Emma Stone w Vanity Fair
Fot. Instagram Vanity Fair
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Sesja Emmy Watson w „Vanity Fair” wzbudziła kontrowersje. Czym rozzłościła internautów?

Weronika Bruździak-Gębura 2 marca 2017 07:45
Emma Stone w Vanity Fair
Fot. Instagram Vanity Fair

Emma Watson wystąpiła w marcowym numerze „Vanity Fair”. Aktorka pojawiła się na okładce i w pięknej sesji autorstwa brytyjskiego fotografa, Tima Walkera. Jednak jedno zdjęcie wzbudziło spore kontrowersje. To, na którym aktorka pozuje bez bluzki.

 

Emma Watson w sesji dla „Vanity Fair”

Do tej pory brytyjska aktorka słynęła z subtelnych, dziewczęcych sesji. Taka jest właśnie okładka marcowego numeru „Vanity Fair”. Sesja jest utrzymana w artystycznym tonie, a aktorka pozuje w romantycznych kreacjach najlepszych domów mody: Gucci, Balenciaga, Dior, Valentino, Stella McCartney i Oscar de la Renta.

Emma Watson Vanity Fair
Fot. Facebook Vanity Fair

Emma Watson topless?

Kontrowersje wzbudziło jedno zdjęcie: to, na którym 26-letnia aktorka pozuje bez bluzki i bielizny, a jedynie z narzuconą na ramiona ażurową białą peleryną marki Burberry. „Z Hermiony przeistoczyła się w Belle”, napisali redaktorzy gazety. W ciągu niecałej doby zdjęcie dostało ponad 40 tysięcy lajków. Mimo to, niektórzy fani nie są zadowoleni i zarzucają aktorce, że przecież sama jeszcze niedawno krytykowała pozowanie nago.

 

Wywiad Emmy Watson dla „Vanity Fair”

Wywiad Emmy Watson dla „Vanity Fair” skupia się głównie wokół metamorfozy aktorki z dziecięcej gwiazdy w kobietę, a także krąży wokół najnowszego filmu z udziałem aktorki: „Piękna i Bestia”. Emma Watson nadała granej przez siebie Belli zupełnie inny wymiar. Główna bohaterka baśni w wydaniu Emmy Watson nie jest klasyczną księżniczką Disneya, a pewną siebie i swoich umiejętności kobietą. Opłaciło się, bo zwiastun filmu pobił rekord (nawet „Ciemniejszej strony Greya”) - w ciągu 24 godzin od publikacji wyświetlono go ponad 127 milionów razy. Ciekawe jak będzie z filmem, którego premiera zaplanowana jest na 17 marca.

 

Emma Watson słynie z działalności społecznej, czego również dotyczyła rozmowa. Na przykład razem z brytyjską fundacją „Books on the Underground” rozkłada książki w środkach transportu publicznego, by zachęcić rodaków do czytania. To samo robi w Nowym Jorku. Oprócz tego, Emma Watson angażuje się w sprawy kobiet. Jest ambasadorką dobrej woli ONZ i pomogła wdrożyć kampanię „HeForShe” nakłaniającą mężczyzn do opowiadania się za równością płci. Aktorka słynie też ze świetnego gustu. Była twarzą marek Burberry i Lancome. Mimo że Emma Watson regularnie występowała w filmach od 10 roku życia, skończyła studia na Brown University na kierunku literatura angielska.

 

W wywiadzie dla „Vanity Fair” aktorka opowiada o miłości do książek i o chwilach, gdy ojciec czytał jej do snu. To było szczególnie ważne dla Watson, gdyż jej rodzice rozwiedli się, gdy była małym dzieckiem. W wywiadzie aktorka wytłumaczyła też, dlaczego odmawia selfie z fanami:

„Dla mnie to różnica między posiadaniem życia a nie. Jeśli ktoś robi sobie ze mną zdjęcie i w ciągu dwóch sekund wrzuca je do sieci, na którym oznacza mnie i to, gdzie aktualnie jestem. Wszyscy widza w co jestem ubrana i z kim przebywam. Po prostu nie mogę podawać śledzących mnie danych”. Dlatego aktorka w zamian proponuje autograf lub rozmowę.

Emma Watson opowiedziała też o odrzucaniu ofert, takich jak lukratywne kontrakty z firmami kosmetycznymi czy role, za które mogłaby dostać Oscara. Tak było w przypadku „La La Land”, bowiem początkowo w rolę Mii, którą ostatecznie zagrała Emma Stone i za co zgarnęła Oscara, miała wcielić się właśnie Emma Watson.

„Było kilka ciężkich momentów w mojej karierze, kiedy mój agent albo producent mówili: „Robisz wielki błąd”. Jednak jaki jest sens w osiąganiu wielkiego sukcesu, jeśli czujesz, że tracisz zdrowe zmysły? Musiałam im powiedzieć: „Chłopaki, muszę wrócić do szkoły” albo „Potrzebuję wrócić do domu i spędzić czas z moimi kotami”. Ludzie patrzyli na mnie i pytali „Czy ona jest szalona?”. Ale tak naprawdę to jest przeciwieństwo szaleństwa!”, powiedziała Watson.

 

Polecamy też: Koniec słodkich księżniczek w opałach! Belle w „Pięknej i Bestii” Disneya jest feministką

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?