Schwarzkopf Professional BLONDME
Fot. Fotolia.pl
VIVA! Tylko u nas

Czy blondynki naprawdę lepiej się bawią? Tak, ale to nie wszystko!

AS 19 czerwca 2017 18:00
Schwarzkopf Professional BLONDME
Fot. Fotolia.pl

Mężczyźni wolą blondynki, a poza tym panie o blond włosach lepiej się bawią. Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby tych dwóch fraz. Czy mają jednak jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości?

 

Czasem codzienne życie inspiruje naukowców do pracy. Tak samo było z frazesami powtarzanymi o blondynkach.

 

Zobacz, co wynikło z ich eksperymentów.

 

Mężczyźni wolą…

Schwarzkopf Professional BLONDME
Fot. Fotolia.pl

Okazuje się, że kinowy klasyk „Mężczyźni wolą blondynki” jest nie do końca zgodny z prawdą. Co prawda niektóre badania donoszą, że białoskórzy mężczyźni często wybierają na swoje partnerki jasnowłose kobiety, ale sprawa jest trochę bardziej skompilowana.

 

Najnowsze badania donoszą, że większość mężczyzn woli kobiety o takim samym kolorze włosów, jaki mają oni sami. Bruneci wybierają zazwyczaj brunetki, blondyni – blondynki. Naukowcy podejrzewają, że ma to związek z pierwotną chęcią zachowania u swoich potomków cech swojego wyglądu. 

 

Blondynki lepiej się bawią

Schwarzkopf Professional BLONDME
Fot. Fotolia.pl

Badania pokazują także, że kobiety, które przefarbowały włosy na jaśniejszy kolor częściej wychodzą z domu na imprezy i spotkania towarzyskie. Podczas eksperymentu okazało się, że blondynki wychodziły średnio trzy razy w tygodniu, a brunetki tylko dwa.

 

Naukowcy podejrzewają, że ma to związek ze zwiększeniem pewności siebie. Kobiety, które mają z tyłu głowy, że blondynki są bardziej pożądane, stają się bardziej pewne siebie, a w rezultacie lepiej się bawią.

 

Blondynki wyglądają młodziej

Schwarzkopf Professional BLONDME
Fot. Pexels.com

Szukasz szybkiego i prostego sposobu na odmłodzenie? Wcale nie musisz odwiedzać kliniki medycyny estetycznej. Wystarczy wizyta u fryzjera.

Jasne włosy o wiele lepiej komplementują cerę, nawet taką, na której pojawiły się już niedoskonałości.

 

To jednak nie wszystko. Naturalne blondynki wyglądają młodziej dzięki procesom, które zachodzą w ich ciałach. Utrata pigmentacji umożliwia promieniom słonecznym na głębszą penetrację głębszych warstw skóry i lepszą syntezę witamin, więc cera blondynek starzeje się wolniej.

 

Blondynki mają więcej pieniędzy

Schwarzkopf Professional BLONDME
Fot. Fotolia.pl

Australijscy naukowcy z uniwersytetu w Queensland doszli do wniosku, że jasnowłose kobiety zarabiają więcej niż ich ciemnowłose i rude koleżanki. Co więcej, według Australijczyków blondynki wychodzą również zazwyczaj za bogatszych mężczyzn.

 

W 2009 roku amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu Cornell sprawdzili również wysokość napiwków kelnerek o różnych kolorach włosów. Okazało się, że blondynki dostawały znacznie wyższe sumy niż ich koleżanki.

 

 

Schwarzkopf Professional BLONDME
Fot. Materiały prasowe

Też chciałabyś lepiej się bawić i wyglądać młodziej?

 

Nic prostszego – wystarczy linia profesjonalnych produktów fryzjerskich do koloryzacji i pielęgnacji blond włosów z zaawansowanym Systemem Wzmacniającym Wiązania BlondMe od Schwarzkopf Professional. To linia, stworzona z myślą o wszystkich kobietach, które chcą cieszyć się doskonałym odcieniem blond na swoich włosach oraz fryzjerach.

Specjalne formuły kosmetyków, nie tylko chronią włosy przed i w trakcie koloryzacji, ale również po zabiegu – zarówno w salonie fryzjerskim, jak i w domu.

 

Schwarzkopf Professional BLONDME
Fot. Materiały prasowe

Linię BlondMe wyróżnia opracowany przez Schwarzkopf Professional System Wzmacniający Wiązania, który równoważy poziom pH i stabilizuje wewnętrzną strukturę delikatnych włosów blond poprzez tworzenie nowych wiązań oraz wzmacnianie tych już istniejących.

 

Jej formuła opiera się na cytrynianie magnezu – cząsteczkach niosących ze sobą podwójny ładunek. Wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe, cytrynian magnezu tworzy nowe wiązania, jednocześnie wzmacniając pojedyncze włókna włosów od wewnątrz. Dodatkowo posiada zdolność przywracania włosom optymalnego poziomu pH - 4.5 dla wzmocnienia i uszczelnienia wewnętrznej struktury włosów.

 

W formule wykorzystano również wysoce skuteczne pielęgnacyjne składniki takie jak:

  • hydrolizowana keratyna, która wnika do wnętrza włosa, naprawia wewnętrzną strukturę komórkową, wzmacnia, regeneruje i przywraca im elastyczność
  • kwas bursztynowy, który wnika do wnętrza włosa w czasie procesu rozjaśniania i chroni wiązania przed zerwaniem. W efekcie znacząca część wiązań pozostaje nienaruszona, a włosy utrzymują swoją wytrzymałość i elastyczność.
  • olejek marula, który wygładza włosy poprzez uzupełnienie lipidów na ich powierzchni dla zapewnienia zdrowo wyglądających i błyszczących włosów blond.

 

Partnerem publikacji jest Schwarzkopf Professional

 

TAGI #włosy

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?