Ewa Błaszczyk, VIVA! sierpień 2016
Fot. Ks. Wojtek Drozdowicz
O TYM SIĘ MÓWI

Ewa Błaszczyk o stanie zdrowia córki. Jak dziś wygląda życie Oli Janczarskiej?

Aktorka podzieliła się dobrymi wiadomościami!

Gabriela Czernecka 9 marca 2021 09:01
Ewa Błaszczyk, VIVA! sierpień 2016
Fot. Ks. Wojtek Drozdowicz

Ewa Błaszczyk powiedziała o stanie zdrowia córki Oli Janczarski. Aktorka od ponad 20 lat walczy o powrót do zdrowia swojej córki, która w maju 2000 roku zakrztusiła się tabletką. Jak dziś czuję się Ola Janczarska?

Stan zdrowia Oli Janczarskiej

Ola Janczarska od ponad 20 lat przebywa w śpiączce. Córka Ewy Błaszczyk zachłysnęła się tabletką, co doprowadziło do obrzęku mózgu i śpiączki. Chcąc pomóc nie tylko swojej córce, ale także innym pacjentom, którzy zmagają się ze śpiączką po neurologicznych urazach, Ewa Błaszczyk założyła fundację Akogo? a później klinikę Budzik.

Niedawno w wywiadzie dla magazynu VIVA! Marianna Janczarska, opowiedziała o tym, jak czuje się jej siostra: „Stabilnie. Na świecie stale pojawiają się nowe metody leczenia ludzi w śpiączce. Ale na pewno podchodzę już do tego ostrożniej… Chyba pamiętasz, jak kilka lat po wypadku Oli przyjechał do nas lekarz z Wielkiej Brytanii, który podawał tam ludziom w śpiączce zolpidem. Wtedy wydawało mi się, że przyjechał niemal Pan Bóg, poda tabletkę i Ola wstanie. Miałam 11 lat, strasznie się nakręciłam. Pamiętam, że chciałam się do tego lekarza przytulać, a on cały czas mnie odpychał. Dziwiłam się, czemu mnie tak odpycha, trzyma na dystans. A on nie chciał mi dawać nadziei. Coś tam się po tym leku z Olą działo, ale nie to, na co ja czekałam. Bardzo to przeżyłam. To był chyba taki moment zwrotny w przejściu od małego dzieciaka do dorastającej dziewczyny, do której powoli dochodzi to wszystko, zmienia się punkt widzenia”, wyznała Alinie Mrowińskiej.

Dziś Ewa Błaszczyk w wywiadzie dla Urody Życia opowiedziała, jak wygląda życie Oli: „mieszka w domu, ładnie pracuje z cyberokiem, słucha, jest pod ciągłą opieką. Niedawno miała podawaną prolię przeciwko osteoporozie, potem było badanie EEG, za chwilę będzie konsultacja neurologiczna, za dwa tygodnie będzie botulina. I tak się to toczy w swoim rytmie. A czy przyjdzie jakieś światło z kosmosu? Pracujemy nad tym, tyle mogę powiedzieć”, wyznała.

Aktorka przyznaje, że zdarzały się jej chwile zwątpienia, ale te, ma już za sobą: „Przez pierwsze dwa lata bardzo czekałam, że coś się szybko zmieni. Każdy tak ma na początku, widzimy to u wszystkich rodziców w Budziku. Ale potem powoli zaczyna się inne myślenie, które bardzo człowieka boli, ale jest potrzebne, żeby dalej mógł żyć (…). Nauczyłam się radzić sobie z rzeczywistością. Wiem, że wszystko może się zdarzyć w każdej chwili, że wszystko jest kruche. (...) Ciągle walczę, jestem zaangażowana, ale dziś już mam w sobie akceptację, że wszystko może się stać. I że niekoniecznie ma się na cokolwiek wpływ. Dopiero kiedy się już przyjmie to do wiadomości, trzeba zacząć działać i robić wszystko, co tylko jest możliwe”, powiedziała. 

Dziś przyznaje, że są kolejne powody do optymizmu, ponieważ stan zdrowia Oli sukcesywnie się poprawia.  

Marianna Janczarska, Ewa Błaszczyk, VIVA! 2013
Fot. OLGA MAJROWSKA

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.