Film Boże ciało
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Europejskie Nagrody Filmowe: Boże Ciało Jana Komasy z czterema nominacjami!

Zdobywców „europejskich Oscarów” poznamy na początku grudnia

Gabriela Czernecka 11 listopada 2020 09:31
Film Boże ciało
Fot. Materiały prasowe

Film Jana Komasy Boże Ciało został nominowany do Europejskich Nagród Filmowych. Produkcja otrzymała aż cztery nominacje. Nie jest to jednak jedyny film, który powalczy o tegoroczne europejskie Oscary. Poznajcie szczegóły! 

Boże Ciało nominowane do Europejskich Nagród Filmowych

Najnowsza produkcja Jana Komasy Boże Ciało została nominowana do prestiżowych Europejskich Nagród FIlmowych. Film polskiego reżysera powalczy o nagrodę aż w czterech kategoriach: najlepszy film, najlepszy aktor (Bartosz Bielenia), najlepszy reżyser (Jan Komasa) oraz najlepszy scenariusz (Mateusz Pacewicz). 

Nie jest to jednak jedyny polski film, który powalczy o tak zwane europejskie Oscary. Wśród nominowanych w kategorii najlepszy reżyser jest także Agnieszka Holland za film Szarlatan.

Z powodu pandemii koronawirusa rozdanie Europejskich Nagród Filmowych nie odbędzie się w tym roku w tradycyjnej formule. Zamiast wielkiej gali organizatorzy zaplanowali cykl wirtualnych eventów w dniach 8-12 grudnia.  

Reżyser Jan Komasa: Boże Ciało
Fot. Mat. prasowe

Boże Ciało
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.