Elton John
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Elton John ujawnia prawdę o swojej chorobie: „Za kulisami dosłownie płakałem. To był taki ból...”

Muzyk zdobył się na szczere wyznanie

Ksenia Krasko 27 listopada 2019 19:53
Elton John
Fot. East News

Legendarny wokalista i kompozytor wydał ostatnio autobiografię Me: Elton John, w której znajdziemy nie tylko fascynujące ciekawostki o jego życiu, ale również kilka tajemnic, o których nawet najwięksi fani piosenkarza nie mieli pojęcia. Artysta po raz pierwszy ujawnił, że zmagał się z nowotworem i nie był pewny, czy uda mu się powrócić do zdrowia. O swojej walce opowiedział również w rozmowie z Grahamem Nortonem, której emisję zobaczymy na BBC1 już 28 listopada.

Elton John o raku prostaty

Życie Eltona Johna to nie tylko oszałamiająca kariera i głośne imprezy, o których mówiła cała Ameryka w latach 80. Teraz muzyk skupiony jest na życiu rodzinnym. Nie ukrywa, że ogranicza się do dwóch lub trzech koncertów rocznie właśnie ze względu na bliskich. „Po operacji zniknęły wszelkie wątpliwości dotyczące pracy i rodziny”, wyznał w wywiadzie z Grahamem Nortonem.

Artysta przyznał, że miał raka prostaty. O nieprzyjemnej diagnozie dowiedział się w przeddzień światowej trasy koncertowej, dlatego postanowił nie odwoływać wcześniej zaplanowanych występów. „Rak prostaty nie jest niczym zabawnym, ale to bardzo powszechna dolegliwość”, powiedział Elton John. Przeszedł kilka badań i zwrócił się do różnych specjalistów, a w 2017 roku zdecydował się na operację. „Chciałem się go [nowotworu] jak najszybciej pozbyć”, wyznał muzyk.

Odzyskał energię i ponownie wyruszył w trasę, jednak choroba nie dała za wygraną. Media zgodnie donosiły, że legendarny artysta znajduje się w szpitalu, a jego stan jest krytyczny. „Modliłem się w środku nocy: proszę, nie pozwól mi umrzeć; pozwól mi znów zobaczyć moje dzieci; proszę, daj mi trochę więcej czasu”, wspomina w swojej autobiografii. „Lekarze powiedzieli David’owi (David Furnish – mąż Eltona Johna), że jeszcze 24 godziny, i już bym nie żył”.

W rozmowie z Grahamem Nortonem przyznał, że nowotwór miał wpływ nie tylko na jego życie prywatne, ale i zawodowe. „Wtedy nikt nie wiedział, że choruję. Wyszedłem na scenę w Las Vegas dwa tygodnie po operacji. Za kulisami dosłownie płakałem. To był taki ból... Macham do tłumu ludzi, ludzie się cieszą i machają do mnie. Pomyślałem sobie: gdyby tylko wiedzieli, że w tym właśnie momencie sikam, nie byliby zachwyceni”, wyznał artysta.

Elton John pokonał chorobę, jednak musiał przejść rehabilitację, aby w pełni powrócić do zdrowia. „Miałem niewiarygodne szczęście, chociaż muszę przyznać, że nie czułem się wtedy szczęśliwy. Ciągle zastanawiałem się, czy umrę”. 

Autobiografia Eltona Johna, skandale, seks, narkotyki
Fot. Getty Images

Elton John, David Furnish i ich dzieci

Autobiografia Eltona Johna, skandale, seks, narkotyki
Fot. Forum

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.