Ewa Błaszczyk potwierdziła, że powstanie klinika „Budzik” dla dorosłych. Szpital uniwersytecki w Olsztynie zakończył remont sal pod nią przeznaczonych. Z kolei Ministerstwo Zdrowia wydało rozporządzenie, dzięki któremu działalność kliniki będzie mogła być finansowana z budżetu państwa.
Polecamy też: Ewa Błaszczyk skomentowała medialne doniesienia o wybudzeniu jej córki ze śpiączki
Ewa Błaszczyk o klinice „Budzik” dla dorosłych
Ewa Błaszczyk nie ukrywa, że inicjatywa związana w postaniem kliniki dla dorosłych był jednym z celów działalności fundacji „Akogo?”.
Od początku Fundacji Akogo? chodziło o to, żeby stworzyć system. Nie pomóc Kasi i Małgosi, ale żeby weszło to w system opieki refundowanej przez NFZ. To jest dokładnie to samo, co dziecięcy Budzik, tzw. krótka stacja wybudzeniowa, która trwa około roku. Sztab ludzi pracuje od rana do nocy z pacjentem - powiedziała Ewa Błaszczyk, prezes Fundacji „Akogo?”.
Polecamy też: „Nawet jeśli Oli nie pomogę, inni na tym skorzystają”. Ewa Błaszczyk z córkami - niezwykłe zdjęcia!
Klinika „Budzik” dla dorosłych powstanie w Olsztynie
Neurochirurg i prorektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. Wojciech Maksymowicz potwierdził również, że z uwagi na to, iż nazwa „Budzik” stała się rozpoznawalna i jest szeroko kojarzona w społeczeństwie i mediach, dorosły odpowiednik dziecięcej kliniki również przyjmie tę nazwę. Placówka będzie mieściła się przy szpitalu uniwersyteckim w Olsztynie.
Działalność Ewy Błaszczyk
Przypomnijmy, że Ewa Błaszczyk założyła fundację „Akogo?” w 2002 r., wraz z księdzem Wojciechem Drozdowiczem. Początkowo instytucja zajmowała się działalnością na rzecz dzieci wymagających rehabilitacji po ciężkich urazach neurologicznych oraz ich rodzin. Z jej inicjatywy powstała Klinika Neurorehabilitacyjna „Budzik” przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jej otwarcie nastąpiło 7 grudnia 2012 r.
Ola Janczarska w śpiączce
Ola Janczarska, córka aktorki i satyryka oraz scenarzysty filmowego Jacka Janczarskiego, zakrztusiła się tabletką 11 maja 2000 r., przez co zapadła w śpiączkę. Mimo podejmowanych prób leczenia, rehabilitacji i stosowania innowacyjnych metod, obecnie jest w stanie minimalnej świadomości.