EURO 2020: wynik meczu Polska-Słowacja
Fot. DMITRI LOVETSKY/AFP/East News
EURO 2020

Euro 2020. Mecz Polska-Słowacja za nami! Reprezentacja Polski walczyła do końca

Kadra rozegrała pierwszy mecz na tegorocznych Mistrzostwach Europy

Ksenia Krasko 14 czerwca 2021 19:55
EURO 2020: wynik meczu Polska-Słowacja
Fot. DMITRI LOVETSKY/AFP/East News

Pierwszy mecz reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy już za nami! Polscy piłkarze zmierzyli się na boisku ze Słowakami. Od samego początku gry nie brakowało emocji, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Podopieczni Paulo Sousy walczyli do końca, ale ostatecznie Polska przegrała ze Słowacją 1:2.

Mecz Polska-Słowacja wynik

Od samego początku spotkania nie brakowało emocji. Już w 18. minucie meczu Róbert Mak wykorzystał okazję po tym, jak ograł Kamila Jóźwiaka i Bartosza Bereszyńskiego. Piłka najpierw odbiła się od słupka, ale do bramki trafiła po odbiciu się od pleców Wojciecha Szczęsnego. Gol zapisano jako samobój polskiego bramkarza.

Druga połowa meczu rozpoczęły jeszcze większe emocje, gdy w 45. minucie pięknego gola zdobył Karol Linetty. Niestety, niemal dwadzieścia minut później kadra straciła zawodnika – Grzegorz Krychowiak otrzymał czerwoną kartkę. W 69. minucie okazję ponownie wykorzystali Słowacy i wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Milana Škriniara. Po 94 minutach spotkanie zakończyło się z wynikiem 2:1 dla Słowacji.

Sędzią spotkania był Ovidiu Alin Hategan z Rumunii. Mecz rozegrano na stadionie w Sankt Petersburgu.

EURO 2020: reprezentacja Polski zdobyła bramkę podczas meczu z drużyną Słowacji

EURO 2020: mecz Polska-Słowacja
Fot. AP POOL/Associated Press/East News

Selekcjoner Paulo Sousa przed godziną osiemnastą podał wyjściowy skład reprezentacji Polski: Wojciech Szczęsny – Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek – Kamil Jóźwiak, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Maciej Rybus – Piotr Zieliński, Mateusz Klich, Robert Lewandowski (kapitan).

Skład drużyny Słowacji: Martin Dúbravka – Tomáš Hubočan, Ľubomír Šatka, Milan Škriniar, Peter Pekarík – Róbert Mak, Marek Hamšík (kapitan), Juraj Kucka, Jakub Hromada, Lukáš Haraslín – Ondrej Duda.

Nie był to pierwszy mecz kadry z reprezentacją Słowacji – w przeszłości drużyny rozegrały osiem spotkań. Jak przypomina portal polsat.sport.pl, podczas poprzednich starć Polska trzy razy odniosła zwycięstwo, cztery razy porażkę i raz zremisowała.

EURO 2020: mecze reprezentacji Polski

Po losowania grup Euro 2020 reprezentacja Polski trafiła do grupy E wraz z drużynami Hiszpanii, Słowacji oraz Szwecji. Drugim rywalem Polaków będą Hiszpanie – zmierzą się na stadionie w Sewilli już w sobotę 19 czerwca. W środę 23 czerwca kadra wróci do Sankt Petersburga na spotkanie z reprezentacją Szwecji.

Zobacz też: Rusza UEFA Euro 2020! Sprawdź, kiedy i z kim zagra reprezentacja Polski

Do 1/8 finału awansują zwycięzcy każdej z grup, drużyny, które zajmą w nich drugie miejsca, oraz cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc. Finał ME odbędzie się 11 lipca na stadionie Wembley w Londynie. 

EURO 2020: mecz Polska-Słowacja, skład wyjściowy reprezentacji Polski

EURO 2020: skład drużyn mecz Polska-Słowacja
Fot. ANTON VAGANOV/AFP/East News

EURO 2020: mecz Polska-Słowacja, skład wyjściowy reprezentacji Słowacji

EURO 2020: skład drużyn mecz Polska-Słowacja
Fot. ANTON VAGANOV/AFP/East News

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.