Film Boże ciało
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Europejskie Nagrody Filmowe: Boże Ciało Jana Komasy z czterema nominacjami!

Zdobywców „europejskich Oscarów” poznamy na początku grudnia

Gabriela Czernecka 11 listopada 2020 09:31
Film Boże ciało
Fot. Materiały prasowe

Film Jana Komasy Boże Ciało został nominowany do Europejskich Nagród Filmowych. Produkcja otrzymała aż cztery nominacje. Nie jest to jednak jedyny film, który powalczy o tegoroczne europejskie Oscary. Poznajcie szczegóły! 

Boże Ciało nominowane do Europejskich Nagród Filmowych

Najnowsza produkcja Jana Komasy Boże Ciało została nominowana do prestiżowych Europejskich Nagród FIlmowych. Film polskiego reżysera powalczy o nagrodę aż w czterech kategoriach: najlepszy film, najlepszy aktor (Bartosz Bielenia), najlepszy reżyser (Jan Komasa) oraz najlepszy scenariusz (Mateusz Pacewicz). 

Nie jest to jednak jedyny polski film, który powalczy o tak zwane europejskie Oscary. Wśród nominowanych w kategorii najlepszy reżyser jest także Agnieszka Holland za film Szarlatan.

Z powodu pandemii koronawirusa rozdanie Europejskich Nagród Filmowych nie odbędzie się w tym roku w tradycyjnej formule. Zamiast wielkiej gali organizatorzy zaplanowali cykl wirtualnych eventów w dniach 8-12 grudnia.  

Reżyser Jan Komasa: Boże Ciało
Fot. Mat. prasowe

Boże Ciało
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.