Jerzy Owsiak, Jurek Owsiak, WOŚP, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Fot. Łukasz Widziszowski/WOŚP
O TYM JEST GŁOŚNO

Jurek Owsiak podjął zaskakującą decyzję w sprawie finału WOŚP!

Wszystko przez pożary w Australii...

Rafał Kowalski 8 stycznia 2020 11:29
Jerzy Owsiak, Jurek Owsiak, WOŚP, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Fot. Łukasz Widziszowski/WOŚP

Dwunastego stycznia czeka nas 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Inicjatywa Jurka Owsiaka zagra tym razem pod hasłem Wiatr w żagle a zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup urządzeń służących do ratowania życia i zdrowia dzieci, które wymagają operacji. Inaczej będzie jednak w Australii, gdzie Orkiestra także zagra po raz kolejny.

Finał WOŚP w Australii. Zbiórka na pożary decyzją Jurka Owsiaka

Wczoraj na fanpage’u australijskiego oddziału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy opublikowano list, którego autorem jest Jerzy Owsiak. 66-latek poprosił w nim, aby zmienić cel zbiórki przeprowadzanej na płonącym kontynencie. „Dziękujemy, że gracie razem z nami i bardzo prosimy Was, aby pieniądze zebrane na miejscu podczas Finału w Australii nie były przekazywane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a zostały przesłane na rzecz działającej u Was organizacji pozarządowej, która zbiera środki na ratowanie życia i zdrowia ofiar pożarów, z którymi walczycie. Będziecie wiedzieli najlepiej, jak je zagospodarować”, czytamy w sieci. „Pamiętajcie, że w takich momentach, zawsze solidaryzujemy się z tymi, którzy potrzebują pomocy. Wierzymy, że pokonacie żywioł, ale wiemy także, że czeka Was ogromny wysiłek, aby odbudować to, co zostało zniszczone. Zawsze możecie liczyć na nas!”, dodał Jerzy Owsiak.

Założyciel najpopularniejszej polskiej fundacji zapowiedział także, że i w Polsce pojawi się akcent przypominający o tym, że po drugiej stronie globu też potrzebna jest pomoc. „Podczas 28. Finału będziemy chcieli w centrum Warszawy nad głowami publiczności rozwinąć ogromną flagę Australii. Niech ten sygnał będzie dla Was wzmocnieniem w Waszej walce”, napisał Jurek Owsiak w liście do australijskiej Polonii.

Przypomnijmy, że Australia walczy z pożarami już od września. Do tej pory spłonęło około 60 mln hektarów lasów i pól. Obszar ten można porównać do terytorium Litwy. 

Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Viva! 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANNA I TOMASZ SEKIELSCY – znany dziennikarz mówi o żonie, że jest jak… „żona mafiozo”. Dlaczego? BERENICE MARLOHE – kim by została, gdyby nie rola dziewczyny Bonda? MEGHAN i HARRY w osobistej krucjacie przeciwko brytyjskiej monarchii. REMIGIUSZ MRÓZ o tym, jak zarobił pierwszy milion, gdzie szuka natchnienia i o końcu miłości.