Sabina Zięba 7 sierpnia 2017 09:00
1/7
Copyright @East News
1/7

Jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej utalentowanych aktorek w Hollywood, a mimo to w życiu prywatnym nie układa się jej najlepiej. Czy to trauma z dzieciństwa sprawia, że Charlize Theron jest singielką?

Polecamy też: „Powiedziałam lekarzowi, że umieram”. Charlize Theron otwarcie o tym, co doprowadziło ją do depresji

Charlize Theron
urodziła się 7 sierpnia 1975 roku w RPA. Jest córką Niemki i Francuza, Gerdy i Charlesa Theron, posiadaczy firmy budującej drogi i farmy. Miała bardzo trudne dzieciństwo. Jej rodzice się nie dogadywali, Charles pił i znęcał się nad rodziną, by w końcu zginąć z rąk własnej żony, która działała w obronie własnej. Przez to wydarzenie Charlize do dziś zrażona jest do mężczyzn i samej instytucji małżeństwa. 

Początkowo jej pasją był taniec. Jako sześciolatka tańczyła w Johannesburgu w takich przedstawieniach, jak m.in. „Dziadek do orzechów”, czy „Jezioro łabędzie”, jednak kontuzja kolana w wieku nastoletnim uniemożliwiła jej dalszy rozwój w tym kierunku. Zmuszona do znalezienia innego hobby zaczęła spędzać każdą wolną chwilę w kinie samochodowym. Gra aktorka zafascynowała ją do tego stopnia, że zadecydowała o nauce w szkole teatralnej. Następnie mając 16 lat wygrała konkurs modelek i w 1991 roku przeprowadziła się do Mediolanu. Przez kilka lat podróżowała po Europie pracując w modelingu.

Po ukończeniu 18 roku życia przeprowadziła się do Los Angeles. Wtedy to przypadkowo poznała agenta Johna Crosby - stał za nią w kolejce w banku, gdy miała kłopoty z realizacją czeku z innego stanu. Dał jej swoją wizytówkę, a potem zapewnił filmowy debiut w obrazie „Dzieci kukurydzy III” (1995). Następnie Charlize zgrała w „Dwóch dniach z życia doliny” (1996), debiucie reżyserskim Toma Hanksa „Szaleństwa młodości” (1996) oraz popularnym „Adwokacie diabła” (1997) obok Ala Pacino i Keanu Reeves’a. Wtedy jej kariera rozpoczęła się na dobre. 

Polecamy też: Nie tylko Jennifer Lawrence i Julia Roberts. Które aktorki zarabiają najwięcej? Ta lista zaskakuje

W kolejnych latach pracowała z Woodym Allenem („Celebrity” oraz „Klątwa skorpiona”), Benem Affleck („Uwikłany”), Willem Smithem i Mattem Damonem („Nazywał się Bagger Vance”) oraz Robertem de Niro („Siła i honor”). W maju 1999 roku pozowała do Playboy'a, a w 2000 została okrzyknięta przez magazyn People jedną z 50 najpiękniejszych ludzi na świecie. Trzy lata później wykazała się swoimi umiejętnościami aktorskimi w filmie „Monster”. Zagrała tam Aileen Wuornos, prostytutkę z wyrokiem śmierci. Do tej roli przytyła 14 kilogramów, a wraz z charakteryzacją i ekspresją aktorki dało to niezwykły efekt. Za to wcielenie aktorka zdobyła Oscara, a następnie Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie, Złoty Glob w kategorii Najlepsza Aktorka Dramatyczna oraz Nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego podczas Festiwalu Camerimage w Łodzi. Od tego momentu ma ugruntowaną pozycję w Hollywood. Cały czas możemy oglądać ją na dużym ekranie, ostatnio w „Atomic Blonde”, gdzie zagrała tajną agentkę Lorraine Broughton.


Polecamy też: Zobaczcie drogocenny flakon perfum Dior J’adore L’Or Prestige Edition! Wyprodukowano go tylko… w pięciu egzemplarzach!

Prywatnie nie ułożyło jej się najlepiej. Przez długi czas tworzyła udany związek z irlandzkim aktorem, Stuartem Townsendem. Rozstała się z nim w 2010 roku. Dwa lata później adoptowała małego Jacksona z sierocińca w RPA. W wywiadzie dla magazynu "W" tłumaczyła: Popatrzyłam na niego i już wiedziałam, że chcę bardziej walczyć z plagą AIDS, wszelkimi niesprawiedliwościami. Poczułam, że zasługuje, by żyć w lepszym świecie”. W 2013 roku związała się z Seanem Pennem, z którym rozstała się dwa lata później. Wtedy też została oficjalnie mamą kolejnego czarnoskórego dziecka, małej August z amerykańskiego przytułku. Jak na razie jest singielką.

Zobacz w naszej galerii jej najlepsze filmowe metamorfozy!

2/7
Copyright @East News
2/7

Charlize Theron w filmie "Monster" w 2003 roku. To za to wcielenie została nagrodzona Oscarem.

Polecamy też: Wraz ze wzrostem temperatury gwiazdy odkrywają coraz więcej ciała... Zobacz najnowszy trend!

3/7
Copyright @East News
3/7
4/7
Copyright @East News
4/7

Charlize Theron w "Dalekiej północy" w 2005 roku.

Polecamy też: „Pamiętnik księżniczki” doczeka się kontynuacji? Znamy doniesienia o trzeciej części filmu!

5/7
Copyright @East News
5/7

Charlize Theron w "Królewnie Śnieżce i Łowcy" w 2012 roku.

Polecamy też: Tak erotycznego filmu dawno nie widzieliście! Zobacz zwiastun „Podwójnego kochanka”

6/7
Copyright @Pinterest
6/7

Charlize Theron w 2015 roku w filmie "Mad Max: Na drodze gniewu".

Polecamy też: Po tym filmie zapragniesz zobaczyć Francję! Co wyjątkowego jest w "Paryż może poczekać"?

7/7
Copyright @East News
7/7

Charlize Theron w 2017 roku w filmie "Atomic Blonde".

Polecamy też: To ona stylizowała księżną Dianę, a teraz jej marka ubiera księżną Kate. Kim była Catherine Walker?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.