Larry King
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Legendarny dziennikarz Larry King stracił dwoje dzieci w ciągu kilku tygodni

„Żaden rodzic nie powinien chować swojego dziecka”

Ksenia Krasko 24 sierpnia 2020 12:45
Larry King
Fot. Getty Images

Larry King, legendarny prezenter telewizyjny i radiowy, przechodzi teraz wyjątkowo trudny okres. Jak sam poinformował, w ciągu ostatnich kilku tygodni stracił dwoje swoich dzieci – 65-letni Andy King zmarł niespodziewanie na zawał serca, a 52-letnia Chaia odeszła po przegranej walce z nowotworem płuc. 

Larry King stracił dwoje dzieci

„Ze smutkiem i złamanym sercem ojca potwierdzam niedawną stratę dwojga moich dzieci. Byli dobrymi i życzliwymi duszami. Będzie mi ich brakowało. Andy zmarł nieoczekiwanie na atak serca 28 lipca, a Chaia 20 sierpnia, niedługo po zdiagnozowaniu raka płuc”, napisał dziennikarz na Instagramie.

„Utrata ich jest tak bardzo niewłaściwa. Żaden rodzic nie powinien chować swojego dziecka”, dodał Larry King, dziękując za słowa wsparcia.

Ostatnie lata były dla Larry’ego Kinga trudne. W marcu 2019 roku dziennikarz miał drugi zawał serca, w wyniku którego wykonano mu angioplastykę, a przed operacją przez kilka tygodni był w śpiączce. Miesiąc później doznał udaru, który poważnie zagrażał jego życiu. „To był ciężki rok, ale czuję się znacznie lepiej. [...] Nie prowadzę samochodu, ale wracam do pracy, i to mnie uszczęśliwia”, mówił w listopadzie.

W 1987 roku King miał pierwszy zawał serca, a w 1999 roku walczył z rakiem prostaty. W 2017 roku pokonał raka płuc. Pomimo poważnych problemów zdrowotnych, kontynuuje karierę zawodową – jest gospodarzem autorskiego programu Larry King Now, który jest emitowany na kanale RT America. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Congratulations to Larry King on 62 years of broadcasting! The airwaves forever changed on May 1st, 1957.

Post udostępniony przez Larry King (@larrykingnow)

Larry King
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.