Tomasz Gollob
Fot. PAWEL SKRABA/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

„Jeśli to nie wyjdzie, nie będę już mógł zrobić nic, żeby stanąć na nogi...”

Tomasz Gollob czeka na poważną operację w Szwajcarii

Rafał Kowalski 9 kwietnia 2019 17:00
Tomasz Gollob
Fot. PAWEL SKRABA/REPORTER

Już dwa lata mijają od wypadku Tomasza Golloba, przez który sportowiec do dziś zmaga się z niedowładem nóg. Większość czasu żużlowiec zamiast na rehabilitacji spędził jednak w szpitalnym łóżku, ponieważ ból nie pozwalał mu na poruszanie ciałem. Teraz przed Gollobem operacja, dzięki której wielokrotny mistrz Polski być może stanie na nogi. W rozmowie ze Sportowymi Faktami WP, Tomasz Gollob opowiedział o szczegółach zabiegu.

Tomasz Gollob o odzyskaniu czucia w nogach

Znakomity żużlowiec udzielił wywiadu, w którym zdradził, że próbował już wielu sposobów, by móc chodzić i nie odczuwać stale ogromnego bólu. Ostatnio nawet poleciał do USA, o czym informował w mediach... Marcin Gortat. „Chciałem ten wyjazd zachować w tajemnicy, ale Marcin Gortat pochwalił się, że lecieliśmy razem samolotem i już wszyscy wiedzą. Cóż mogę dodać poza tym, że byłem w klinice w Stanach, bo pracuję nad swoim zdrowiem i nad tym, żeby to wszystko wyprostować i móc chodzić nie zaciskając zębów. Długa i ciężka droga mnie czeka. Na razie jest tak, że ciało wciąż odmawia mi posłuszeństwa. Szwajcaria to jednak wciąż otwarty temat”, powiedział Gollob Sportowym Faktom nawiązując na końcu do zabiegu polegającym na elektronicznej stymulacji rdzenia, który go czeka.

Mówi się, że to właśnie dzięki takiemu rozwiązaniu jest szansa na powstanie Golloba z wózka inwalidzkiego. Operacja w Szwajcarii związana jest jednak z tym, że jeśli nie przyniesie oczekiwanych rezultatów to inne zabiegi też już nie pomogą. „Zanim zdecyduję się na Szwajcarię, muszę być przekonany, że zrobiłem wszystko, co się da, że wykorzystałem wszystkie możliwe i dostępne środki.[…] Wiadomo, że po tej operacji, jeśli nie wyjdzie, nie będę już mógł zrobić nic, żeby stanąć na nogi”, wyjaśnił swoją decyzję żużlowiec dziennikarzowi Dariuszowi Ostafińskiemu.

Powrót do pracy Tomasza Golloba

Mistrz świata w żużlu mimo ciągłego odczuwania bólu postanowił przyjąć kilka propozycji, dzięki którym wrócił do życia zawodowego. Jedną z nich jest objęcie funkcji dyrektora sportowego klubu Polonia Bydgoszcz. Gollob sprawuje tę funkcję od lutego. „O ile mogę, staram się towarzyszyć kibicom. Nie jest to dla mnie łatwe, ale robię, co mogę, żeby być tam, gdzie jestem potrzebny. Trudno mi jednak powiedzieć, kiedy będę mógł wejść w taki normalny rytm. Tak jak powiedziałem wcześniej, ciało odmawia mi posłuszeństwa i czasami wpadnę gdzieś na kilka minut i muszę wracać do domu”, powiedział żużlowiec Sportowym Faktom WP.

Co ciekawe, Tomasz Gollob wyjawił, że w swoim domu ma zbudowane prywatne studio, w którym może nagrywać komentarze sportowe. Wszystko dlatego, że od niedawna 47-latek jest ekspertem jednej z prywatnych telewizji. Ból uniemożliwia utytułowanemu mieszkańcowi Bydgoszczy dojazdy do studia, ale w domowych warunkach Gollob może dzielić się swoją techniczną wiedzą na temat kierowania motocyklem.

Informacje o kolejnych zawodowych zajętościach Golloba naprawdę cieszą. Mamy nadzieję, że za kilka tygodni po powrocie z Szwajcarii żużlowiec będzie miał dla nas kolejne dobre wieści. Tym razem te związane ze zdrowiem… Trzymamy kciuki! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Marcin Gortat (@mgortat13)

Tomasz Gollob
Fot. PAWEL SKRABA/REPORTER

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.