Filip Chajzer, Viva! luty 2018
Fot. Adam Pluciński/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Czy Filipowi Chajzerowi udało się podnieść po tragicznej śmierci syna?

Życie nie szczędziło mu ciosów. Maks odszedł 5 lat temu...

Redakcja VIVA! 16 lipca 2020 17:42
Filip Chajzer, Viva! luty 2018
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Zyskał uznanie i sympatię widzów. Jest jednym z najpopularniejszych dziennikarzy w kraju. Zawsze uśmiechnięty i pozytywnie nastawiony do otaczającego do świata. Wydaje się, że jego życie przypomina sielankę. Ale los nie szczędził mu ciosów. Filip Chajzer pięć lat temu stracił synka. Maksymilian zginał w tragicznym wypadku. Filip Chajzer wciąż nie pogodził się z tą stratą. By poradzić sobie ze śmiercią Maksymiliana poświęcił się działalności charytatywnej. Jak dziś wygląda jego życie?

Filip Chajzer o stracie synka

Wiadomość o śmierci ukochanego synka była dla niego ciosem. Zakończyła pewien etap. 9-letni Maksymilian zginął w tragicznym wypadku samochodowym pod Płońskiem 16 lipca 2015 roku. Dziadek chłopca od strony matki stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w naczepę tira, która stała na poboczu. 9-latek zmarł na miejscu. Informacja spadła na Filipa Chajzera, kiedy przebywał w Stanach Zjednoczonych na wakacjach.

„Straciłem moje dziecko. Syna, którego kochałem nad wszystko na świecie. Moje życie właśnie straciło sens. Ten wpis jest ponad moją siłę jak zresztą wszystko od zeszłego tygodnia. Mam nadzieję, że jeszcze uda mi się go kiedyś znaleźć. Teraz nie wiem tylko jeszcze jak. Jestem w bardzo złym stanie. Jest ze mną rodzina i przyjaciele”, pisał w mediach społecznościowych Filip Chajzer. Dziennikarz dziękował za wsparcie, modlitwę i każdą dobrą myśl skierowaną w jego stronę.

Trudno wrócić do codzienności po tak dramatycznych wydarzeniach. Nie jest łatwo wyobrazić sobie jego ból i cierpienie. W najtrudniejszych momentach Filip Chajzer mógł liczyć na wsparcie rodziny.

„Nigdy nie można żałoby po śmierci dziecka przeżyć. Takie zdanie usłyszałem na samym początku w grupie wsparcia, do której zostałem skierowany zaraz po tym, jak zacząłem wychodzić z domu. Rodzice, którzy przeżyli to kilka, kilkanaście lat temu, mówili, że żal po stracie nigdy nie minie. I rzeczywiście tak jest. To jest sinusoida emocji, nerwów, myśli. Czasami jest lepiej, czasami gorzej. Często tego na zewnątrz nie widać, ale zawsze masz to w środku, budzisz się z tym, z tym idziesz spać. Myśl o dziecku, którego już nie ma, zawsze jest gdzieś z tyłu głowy”, mówił Filip Chajzer w 2017 roku w wywiadzie dla Newsweeka.

Po śmierci synka dziennikarz wpadł w wir pracy i jeszcze bardziej poświęcił się pomocy potrzebującym. Angażując się w kolejne zbiórki i akcje, wielokrotnie udowadniał, że ma wielkie serce. Wydaje się, że dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. „W takiej sytuacji przewartościowujesz całe swoje życie. I Chcesz żyć tak, aby ktoś był z ciebie dumny. Przynajmniej ja się staram i mam nadzieję, ze tak kiedyś będzie”,mówił Filip Chajzer trzy lata temu w rozmowie z Renatą Kim dla Newsweeka.

Jak dziś wygląda życie Filipa Chajzera?

Dziennikarz przewartościował swoje życie. Odnalazł w sobie siłę, by dalej budować swoją przyszłość.

„Jestem na etapie osiągnięcia równowagi. (…) Wykonałem gigantyczną pracę. Nie tylko ja, ale też ludzie, którzy się mną zajmowali, którzy nadal się mną zajmują, rodzina, przyjaciele. Uprzedzając kolejne pytania - rozdrapywanie tego tematu nie jest jeszcze chyba najlepszym pomysłem ”, mówił w rozmowie z Katarzyną Piątkowską dla VIVY! W 2018 roku.

Trzy lata temu Filip Chajzer po raz drugi został tatą. Na świecie pojawił się Aleks. Chłopiec jest owocem związku dziennikarza z Małgorzatą Walczak. „To trochę zwycięstwo życia nad śmiercią. Rozpoczął się w moim życiu nowy rozdział, nie mam pojęcia, co się w nim wydarzy, ale nie mogę się doczekać kolejnych stron”, mówił w rozmowie z Newsweekiem. W sieci od czasu do czasu dziennikarz dzieli się z fanami uroczymi fotografiami z najbliższymi.  

Filip Chajzer z ukochaną, Małgorzatą Walczak

Filip Chajzer i Małgorzata Walczak
Fot. Facebook @ChajzerFilip

Filip Chajzer z synkiem, Aleksem

Filip Chajzer, Viva! 2018
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…