Polska na eurowizji 2021, Rafał Brzozowski
Fot. EBU / ANDRES PUTTING
O TYM JEST GŁOŚNO

Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski nie weźmie udziału w konkursie?!

U jednego z członków ekipy wykryto koronawirusa

Olga Figaszewska 15 maja 2021 17:03
Polska na eurowizji 2021, Rafał Brzozowski
Fot. EBU / ANDRES PUTTING

Co z występem Rafała Brzozowskiego na 65. Konkursie Piosenki Eurowizji? Do fanów docierają niepokojące wieści z Rotterdamu. Jeden z członków polskiej delegacji otrzymał pozytywny wynik na obecność koronawirusa.

Eurowizja 2021: Koronawirus w polskiej delegacji

Wszystko wskazuje na to, że Rafał Brzozowski nie pojawi się w niedzielę na uroczystym otwarciu Konkursu Eurowizji i turkusowym dywanie.  U jednego z członków polskiej ekipy, podczas rutynowych tekstów, wykryto koronwirusa. Jak podaje eurowizja.org, powołując się na Let’s Talk About ESC, nie jest to żaden z artystów występujących na scenie.

,,To potwierdzona informacja. Polski zabraknie na jutrzejszej ceremonii otwarcia! Wszyscy członkowie delegacji zostaną teraz przebadani pod kątem obecności wirusa w ich organizmach. Dalsze decyzje będą zapadać po wynikach", podano na koncie INFE Poland - Eurowizja. 

To oznacza, że delegacja podlega teraz izolacji i oczekuje na ponowny test PCR. Półfinałowy występ Rafała Brzozowskiego zależy od jego wyników. Jeśli u jednej z osób będzie on pozytywny, a nie posiada ona objawów, to w takim przypadku będzie izolowana przez pięć dni.

Jak dowiadujemy się z Eurowizji.org, Europejska Unia Nadawców przygotowała się na wypadek wystąpienia objawów COVID-19 u reprezentantów biorących udział w konkursie. Organizatorzy mają wówczas do dyspozycji nagranie zapasowe, tzw. live-on-tape, które polska delegacja stworzyła jeszcze w Warszawie.  

Źródło: Eurowizja.org

Zobacz: Tak wyglądały przygotowania Rafała Brzozowskiego do udziału w Eurowizji!

Rafał Brzozowski Eurowizja 2021 występ wideo
Fot. EBU / ANDRES PUTTING

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.