Film Boże ciało
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Europejskie Nagrody Filmowe: Boże Ciało Jana Komasy z czterema nominacjami!

Zdobywców „europejskich Oscarów” poznamy na początku grudnia

Gabriela Czernecka 11 listopada 2020 09:31
Film Boże ciało
Fot. Materiały prasowe

Film Jana Komasy Boże Ciało został nominowany do Europejskich Nagród Filmowych. Produkcja otrzymała aż cztery nominacje. Nie jest to jednak jedyny film, który powalczy o tegoroczne europejskie Oscary. Poznajcie szczegóły! 

Boże Ciało nominowane do Europejskich Nagród Filmowych

Najnowsza produkcja Jana Komasy Boże Ciało została nominowana do prestiżowych Europejskich Nagród FIlmowych. Film polskiego reżysera powalczy o nagrodę aż w czterech kategoriach: najlepszy film, najlepszy aktor (Bartosz Bielenia), najlepszy reżyser (Jan Komasa) oraz najlepszy scenariusz (Mateusz Pacewicz). 

Nie jest to jednak jedyny polski film, który powalczy o tak zwane europejskie Oscary. Wśród nominowanych w kategorii najlepszy reżyser jest także Agnieszka Holland za film Szarlatan.

Z powodu pandemii koronawirusa rozdanie Europejskich Nagród Filmowych nie odbędzie się w tym roku w tradycyjnej formule. Zamiast wielkiej gali organizatorzy zaplanowali cykl wirtualnych eventów w dniach 8-12 grudnia.  

Reżyser Jan Komasa: Boże Ciało
Fot. Mat. prasowe

Boże Ciało
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.