O TYM SIĘ MÓWI

W leczeniu córki Ewy Błaszczyk nastąpił przełom? Znamy prawdę!

Aktorka szczerze o stanie zdrowia Oli Janczarskiej

Konrad Szczęsny 13 kwietnia 2019 16:57

Dziewiętnaście lat temu, 11 maja 2000 roku, życie Ewy Błaszczyk zmieniło się bezpowrotnie. Wtedy to jedna z jej córek, Ola, zakrztusiła się, popijając wodą tabletkę i zapadła w śpiączkę. Mimo że przez niemal dwie dekady nie udało się jej całkowicie wybudzić, aktorka wciąż wierzy, że w leczeniu 25-letniej dziś dziewczyny nastąpi przełom. W najnowszym wywiadzie ujawniła nowe informacje na temat stanu zdrowia Oli Janczarskiej.

Ewa Błaszczyk o stanie zdrowia Oli Janczarskiej

W 2016 roku Ola przeszła zabieg wszczepienia stymulatora układy nerwowego, którą pod nadzorem japońskich lekarzy przeprowadzili Polacy. Mimo że nie przyniósł on spektakularnych efektów, Ewa Błaszczyk zauważyła w zachowaniu córki pewną poprawę w sprawności i sposobie komunikowania się. Jednocześnie poinformowała, że nadal będzie szukała nowych metod leczenia, które pomogą 25-latce. Opowiedziała o nich w wywiadzie dla portalu Plejada, którego udzieliła razem z drugą córką, Marianną Janczarską.

„Niedawno [Ola - przyp. red.] miała podawane komórki autologiczne z jej szpiku kostnego. To była ich przedostatnia porcja. Za cztery miesiące dostanie ostatnią i potem zrobimy przerwę. Mam nadzieję, że za rok wyjdziemy z laboratorium z komórką neuralną. Bardzo na to czekamy, bo to komórka, która ma szansę odbudować uszkodzone połączenie neuronowe”, wyjaśniła.

Czy w leczeniu córki Ewy Błaszczyk nastąpił przełom?

Dodała także, że zdaje sobie sprawę, że przełom w leczeniu córki może nie nastąpić, jednak nie porzuca nadziei, że zastosowanie nowych metod przyczyni się do poprawy stanu jej zdrowia.

„Aż boję się o tym mówić – zarówno z powodów prywatnych, jak i naukowych. Ale gdyby to się udało, pomoże to nie tylko pacjentom w śpiączce, ale wszystkim cierpiącym na choroby neurodegeneracyjne mózgu. Wtedy rzeczywiście można byłoby mówić o przełomie w medycynie. (...) Prawda jest taka, że wszystko jest niewiadomą. Nie chcę nikomu robić nadziei. Natomiast tak, jak powiedziałam, z punktu widzenia laika wydaje mi się, że skoro w naturze taki proces występuje, to i w ludzkim świecie powinno się udać go przeprowadzić. A czy to wydarzy się za rok, czy w bliżej nieokreślonej przyszłości? Tego nikt nie wie”, kończy Ewa Błaszczyk.

Trzymamy kciuki za powodzenie nowych metod leczenia!  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.