Jury Mam Talent
Fot. Jakub Kaminski/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Już dziś finał 12. edycji Mam Talent! Kto wygra program?

Zobacz najlepsze występy dziesiątki finalistów

Rafał Kowalski 30 listopada 2019 16:55
Jury Mam Talent
Fot. Jakub Kaminski/East News

Już dziś o godzinie 20:00 rozpocznie się finał dwunastej edycji programu Mam Talent. Siłą głosów publiczności okaże się, kto zwycięży i przejdzie do historii telewizji. Zawodników jest dziecięciu, ale tytuł największego talentu w Polsce tylko jeden. Kto wystąpi w ostatnim odcinku show?

Uczestnicy finału Mam Talent 12 - Ana Andrzejewska

26-letniej wokalistce muzyka już od najmłodszych lat pomagała poradzić sobie z każdą ciężką sytuacją. Jej mama, widząc jak wpływają na nią występy na scenie, mimo ciężkiej sytuacji w domu, stwarzała okazje, aby Ana mogła szkolić się w tym kierunku. 26-latka ukończyła Akademię Jazzu w Katowicach pomimo wcześniejszego braku znajomości nut. Widzowie znają ją też z Voice of Poland, gdzie zachwyciła się nią między innymi Edyta Górniak. Z kolei w Mam Talent Ana otrzymała Złoty Przycisk od Małgosi Foremniak.

Uczestnicy finału Mam Talent 12  - Artur Cichuta

Sporty „estetyczne", jak określa wschodnie sztuki walki i akrobatykę, kocha od zawsze. Akrobatyką powietrzną zajął się niedawno, bo dopiero osiem miesięcy temu. Wcześniej przez wiele lat ćwiczył chińskie sztuki walki i gimnastykę sportową, co dało mu solidne przygotowania fizyczne i odpowiednie cechy – siłę, gibkość, wytrzymałość i odporność na ból. Artysta otrzymał na etapie castingów Złoty Przycisk.

Uczestnicy finału Mam Talent 12 - Cezary Borowik

24-letni tancerz brał już udział w 9. edycji programu, gdzie dotarł do półfinału. Kontuzja kolana nie pozwoliła mu jednak w pełni zaprezentować swoich umiejętności. Po regeneracji wraca, aby jeszcze raz pokazać widzom swój talent.

Uczestnicy finału Mam Talent 12 - Jan Szynal

18-letniemu wokaliście muzyka towarzyszy od dziecka. W dzieciństwie rodzice zapisali go do ogniska muzycznego, gdzie uczył się podstaw gry na keyboardzie. Nauka nie trwała długo, gdyż Janek nie wykazywał wielkiego zainteresowania. Dopiero mając 13-14 lat zaczął spędzać czas przy instrumencie. Wokal zaczął kształcić trzy lata temu. Janek od dwóch lat jest wokalistą w zespole Jelly Beans. Ponadto tworzy muzykę i teksty do własnych utworów.

Uczestnicy finału Mam Talent 12 - Łukasz Fraś

Łukasz jest artystą i jednym z najbardziej rozciągniętych ludzi na świecie. Chłopak doprowadził swoje ciało do mistrzowskiej formy systematycznie trenując. To co dziś potrafi, to połączenie kontorsjonistyki i ekwilibrystyki. Jest jedną z nielicznych osób na świecie, która może się popisać takimi umiejętnościami. Ma gibkie ciało o większym zakresie ruchu niż u przeciętnego człowieka.

Uczestnicy finału Mam Talent 12 - Marysia i Julian

Para poznała się na festiwalu cyrkowym dwa lata temu. Wtedy również, Julian zobaczył pokaz „gier ikaryjskich” i postanowił spróbować swoich sił w tej sztuce. Współpracę zaproponował Marysi i tak zaczęła się ich wspólna przygoda. Od około półtora roku są parą. Wiedza o tej dyscyplinie jest u nas znikoma, więc często muszą bazować na rzeczach znalezionych w Internecie lub dochodzić do pewnych rzeczy metodami prób i błędów. Dla obojga jest to też dobra odskocznia od ich pozostałych zajęć. Choć prowadzą kariery solowe, chcą rozwijać się jako duet.

Uczestnicy finału Mam Talent 12 - Łukasz Chwieduk

Największą pasją 26-latka jest freestyle football. Swoją przygodę z tym sportem zaczął mając 13 lat. Początkowo naśladował triki z filmików znalezionych w Internecie. Po trzech latach treningów wygrał mistrzostwa Polski. Ten tytuł zdobył już dwukrotnie, również dwukrotnie został mistrzem i wicemistrzem Europy we freestyle’u. Był półfinalistą dziesiątej edycji Mam Talent.

Uczestnicy finału Mam Talent 12 - Malwina Kowalowicz

10-letnia artystka uczy się aerial hoop od półtora roku pod okiem instruktorki. Trenuje również sama szlifując nowe elementy. Uprawia też gimnastykę, techniki tańca i akrobatykę sportową, a ostatnio kalistenikę. Ćwiczy codziennie i nie wyobraża sobie dnia bez treningu.

Uczestnicy finału Mam Talent 12 - Maya Thomas

Kiedy Maya miała sześć lat, jej mama zauważyła, że śpiewanie sprawia Mayi dużą radość i zachęciła córkę do rozwoju tej zdolności. 15-latka uczy się sama, codziennie ćwiczy w domu. Nie wyobraża sobie dnia bez śpiewania, które jest dla niej relaksujące. Zawsze marzyła o występach na scenie. Ma nadzieję, że „Mam talent!" pozwoli jej zaistnieć w świecie muzyki i spełnić marzenia o karierze piosenkarki. Maya otrzymała od jurorów na etapie castingów Złoty Przycisk.

Uczestnicy finału Mam Talent 12 - Basia i Łukasz

Duet Acro Studio – Para poznała się na studiach na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Początkowo Basia trenowała na szarfie solo, ale po jakimś czasie stworzyła z Łukaszem duet. Z pokazami akrobatyki powietrznej występują już od dwóch lat.

Wiecie już komu będziecie kibicować? 

TAGI #Mam Talent

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.