autobusu, dotkliwie pobity przez pasażerów. Napastnikom nie spodobała się jego prośba o założenie obowiązkowych maseczek ochronnych. 59-latek przez kilka dni przebywał w szpitalu, jednak jego stan był bardzo ciężki. Według policji, Philippe Monguillot padł ofiarą „wyjątkowo brutalnego ataku”. Mężczyźni odpowiedzialni za śmierć kierowcy trafili do aresztu.

Kierowca Philippe Monguillot nie żyje po pobiciu

Do tragedii doszło 5 lipca w mieście Bayonne, w południowo-zachodniej Francji. Philippe Monguillot zgodnie z zaleceniami poprosił kilku wsiadających mężczyzn o użycie maseczek ochronnych. Są one obowiązkowe dla pasażerów transportu publicznego ze względu na panującą pandemię koronawirusa.

Mężczyźni agresywnie zareagowali na jego prośbę. Wyciągnęli kierowcę na przystanek i dotkliwie pobili, po czym uciekli do mieszkania znajomego. Policja zatrzymała pięciu mężczyzn. Napastnicy byli już notowani, dwóch z nich usłyszało zarzut zabójstwa. Inni odpowiedzą za brak udzielenia pomocy oraz za próbę ukrycia przestępców.

59-letni mężczyzna przez kilka dni przebywał w szpitalu, jednak jego stan był bardzo ciężki. Rodzina odłączyła go od aparatury podtrzymującej życie. „Postanowiliśmy pozwolić mu odejść. Lekarze nie protestowali, tylko przychylili się do naszej prośby”, przekazała AFP 18-letnia córka zmarłego, Marie Monguillot.

„Philippe miał za rok przejść na emeryturę [...] Nie mogę uwierzyć w to, co się stało. Czuję, że to jakiś koszmar”, wyznała w rozmowie z mediami żona kierowcy, Veronique Monguillot. Mężczyzna osierocił trzy córki w wieku 18, 21 i 24 lat.

8 lipca krewni zmarłego zorganizowali w Bayonne marsz pamięci, do którego dołączyło około sześciu tysięcy osób. Tego samego dnia kierowcy w innych miastach złożyli hołd zmarłemu koledze, zatrzymując autobusy na minutę. 

Źródło: CNN, Fakt, DW

Philippe Monguillot, francuski kierowca, Veronique Monguillot
Fot. AP/Associated Press/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.