Ewa Chodakowska, VIVA! 6/2020
Fot. MARLENA BIELIŃSKA/MOVE
O TYM JEST GŁOŚNO

Wielki gest Ewy Chodakowskiej. Tak włączyła się w walkę z pandemią koronawirusa

Przekazała na ten cel 25 tysięcy posiłków

Konrad Szczęsny 10 kwietnia 2020 11:53
Ewa Chodakowska, VIVA! 6/2020
Fot. MARLENA BIELIŃSKA/MOVE

Pandemia koronawirusa sparaliżowała życie codzienne na całym świecie. Zalecana samoizolacja, nadzwyczajne środki ostrożności i odwołanie wszelkich zgromadzeń – to tylko niektóre z jej konsekwencji. W pomoc tym, którzy są w tym czasie szczególnie potrzebujący, włączają się osoby z pierwszych stron gazet.  Anna Lewandowska wysłała 5 tysięcy obiadów dla przedstawicieli służby zdrowia, walczących z COVID-19 w szpitalach. Ewa Chodakowska zdecydowała się z kolei wspomóc diagnostów i samotnych seniorów, przekazując im 25.000 posiłków.

Ewa Chodakowska przekazała posiłki na rzecz potrzebujących

O tym, w jaki sposób chce włączyć się w walkę ze skutkami pandemii, trenerka poinformowała za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku.

„Kochane moje 🙏🏻 nie miałam śmiałości, ale pytacie w kometarzach i wiadomościach czy POMAGAM... i w jaki sposób.. Dziewczyny, nie przyglądam się sytuacji z założonymi rękami .. to nie w moim stylu 🙂  Oczywiście że DZIAŁAM 💪🏻 Ba! DZIAŁAMY!  Razem z moimi wszystkimi partnerami i każdego dnia ❣️ POMAGANIE to jedyna słuszna droga ❤️

Przekazaliśmy już ponad 5000 zbilansowanych posiłków Be Diet Catering ✅ DIAGNOSTOM z NARODOWEGO INSTYTUTU ZDROWIA PUBLICZNEGO - Państwowy Zakład Higieny w Warszawie ✅oraz DIAGNOSTOM z Laboratorium Diagnostyka w Szczecinie.. CI CUDOWNI LUDZIE PRACUJĄ DLA NAS 
DZIEŃ I NOC 🎖 Nie zapominamy też o SENIORACH.. O osobach samotnych, które znajdują się obecnie w najtrudniejszej sytuacji.. Przekazujemy 20.000 posiłków podopiecznym fundacji Szlachetna PACZKA”, podkreśliła Ewa Chodakowska.

Państwo Starakowie, Dominika Kulczyk, państwo Lewandowscy

Wcześniej w pomoc szpitalom, służbie zdrowia i ofiarom pandemii włączyli się m.in. Anna i Robert Lewandowscy (przekazując na ten cel milion euro, dodatkowo trenerka ufundowała dla lekarzy 5 tysięcy obiadów), Anna i Jerzy Starakowie (siedem milionów złotych na zakup respiratorów), Dominika Kulczyk (20 milionów złotych dla Fundacji Lekarze Lekarzom na zakup diagnostycznego i ochronnego sprzętu medycznego), Ewa Minge (odzież ochronna i maseczki dla służby medycznej) oraz Jerzy Owsiak wraz z WOŚP (sto łóżek do intensywnej terapii trafi do końca kwietnia do specjalnych szpitali zakaźnych).

Na świecie w walkę z pandemią koronawirusa włączyli się również m.in. Justin Timberlake, Donatella Versace i Rihanna.  

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.