måneskin wygral eurowizja 2021
Fot. AP/Associated Press/East News
EUROWIZJA 2021

Eurowizja 2021: Włochy zwyciężyły! Co wiemy o zespole Måneskin?

Ich pierwszy album pokrył się trzykrotną platyną

Aleksandra Andrzejak 23 maja 2021 06:57
måneskin wygral eurowizja 2021
Fot. AP/Associated Press/East News

Za nami finał 65. Konkursu Piosenki Eurowizji. Fani i recenzenci mieli swoich faworytów. Jednoznaczną czołówkę wskazali też bukmacherzy. Zwyciężyły Włochy! Zespół Måneskin swoim występem podbij serca.

Eurowizja 2021: kto wygrał?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbył się w Rotterdamie na Ahoy Arena. Widzowie czekali na nią 2 lata. W zeszłym roku konkurs został odwołany ze względu na pandemię koronawirusa. We wtorek i w czwartek odbyły się półfinały konkursu. Wyłoniono finalistów. Decyzją widzów i jurorów Eurowizję 2021 wygrały Włochy, które otrzymały 524 punkty.

Zobacz także: Eurowizja 2021: Internauci zachwyceni chórzystą Rafała Brzozowskiego: „Uratował ten występ”

måneskin eurowizja 2021
Fot. AP/Associated Press/East News

Zespół Måneskin z Włoch

Zespół Måneskin został wyłoniony jako reprezentant Włoch poprzez Festiwal Sanremo. Jego laureaci, potwierdzili od razu po zwycięstwie, że mają ochotę wystąpić w Konkursie Piosenki Eurowizji. Młodzi entuzjaści rocka mieszkają na co dzień w Rzymie. W skład zespołu wchodzą: wokalista Damiano David, basistka Victoria De Angelis, gitarzysta Thomas Raggi i perkusista Ethan Torchio. Ich pierwszy album pokrył się trzykrotną platyną. Ich piosenka Zitti e buoni podbiła serca całej Europy. 

Zobacz także: Historia jednej piosenki: „Waterloo”, największy przebój  Festiwalu Eurowizji​​​​​​​

måneskin eurowizja
Fot. AP/Associated Press/East News

TAGI #Eurowizja

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.