Ewa Błaszczyk, Ola Janczarska, Marianna Janczarska, Viva! sierpień 2016
Fot. ks. Wojtek Drozdowicz
O TYM SIĘ MÓWI

Powstanie nowa klinika „Budzik”! Ewa Błaszczyk: Od początku chodziło o to, żeby stworzyć system

Konrad Szczęsny 28 listopada 2016 12:15
Ewa Błaszczyk, Ola Janczarska, Marianna Janczarska, Viva! sierpień 2016
Fot. ks. Wojtek Drozdowicz

Ewa Błaszczyk potwierdziła, że powstanie klinika „Budzik” dla dorosłych. Szpital uniwersytecki w Olsztynie zakończył remont sal pod nią przeznaczonych. Z kolei Ministerstwo Zdrowia wydało rozporządzenie, dzięki któremu działalność kliniki będzie mogła być finansowana z budżetu państwa.

 

Polecamy też: Ewa Błaszczyk skomentowała medialne doniesienia o wybudzeniu jej córki ze śpiączki

 

Ewa Błaszczyk o klinice „Budzik” dla dorosłych

Ewa Błaszczyk nie ukrywa, że inicjatywa związana w postaniem kliniki dla dorosłych był jednym z celów działalności fundacji „Akogo?”.

Od początku Fundacji Akogo? chodziło o to, żeby stworzyć system. Nie pomóc Kasi i Małgosi, ale żeby weszło to w system opieki refundowanej przez NFZ. To jest dokładnie to samo, co dziecięcy Budzik, tzw. krótka stacja wybudzeniowa, która trwa około roku. Sztab ludzi pracuje od rana do nocy z pacjentem - powiedziała Ewa Błaszczyk, prezes Fundacji „Akogo?”.

Polecamy też: „Nawet jeśli Oli nie pomogę, inni na tym skorzystają”. Ewa Błaszczyk z córkami - niezwykłe zdjęcia!

Klinika „Budzik” dla dorosłych powstanie w Olsztynie

Neurochirurg i prorektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. Wojciech Maksymowicz potwierdził również, że z uwagi na to, iż nazwa „Budzik” stała się rozpoznawalna i jest szeroko kojarzona w społeczeństwie i mediach, dorosły odpowiednik dziecięcej kliniki również przyjmie tę nazwę. Placówka będzie mieściła się przy szpitalu uniwersyteckim w Olsztynie.

 

Działalność Ewy Błaszczyk

Przypomnijmy, że Ewa Błaszczyk założyła fundację „Akogo?” w 2002 r., wraz z księdzem Wojciechem Drozdowiczem. Początkowo instytucja zajmowała się działalnością na rzecz dzieci wymagających rehabilitacji po ciężkich urazach neurologicznych oraz ich rodzin. Z jej inicjatywy powstała Klinika Neurorehabilitacyjna „Budzik” przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jej otwarcie nastąpiło 7 grudnia 2012 r.

 

Ola Janczarska w śpiączce

Ola Janczarska, córka aktorki i satyryka oraz scenarzysty filmowego Jacka Janczarskiego, zakrztusiła się tabletką 11 maja 2000 r., przez co zapadła w śpiączkę. Mimo podejmowanych prób leczenia, rehabilitacji i stosowania innowacyjnych metod, obecnie jest w stanie minimalnej świadomości.

 

Polecamy: W jakim stanie jest Ola? Ewa Błaszczyk o rehabilitacji córki: "Mówię jej „dzień dobry”... I ona wtedy zaczyna szybciej oddychać"

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.