Filip Chajzer, main topic
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Filip Chajzer po raz kolejny udowodnił, że ma naprawdę wielkie serce! Tym razem spełnił marzenie 12-letniej Oliwii!

Sabina Zięba 5 listopada 2017 19:00
Filip Chajzer, main topic
Fot. East News

Filip Chajzer od lat słynie ze swojego dobrego serca, a także genialnego podejścia do dzieci. Choć w 2015 roku w wypadku samochodowym zginął jego pierworodny Maksymilian, a życie dziennikarza zupełnie się  wtedy załamało, prezenter niedawno powitał na świecie syna ze swojego następnego związku z dziennikarką Małgorzatą Walczak. Nieustanny kontakt z najmłodszymi ma także w pracy - aktualnie prowadzi już trzeci sezon programu „Mali giganci” w telewizji TVN. W ostatnich dniach po raz kolejny wykazał się swoją empatią i chęcią niesienia pomocy, uszczęśliwiając 12-letnią Oliwię. Co zrobił?

Polecamy też: Filip Chajzer zdradził, jakie imię będzie nosił jego syn! „To dłuższa historia”

Nieudana impreza Oliwki

Oliwka niedawno obchodziła swoje 12 urodziny. Dziewczynka nie cieszy się sympatią rówieśników, ponieważ ze względu na swoją chorobę, aspergera, ma problem z nawiązywaniem kontaktów, a jej reakcje na otaczające ją zjawiska nie są przez nich akceptowane. Ta młoda mieszkanka Warszawy tydzień temu zorganizowała swoje urodziny w jednej z sal zabaw. Niestety przyszła na nie jedynie jej najlepsza przyjaciółka... Jak Filip Chajzer dowiedział się o całej sytuacji? We „Wstajesz i weekend” opowiedział: „Kompletny spontan. Koleżanka wysłała mi link do posta pani, która prowadzi salę zabaw na Muranowie. Napisała dosyć emocjonalnie o tym, że jeszcze nigdy nie zdarzyła się u nich taka historia, żeby przyszła dziewczynka na swoje urodziny, mija pół godziny, godzina, dwie godziny i nic”.
 

 

JEST AKCJA! Zawsze pomagaliście mi w szalonych pomysłach, a ten jest dla mnie bardzo ważny. Zauważyłem na fb wpis właścicielki sali zabaw z warszawskiego Muranowa. To co pisze jest cholernie przykre. 12 letnia Oliwia, która ma problemy ze zdrowiem marzyła o urodzinach, na które mogłaby zaprosić swoich kolegów. Mama dziewczynki z wyprzedzeniem zaprosiła gości. Były balony i tablice żeby koledzy i koleżanki z rodzicami nie zabłądzili... Niestety... Nikt nie przyszedł 😒 Rozmawiałem z Panią Marysią. Powiedziała mi, że takiego smutku w oczach dziecka nie widziała jeszcze nigdy... I teraz akcja. Co powiecie na to żeby wpaść z dziećmi w najbliższą sobotę i zaśpiewać sto lat...? Ja piekę tort, nie wiem czy starczy dla wszystkich, ale ktoś się załapie. Niech zapamięta te urodziny do końca życia!!! Jeśli macie jakieś lepsze pomysły niż mój tort - walcie na filipzglaszamsie@gmail.com

Post udostępniony przez Filip Aleksander Chajzer (@filip_chajzer)

Polecamy też: Filip Chajzer przez lata przeszedł niesamowitą metamorfozę! Zobacz, jak się zmieniał


Wtedy dziennikarz postanowił uszczęśliwić solenizantkę. Skontaktował się z mamą dziewczynki i wspólnie zorganizowali imprezę, która przeszła ich wszelkie wyobrażenia. Za pośrednictwem Facebooka oraz Instagrama, Filip Chajzer zaprosił fanów do wspólnego świętowania, a mama Oliwki odcięła ją na kilka dni od internetu, żeby ta nie spodziewała się tak spektakularnej imprezy. Jak wyszło? „Dokładnie tydzień po urodzinach na które nikt (poza przyjaciółką Nikolą) nie przyszedł, dzisiaj, w sobotnie popołudnie zakorkowaliśmy Puławską. Jedną z największych ulic tego miasta. Słyszałem szacunki, ale nie mieszczą mi się one w głowie, więc napiszę, że było kilka tysięcy osób. Z całej Polski. Nie mam słów, które mogą opisać moją wdzięczność za wasze wsparcie. Nie spodziewałem się takiego odzewu”.

Fot. Instagram

Filip Chajzer z mamą dziewczynki, Oliwką i jej przyjaciółką.

Polecamy też: Ten gest Filipa Chajzera poruszył tysiące internautów. Prezenter pomógł spłacić dług powstańcowi

Na drugich urodzinach dziewczynki pojawiło się nie tylko wielu gości i telewizja, ale także niesamowita liczba prezentów oraz kartek urodzinowych z całego świata. Okazało się, że Oliwka postanowiła się podzielić pozytywną energią i przekazała część niesamowitych upominków dzieciom z domów dziecka!  Sam Filip Chajzer powiedział, że najwięcej radości sprawiła mu rozmowa z ojcem dziewczynki: „Przyszedł do mnie i powiedział: <<Panie Filipie, fajne to było, super urodziny, ale najfajniejsze jest to, że ja teraz mogę porozmawiać z moją córką o tym, co się wydarzyło i na takim żywym przykładzie opowiedzieć jej o tym, jak należy traktować drugiego człowieka. Nawet wtedy, a właściwie przede wszystkim wtedy, kiedy ma trochę w życiu pod górkę>>”. Wielkie serce dziennikarza po raz kolejny wzruszyło internautów... A wy wspieracie takie akcje?

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.