Gwiazda podzieliła się swoimi doświadczeniami

VIVA! 5 sierpnia 2018 21:02

Edyta Pazura należy do grona gwiazd, które udowadniają, że karmienie piersią to zupełnie naturalna czynność!  Z okazji Światowego Tygodnia Karmienia Piersią, gwiazda opublikowała na swoim blogu nowy wpis, w którym postanowiła podzielić się swoim doświadczeniem z innymi mamami! 

Edyta Pazura o karmieniu piersią

„Jak zawsze pół żartem, pół serio 😉 i jak zawsze na blogu Maybe Baby :) Zdjęcia do artykuły robiła moja córka Amelka”, uprzedziła w zapowiedzi. Edyta Pazura we wpisie na blogu wspomina swoją przygodę z kamieniem piersią. A ta rozpoczęła się dziewięć lat temu wraz z przyjściem na świat najstarszej córki. Żona Cezarego Pazury wspomina, że początki nie były takie łatwe, jak przewidywała. 

„Po pierwsze, zaraz po porodzie, nikt nie pytając mnie o zdanie, przystawił mi małego ssaka wielkości 3,4 kg do moich już nie małych, lecz zupełnie dziewiczych piersiątek. O ile ostrzegano mnie w szkole rodzenia, że taki człek mały, to raczej nie człek jeszcze, a bardziej organizm przypominający pompę ssąco- tłoczącą, to nie zdawałam sobie sprawy z tego, że to faktycznie JEST(!) pompa ssąco- tłocząca, dla której dodatkowo ja, osobiście muszę to paliwo naprodukowa”, wspomina Edyta Pazura.

Gwiazda opisała również ból, który towarzyszył jej podczas laktacji. Przez kilkanaście dni towarzyszyły jej wszystkie negatywne uczucia. Znajome nie przekonywały jej, tłumacząc, że to najpiękniejszy czas. Wówczas z chęcią, by się z nimi zamieniła! „Moje sutki przypominały wyglądem posiekane mięsko na mielone, a moje skromne 75B w przeciągu tych dwóch dni urosło do 75E. Obkładanie cycków kapustą skończyło się tym, że zagotowała się ona na moich piersiach i przez następne 48 godzin za chiny ludowe nie mogłam się pozbyć z mojej klaty zapachu gotowanej kapuchy”. 

Przy okazji, świeżoupieczona mama poruszyła bardzo istotną kwestię zmuszania kobiet do karmienia i wywierania na nich poczucia winy, jeśli z tego rezygnują. Oczywiście, mają do tego prawo. „Czasami kobiety boją się o estetykę swoich piersi”, tłumaczy Edyta Pazura. 

Żona Cezarego Pazury zaapelowała także do młodych matek, by nie miały oporów przed karmieniem dziecka piersią w miejscach publicznych. Każda kobieta ma prawo do zachowania intymnością w trakcie przystawiania dziecka do piersi „Potrzeby Twoje i dziecka są najważniejsze. Jeżeli ktoś próbuje Ci przekazać, że źle robisz kiedy karmisz na przykład w restauracji, pokaż im gdzie jest ich miejsce i że zwracając Ci uwagę lub rzucając nieciekawe spojrzenia, to właśnie oni stają się karykaturami ludzi. Nie daj nikomu obudzić w sobie poczucia winy”, czytamy na blogu stronie gwiazdy. Co więcej! Jako doświadczona mama, gwiazda pokreśla, że warto odłożyć poradniki na półkę i od początku wsłuchiwać się w potrzeby dziecka. 

Edyta Pazura jest pewna, że będzie karmić swoją córkę tak długo, jak tylko się da!  

1/4
Edyta Pazura
Copyright @Instagram/Edyta Pazura
1/4

 Żona Cezarego Pazury jest już doświadczoną mamą i świetnie radzi sobie z opieką nad pociechami.

2/4
Edyta Pazura
Copyright @Instagram/@ed_pazura
2/4

Po raz kolejny Edyta Pazura pokazała jak karmi córeczkę piersią. 

3/4
Edyta Pazura
Copyright @Instagram/@ed_pazura
3/4

Te pełne miłości zdjęcia wykonała najstarsza córka Edyty Pazury!

4/4
Edyta Pazura
Copyright @Instagram/@ed_pazura
4/4

Nie da się ukryć, że mała Rita rośnie jak na drożdżach! 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?