Olga Figaszewska 8 grudnia 2017 09:00
1/5
Fanka Popka, Popek
Copyright @Instagram @anoxi_cime
1/5

Diagnoza zabrzmiała jak wyrok. Mój świat się zawalił”, wyznała niedawno w jednym z wywiadów. O Aleksandrze Sadowskiej zrobiło się głośno kilka tygodni temu. Dziewczyna poddała się zabiegowi wytatuowania oczu. Spekulowano, że zrobiła to w ślad za swoim idolem, raperem Popkiem. Niestety groziła jej pełna ślepota. Wszystko wskazywało na to, że zmiany są nieodwracalne. Jednak dziewczyna przeszła właśnie badania w Centrum Mikrochirugii Oka. Czy uda się uratować jej wzrok?

 

Zobacz też: „Brałam pod uwagę ryzyko”. Aleksandra Sadowska wytatuowała sobie oczy i teraz traci wzrok. Czy żałuje swojej decyzji?, a także: Popek ostro skomentował sytuację swojej fanki: „To chore. Niech to będzie przestrogą dla polskich dzieciaków”

 

Czy Aleksandra Sadowska straci wzrok?

W wywiadzie dla „Dzień Dobry TVN”, dziewczyna opowiedziała o swojej historii. Wyznała, że pomysł zmiany wizerunku pojawił się pięć lat temu i na nikim się nie wzorowała.  Oczywiście, na początku nosiła soczewki, które całkowicie zakrywają oczy. W końcu zdecydowała się na zabieg tatuażu oczu w jednym z polskich salonów. Niestety miała pecha i trafiła w ręce niewykwalifikowanego modyfikatora. Czy żałuje swojej decyzji? „Decyzji nie żałuję. Żałuję wyboru tatuatora”. Przestrzegałabym osoby, które chcą to zrobić by kogoś naśladować, pod wpływem mody. Natomiast jeśli ktoś jest zdecydowany na 100 procent, wiąże się z konsekwencjami, poleciłabym mu wybór odpowiedniej osoby”, dodała. Pełnomocnicy Aleksandry Sadowskiej zaznaczali, że dziewczyna najprawdopodobniej bezpowrotnie i całkowicie straciła widzenie w prawym oku, a w lewym pojawiły się liczne guzy, dodatkowo posnęła się wada krótkowzroczności.  Istniało ryzyko, że całkowicie straci wzrok. Igła została wbita zbyt głęboko, tęczówka została zniszczona. Na szczęście zespół specjalistów z Centrum Mikrochirurgii Oka, zdecydował się sprawdzić jak daleko jest posunięty uraz nerwu wzrokowego. Dopiero wtedy można było określić prognozę leczenia. W zależności od skali uszkodzenia nerwu wzrokowego, możliwe było wydobycie tuszu z lewej gałki ocznej. Ważna była szybka reakcja.


Okazuje się, że Aleksandra Sadowska jest już po specjalistycznych badaniach. Podzieliła się z obserwatorami ich wynikiem na Instagramie. Lekarze wydali pozytywną opinię. Drugiemu oku nie grozi ślepota.

 

 

Zobacz też: Fanka Popka z wytatuowanymi oczami przerywa milczenie: Tracę wzrok w drugim oku. Mój świat się zawalił, a także: Fanka Popka chciała upodobnić się do idola i zapłaciła za to wysoką cenę!

 

 

2/5
Fanka Popka traci wzrok, Popek, Aleksandra Sadowska
Copyright @Instagram/@anoxi_cime
2/5

Skąd więc pojawił się pomysł na tak diametralną zmianę wizerunku? Pomysł pojawił się pięć lat temu. Spodobało mi się to. Początkowo nosiłam soczewki, które całkowicie zakrywają oczy. Czułam się wtedy dobrze, ale chciałam żeby to były mojego oczy. Kiedy byłam gotowa, zdecydowałam się na ten zabieg. Prawda jest taka, że miliony ludzi zmieniają wygląd, żeby czuć się dobrze w swoim ciele”, wyjaśniła.  Dlatego Aleksandra Sadowska udała się do modyfikatora, który się tym zajmuje. Początkowo znalazła osobę zajmującą się modyfikacjami za granicą. W końcu zdecydowała się na ofertę salonu tatuażu w Polsce, które posiadało wymagane portfolio i pochlebne opinie klientów.

Zobacz też: Fanka Popka chciała upodobnić się do idola i zapłaciła za to wysoką cenę!

3/5
Fanka Popka traci wzrok, Popek, Aleksandra Sadowska
Copyright @Instagram/@anoxi_cime
3/5

Fanka Popka nie straci wzroku. Czy żałuje, że zdecydowała się na taki zabieg? „Decyzji nie żałuję. Żałuję wyboru tatuatora”, powiedziała.

Zobacz też: Fanka Popka chciała upodobnić się do idola i zapłaciła za to wysoką cenę!

4/5
Fanka Popka jednak nie straci wzroku, Fanka Popka, Aleksandra Sadowska, tatuaż oczu
Copyright @Instagram/@anoxi_cime
4/5

Internauci w większości krytykują dziewczynę, wytykają brak odpowiedzialności i lekkomyślność. Poszkodowana wrocławianka odniosła się do ich zarzutów w mediach społecznościowych: Nie macie prawa krytykować mnie za ryzyko i niszczenie zdrowia jeśli sami pijecie, palicie (grozi zaćma), uprawiacie sport, chodzicie do kosmetyczki, pierciera, tatuażysty gdzie możecie zarazić się wzw c lub hivem, przechodzicie na czerwonym świetle, jecie syfiaste jedzenie trując organizm itp. Nie będę się zamykać w piwnicy i wpadać w depresję, bo tatuator mi uszkodził oko i nie widzę na jedno. Czasy smutku mam za sobą, żyję dalej, lubię swój kolor białek, ale zniszczenia wzroku nie odpuszczę”.

Zobacz też: Popek ostro skomentował sytuację swojej fanki: „To chore. Niech to będzie przestrogą dla polskich dzieciaków”

5/5
Fanka Popka traci wzrok, Popek, Aleksandra Sadowska
Copyright @Instagram/@anoxi_cime
5/5

„Przestrzegałabym osoby, które chcą to zrobić by kogoś naśladować, pod wpływem mody. Natomiast jeśli ktoś jest zdecydowany na 100 procent, wiąże się z konsekwencjami, poleciłabym mu wybór odpowiedniej osoby”, powiedziała dziewczyna.

 

Zobacz też: Fanka Popka chciała upodobnić się do idola i zapłaciła za to wysoką cenę!

TAGI #tatuaż #Popek

Wideo

Czy to już koniec matowych pomadek

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Po raz pierwszy Joanna Krupa z mamą! Rozmawiają o kobiecości, mężczyznach i… mężach!