Filip Chajzer, main topic
Fot. Instagram @Filip Chajzer
O TYM SIĘ MÓWI

Ten gest Filipa Chajzera poruszył tysiące internautów. Prezenter pomógł spłacić dług powstańcowi

Damian Duda 1 sierpnia 2017 14:15
Filip Chajzer, main topic
Fot. Instagram @Filip Chajzer

Filip Chajzer pomógł jednemu z najstarszych powstańców. Zachowanie dziennikarza zostało docenione przez internautów, którzy są zachwyceni jego gestem. „Szacun’’, „Filip jesteś wielki’’ — to tylko niewielka część komentarzy, które pojawiły się pod wpisem prezentera.

Zobacz też: Filip Chajzer przez lata przeszedł niesamowitą metamorfozę! Zobacz, jak się zmieniał

Filip Chajzer pomaga Powstańcom

Chajzer postanowił wrócić do Warszawy, gdyż w każdą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego stara się być w stolicy. Zaskoczyła go wiadomość, którą dostał od asesora komorniczego. Mężczyzna zwrócił się o pomoc dla 93-letniego powstańca.

Witam Panie Filipie,


ośmielam się do Pana napisać, ponieważ Pana szanuję i wiem, że nie jest Pan obojętny na ludzką krzywdę, a los Powstańców Warszawskich, zwłaszcza w tej porze roku, jest Panu bliski. Pracuję w kancelarii komorniczej w Warszawie jako asesor komorniczy, dziś przyszedł do nas Pan Zdzisław (ps. Ryś), rocznik '24, Powstaniec Warszawski, jeden z ostatnich żyjących, jeśli nie ostatni weteran walk na Ochocie, który ma nieszczęście bycia dłużnikiem jednego z operatorów komórkowych (spokojnie, nie Play). Sytuacja materialna Pana Zdzisława nie jest najlepsza, wiadomo jak wyglądają polskie emerytury... Pozwoliłem sobie do Pana napisać z pytaniem, czy może byłby Pan w stanie pomóc jakoś Panu Zdzisławowi? Kwota jego długu nie jest astronomiczna, wynosi trochę ponad 1000zł, natomiast dla emeryta ta kwota nie jest błahostką. Pana Zdzisława poznaliśmy dziś, ale wywarł na nas tak pozytywne wrażenie, biło od niego takie ciepło, że nie chcieliśmy pozostać obojętni na jego los i chcemy mu jakoś pomóc.


Pierwszą osobą, o której pomyślałem, jest Pan. Ja ze swojej strony porozmawiam jutro z moim szefem i poproszę, by zrezygnował z pobierania opłaty egzekucyjnej. Jako rodowity Warszawiak staram się czcić pamięć Powstańców jak najlepiej i najgodniej. Czy byłby Pan w stanie jakoś pomóc? Ja niestety chwilowo nie mogę pozyskać takiej kwoty, a bardzo bym chciał pomóc Panu Zdzisławowi. Pan Zdzisław przyszedł dziś do nas w mundurze, co kompletnie mnie rozkleiło i sprawiło, że nie mogłem pozostać obojętny na jego sytuację’’, czytamy w poście zamieszczonym przez Filipa Chajzera.

Filip Chajzer podjął się wyzwania. „Ślicznie dziękuję za wrażliwość i wiadomość. Jeszcze dziś sprawa będzie załatwiona. Chwała bohaterom’’, napisał prezenter.

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego dziennikarz udostępnił na Facebooku potwierdzenie przelewu na konto komornika. Dzięki wspaniałemu gestowi Chajzera sprawa została zamknięta.

Zbiórka dla Powstańców 2017

W 2016 r. w ramach akcji, którą również wsparł Filip Chajzer, udało się zebrać aż 300 tys. złotych. To już druga edycja zbiórki pieniędzy dla Powstańców. Jeżeli chcecie wspomóc najbardziej potrzebujących weteranów, możecie przelać pieniądze na konto Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej - 50 1750 0012 0000 0000 3760 9692 Raiffeisen Bank Polski, w tytule „Zbiórka dla Powstańców 2017’’.

Informacja dla chętnych do wsparcia z zagranicy. Przed numerem rachunku trzeba dodać PL i będzie IBAN, a SWIFT to RCBWPLPW.

Przeczytaj też: „Nie podniosłem się do dzisiaj’’. Filip Chajzer po raz pierwszy tak szczerze o stracie syna

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.