Brigitte Macron, Emmanuel Macron, Emmanuel Macron jest gejem, orientacja Emmanuela Macrona
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Skandal w Pałacu Elizejskim! Kompromitujące Emmanuela Macrona rachunki ujrzały światło dzienne. Wydawał krocie na...

Konrad Szczęsny 25 sierpnia 2017 20:15
Brigitte Macron, Emmanuel Macron, Emmanuel Macron jest gejem, orientacja Emmanuela Macrona
Fot. East News

Czy ten skandal będzie początkiem końca politycznej kariery Emmanuela Macrona? „The Daily Telegraph” ujawnił, że prezydent Francji wydał bajońską sumę 36 tysięcy euro (równowartość ponad 150 tysięcy polskich złotych) na... usługi specjalistki od makijażu! Pałac Elizejski już zabrał głos w tej sprawie – domaga się od głowy państwa wyjaśnień.

 

Polecamy też: Lifting, botoks, licówki i zagęszczone włosy. Czy rzeczywiście to wszystko zrobiła sobie żona prezydenta Francji?

 

Emmanuel Macron wydał 36 tysięcy funtów na specjalistów od makijażu?

 

Ta medialna burza z pewnością odbije się na poparciu dla Emmanuela Macrona. Tym bardziej, że
w ostatnich tygodniach można zaobserwować jego drastyczny spadek! Brytyjskie i francuskie media ujawniły kompromitujące polityka rachunki, opiewające na bajońską sumę 36 tysięcy euro. Być może nie byłoby w tym nic gorszącego gdyby nie fakt, że pieniądze te głowa państwa nad Sekwaną przeznaczyła na... usługi specjalistki od makijażu! Oba rachunki wystawiła tajemnicza Natasha M.: pierwszy opiewa na sumę 10 tysięcy euro (około 42 tysiące złotych), drugi zaś na... 26 tysięcy euro (ponad 110 tysięcy złotych)! 

 

Emmanuel i Brigitte Macron
Fot. East News

 

Z kolei francuski tygodnik „Le Point” twierdzi, że kwota ta jest niższa i wynosi 26 tysięcy euro (równowartość 110 tysięcy złotych). Precyzuje jednak, że to suma za jedynie... 100 dni pracy wizażystki! Dodaje również, że rekordzistką w tej materii była makijażystka poprzedniego prezydenta, Francoisa Hollande'a, która inkasowała... 6 tysięcy euro (ponad 25 tysięcy złotych!) miesięcznie! Była to jednak kwota netto, do której należy doliczyć odpowiednie składki oraz podatek.

 

Polecamy: Emmanuel Macron ukrywa, że jest gejem? Plotka o jego orientacji seksualnej wstrząsnęła Francją

 

Pałac Elizejski domaga się wyjaśnień od Emmanuela Macrona

 

Zaskoczony Pałac Elizejski bardzo szybko zareagował na medialne doniesienia. 

 

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z wykonawcą usługi”, zapewnili mocno zaintrygowani całą sytuacją jego przedstawiciele. 

 

Emmanuel Macron przebywa obecnie w żoną w podróży po państwach Europy Środkowo-Wschodniej. Odwiedzili m.in. Austrię oraz Rumunię. 

 

Tymczasem w jego rodzinnym kraju trwa dyskusja dotycząca tego, że kwoty przeznaczone na fundusz reprezentacyjny dla prezydenta powinny zostać znacząco zmniejszone. 

 

Zobacz także: Te wyznania wywołały we francuskich mediach istną burze. Co Brigitte Macron mówiła o seksie z mężem?

 

Kontrowersje wokół rozrzutności Emmanuela Macrona i jego żony Brigitte Macron

 

To nie pierwszy raz, gdy małżeństwo Państwa Macron wywołuje kontrowersje związane z nadmiernymi wydatkami. Te pojawiły się już za czasów, gdy Emmanuel Macron był jednym z premierów w rządzie Francois Hollande'a oraz gdy jego żona Brigitte zaczęła bywać na salonach w kosztownych stylizacjach. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Czarne chmury nad pierwszą damą Francji! Czy rozrzutność Brigitte Macron osłabi pozycję jej męża?

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.