Rafał Brzozowski Eurowizja
Fot. Beata Zawadzka/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski po raz pierwszy zabiera głos po swoim występie w półfinale

„To była przejażdżka mojego życia”

Olga Figaszewska 21 maja 2021 08:13
Rafał Brzozowski Eurowizja
Fot. Beata Zawadzka/East News

Rafał Brzozowski nie będzie reprezentował Polski w finale 65. Konkursu Piosenki Eurowizji 2021. W trakcie drugiego półfinału artysta na scenie wykonał utwór The Ride. Teraz na Instagramie skomentował swój udział w konkursie. Padło wiele poruszających słów. Co powiedział Rafał Brzozowski?

Rafał Brzozowski komentuje swój występ na Eurowizji 2021

Wiadomo już, że Rafał Brzozowski z piosenką The Ride nie pojawi się w finale Eurowizji, który odbędzie się już w najbliższą sobotę. Do wielkiego koncertu zakwalifikowały się: Albania, Serbia, Bułgaria, Mołdawia, Portugalia, Islandia, San Marino, Szwajcaria, Grecja,  a także Finlandia. 

Po swoim występie i ogłoszeniu wyników drugiego półfinału, wokalista opisał towarzyszące mu emocje. Rafał Brzozowski nie ukrywał, że możliwość pojawienia się na eurowizyjnej scenie było dla niego ogromną przygodą i wspaniałym doświadczeniem. Nie zabrakło także podziękowań.

Zobacz też: Eurowizja 2021: Za nami pierwszy półfinał konkursu. Wyniki zaskoczyły większość widzów. Koncert komentowali Marek Sierocki i Olek Sikora. Jak wypadli?

„Moja piękna przygoda z Eurowizją dobiegła końca. To były 3 miesiące intensywnej pracy. Nie tylko prób wokalnych i tanecznych, ale też dziesiątki godzin wywiadów i rozmów z ludźmi z całego świata 🙌 [...] Dziękuję tancerzom, całej polskiej delegacji i osobom zaangażowanym w przygotowania do Konkursu oraz organizatorom tego wspaniałego wydarzenia. To był intensywny okres. Daliśmy z siebie wszystko i to jest najważniejsze! 💪Wielkie podziękowania za wszystkie wyrazy wsparcia, które codziennie spływały do mnie. Dawało mi to dodatkowej energii do działania! Jesteście wspaniali! ❤️ Gratulacje dla wszystkich niesamowitych artystów, którzy powalczą w sobotę o zwycięstwo. Powodzenia! 🤞 „ napisał na Instagramie.

Zobacz też: Eurowizja: Za nami drugi półfinał konkursu. Jak wypadł Rafał Brzozowski? Zobacz występ Polski!

Rafał Brzozowski: pierwszy wywiad po ogłoszeniu wyników drugiego półfinału

Rafał Brzozowski udzielił także wywiadu. W rozmowie z TVP Info przyznał, że jest zadowolony z występu. Podkreślił, że cały zespół dał z siebie wszystko i są zadowoleni z efektu swojej pracy.

„Daliśmy z siebie wszystko. To jest potężna scena, potężna widownia, ponad 200 milionowa, tam się uginają nogi często, a my mimo wszystko z tego wszystkiego się zebraliśmy - z tego COVID-u, tej izolacji i wyszliśmy, ja czuję, że obronną ręką. Chłopaki sto procent, ja to co mogłem zrobiłem, arena z nami śpiewała piosenkę, bawiliśmy się tym wszystkim i naprawdę rywalizowaliśmy ze świetnymi artystami, z genialnymi utworami, światowa czołówka”, mówi artysta.

Finał Konkursu Piosenki Eurowizji 2021 już jutro. 

Eurowizja 2021, Polska, Rafał brzozowski, wynik
Fot. EBU / ANDRES PUTTING

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?