Donald Trump, fgura woskowa, viva.pl
Fot. Getty Images
NOWY PREZYDENT USA

Woskowa figura Trumpa już stoi w Gabinecie Owalnym. Charakterystyczną fryzurę prezydenta wykonano z...

JULIA WILCZYŃSKA 20 stycznia 2017 14:15
Donald Trump, fgura woskowa, viva.pl
Fot. Getty Images

W londyńskim muzeum figur woskowych Madame Tussauds czas płynie nieco szybciej niż w rzeczywistości.

Efekt? Z ekspozycji prezentującej Gabinet Owalny, czyli pokój do pracy prezydenta USA usunięto już Baracka Obamę, a jego miejsce zajęła woskowa podobizna  Donalda Trumpa. 

 

Zobacz też: Dlaczego to Ivanka Trump, a nie Melania lada chwila będzie najważniejszą kobietą w Białym Domu?​

 

Oficjalna prezentacji podobizny nastąpi dopiero po zaprzysiężeniu, jednak już dziś wiadomo, że nad nowym woskowym prezydentem  pracowało 20 doświadczonych artystów, a jego wykonanie kosztowało 150 tys. funtów (przy dzisiejszych przelicznikach to nieco ponad 600 tys. złotych)

 

Ten koszt należy pomnożyć przez cztery, bo tyle łącznie podobizn powstało. (Zostały wysłane do filii muzeum znajdujących się w Waszyngtonie, Nowym Jorku oraz Orlando)
 

Osoby, które przez ostatnich 5 miesięcy pracowały nad rzeźbą (zatem zaczęły jeszcze przed wyborami w USA) podkreślają, że woskowy Donald Trump ma stanowczy i wyniosły wyraz twarzy, bo chciały jak najbardziej oddać charakter nowego Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

 

Woskowe figury amerykańskich prezydentów to typowa część ekspozycji muzeum Madame Tussauds. Niewiadomo tylko jak Trump zareagowałby na to, że jego charakterystyczną fryzurę wykonano z połączenia włosów ludzkich ze zwierzęcymi, a brwi to odpowiednio przycięte futro padłej wiewiórki. - Nawet na prezydenta USA nie byliśmy w stanie zgromadzić odpowiednio dużo ludzkich włosów – stwierdziła stylistka fryzury Kelly Cox. 

 

Przeczytaj też: Zaskoczenie i wpadka. Pierwsze oficjalne wyjście Melanii Trump podczas obchodów inauguracji

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?