Rachel Bland, dziennikarka BBC
Fot. Instagram @bigclittleme
WSPOMNIENIE

Dwa dni temu pożegnała się z widzami słowami: „Pozostało mi kilka dni życia…”

Nie żyje dziennikarka BBC, Rachel Bland

Gabriela Czernecka 5 września 2018 13:54
Rachel Bland, dziennikarka BBC
Fot. Instagram @bigclittleme

Dziennikarka BBC, Rachel Bland, nie żyje. Od dwóch lat zmagała się z rakiem piersi, który zaatakował jej węzły chłonne oraz skórę. Choć dzielnie walczyła z chorobą, w poniedziałkowy poranek pożegnała się z widzami i słuchaczami słowami: „Zostało mi kilka dni życia”. Niestety, nie pomyliła się… Rodzina właśnie poinformowała o jej śmierci. 

Nie żyje Rachel Bland

Pomimo leczenia, doszło do przerzutów. Choroba zaatakowała węzły chłonne. Rachel Bland w poniedziałkowy poranek postanowiła pożegnać się z widzami. Przez lata była prezenterką telewizji BBC oraz BBC Radia 5. „Powiedziano mi, że mam tylko kilka dni. To bardzo surrealistyczne. Dziękuję bardzo za wsparcie, jakie otrzymałem”, podpisała zdjęcie na Twitterze, na którym pozuje z koleżankami w pracy. Rodzina właśnie poinformowała o jej śmierci.

Kim była Rachel Bland? Przez lata prowadziła audycję w radiu You, Me and the Big C. U dziennikarki problemy zdrowotne zdiagnozowano w 2016 roku. Od dwóch lat Rachel walczyła z chorobą, ale nie poddawała się. Zarażała swoją radością i pozytywnym podejściem do życia nie tylko przyjaciół, ale i rodzinę. Pięć lat temu dziennikarka wyszła za mąż. Trzy lata później została mamą chłopca Freddiego. 

Jakiś czas temu założyła bloga, na którym opisywała swoje zmagania z chorobą. W ten sposób Rachel Bland chciała pozostawić dwuletniemu synowi po sobie pamiątkę. Rachel Bland miała 40 lat.  

Rachel Bland, dziennikarka BBC
Fot. Instagram @bigclittleme

Rachel Bland, dziennikarka BBC
Fot. Instagram @bigclittleme

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.