Film Boże ciało
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Europejskie Nagrody Filmowe: Boże Ciało Jana Komasy z czterema nominacjami!

Zdobywców „europejskich Oscarów” poznamy na początku grudnia

Gabriela Czernecka 11 listopada 2020 09:31
Film Boże ciało
Fot. Materiały prasowe

Film Jana Komasy Boże Ciało został nominowany do Europejskich Nagród Filmowych. Produkcja otrzymała aż cztery nominacje. Nie jest to jednak jedyny film, który powalczy o tegoroczne europejskie Oscary. Poznajcie szczegóły! 

Boże Ciało nominowane do Europejskich Nagród Filmowych

Najnowsza produkcja Jana Komasy Boże Ciało została nominowana do prestiżowych Europejskich Nagród FIlmowych. Film polskiego reżysera powalczy o nagrodę aż w czterech kategoriach: najlepszy film, najlepszy aktor (Bartosz Bielenia), najlepszy reżyser (Jan Komasa) oraz najlepszy scenariusz (Mateusz Pacewicz). 

Nie jest to jednak jedyny polski film, który powalczy o tak zwane europejskie Oscary. Wśród nominowanych w kategorii najlepszy reżyser jest także Agnieszka Holland za film Szarlatan.

Z powodu pandemii koronawirusa rozdanie Europejskich Nagród Filmowych nie odbędzie się w tym roku w tradycyjnej formule. Zamiast wielkiej gali organizatorzy zaplanowali cykl wirtualnych eventów w dniach 8-12 grudnia.  

Reżyser Jan Komasa: Boże Ciało
Fot. Mat. prasowe

Boże Ciało
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.