Elżbieta Zapendowska, Viva! 20/2015
Fot. Fot. Piotr Domagała/Purple Talents
O NIEJ SIĘ MÓWI

Elżbieta Zapendowska jest w dramatycznej sytuacji! „Nie można mi pomóc”

73-latka szczerze do bólu o stanie zdrowia

Konrad Szczęsny 3 sierpnia 2020 17:51
Elżbieta Zapendowska, Viva! 20/2015
Fot. Fot. Piotr Domagała/Purple Talents

Od lat jej sytuacja konsekwentnie się pogarsza. Elżbieta Zapendowska ujawniła, że zmaga się z bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi i nikt nie jest w stanie jej pomóc. Trenerka wokalna traci wzrok!

Elżbieta Zapendowska ma poważne problemy zdrowotne

Tak źle jeszcze nie było... Jurorka „Idola”, „Jak oni śpiewają?” i „Must be the music”, która kształciła wokalnie m.in. Edytę Górniak oraz Dodę, przyznała, że jej sytuacja z dnia na dzień pogarsza się. Gdy została zapytana przez dziennikarzy czy po raz kolejny podjęłaby się misji oceniania młodych talentów, stanowczo zaprzeczyła. Powód? Poważne problemy w życiu osobistym. Okazuje się, że 73-latka traci wzrok i nic nie jest w stanie tego procesu zatrzymać...

W ostatnim czasie przeszła operację, jednak w żaden sposób nie poprawiła ona jej sytuacji. Elżbieta Zapendowska straciła już całkowicie zdolność widzenia w jednym oku. 

„Musi liczyć się z tym, że zaawansowana krótkowzroczność, jaskra i zaćma sprawią, że w niedalekiej przyszłości będzie niewidoma”, piszą redaktorzy „Twojego imperium”.

Mimo tak złej sytuacji osobistej, ekspertka muzyczna nie traci pogody ducha. Podkreśla, że jest pogodzona ze swoim losem. „Problemy ze wzrokiem mam od szóstego roku życia, a jestem już po siedemdziesiątce. Było oczywiste, że mój wzrok będzie coraz słabszy. Ale co mam z tym zrobić?”, pyta retorycznie.

Elżbieta Zapendowska: „Nie można mi pomóc!”

Mimo pogarszającego się stanu zdrowia, Elżbieta Zapendowska nie porzuca zawodowych aktywności. Na tyle, na ile jest w stanie, chce mieć kontakt z muzyką i stara się nadal kształcić wokalnie wszystkich, którzy mają talent.

„Cały czas jeżdżę na warsztaty, prowadzę grupę dorosłych ludzi w domu kultury. I jestem w miarę szczęśliwa”, podkreśliła w rozmowie z tygodnikiem.

Dziennikarka zapytała ją również czy potrzebuje pomocy, na przykład w organizacji zbiórki na rzecz leczenia. Pytanie spotkało się z ostrą reakcją trenerki wokalnej. „Zbiórka to chyba na trumnę!”, odparła z właściwą sobie szorstkością i poczuciem humoru.

Jej słowa nie pozostawiają złudzeń – nie ma szans na to, by jej sytuacja poprawiła się choćby odrobinę... 

„Nie można mi pomóc, mam genetyczną wadę wzroku, nic nie da się zrobić. Nie łudzę się. Szkoda pieniędzy, zachodu i w ogóle wszystkiego”, ucięła na koniec.

Mimo wszystko trzymamy kciuki, by stan zdrowia pani Elżbiety nie pogarszał się...  

Elżbieta Zapendowska ma problemy ze wzrokiem od szóstego roku życia:

Elżbieta Zapendowska
Fot. Piotr Domagała/Purple Talents

Sytuacja trenerki wokalnej jest coraz gorsza. „Nie można mi pomóc”, kwituje w rozmowie z dziennikarzami:

Elżbieta Zapendowska
Fot. Piotr Domagała/Purple Talents

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.