Jennifer Lopez z dziećmi, kampania Gucci 2010
Fot. Materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Dziecko z rodziny Jennifer Lopez zmieniło płeć! Rebecca stała się Brendonem

Wokalistka pokazała poruszający film

Sabina Zięba 24 sierpnia 2020 16:00
Jennifer Lopez z dziećmi, kampania Gucci 2010
Fot. Materiały prasowe

W ostatnim czasie sporo mówi się o zaburzeniach tożsamości płciowej nie tylko u dorosłych osób, ale również u dzieci. Wiadomo, że niezgodność między płcią fizyczną, a mentalną, mogą odczuwać już najmłodsi. Teraz okazuje się, że podobna historia zdarzyła się w rodzinie Jennifer Lopez. Piosenkarka podzieliła się z fanami zaskakującą informacją.

Zmiana płci w rodzinie Jennifer Lopez

Czym charakteryzuje się owe zaburzenie tożsamości? Otóż dr Izabela Niedźwiedzka z I Kliniki Psychiatrycznej, czyli Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, podaje, że: „Charakterystyczne jest stałe pragnienie bycia osobą płci przeciwnej do własnej i uzyskania aprobaty jako jej przedstawiciel. Towarzyszy temu niezadowolenie z własnych biologicznych cech płciowych, poczucie ich nieprawidłowości oraz chęć poddania się terapii i zabiegom w celu fizycznego upodobnienia się do płci preferowanej”.

W światowym show-biznesie naprawdę głośno zrobiło się o tym za sprawą pociechy Angeliny Jolie, 14-letniej obecnie Shiloh Jolie-Pitt. Dziewczynka od lat ubiera się jak chłopiec, marzy o tym, by stać się mężczyzną, a jej imię zostanie zmienione na John. Anonimowe źródło w rozmowie z portalem La Nacion podało: „Shiloh nigdy nie czuła się dziewczynką, dlatego w wieku 12 lat rozpoczęła terapię hormonalną, aby zmienić wygląd i czuć się dobrze w swoim ciele”. Teraz okazuje się, że podobna historia zdarzyła się również w rodzinie Jennifer Lopez.

Wokalistka w niedzielę 23 sierpnia opublikowała na swoim Instagramie zaskakujący fragment filmu pt. Draw with me, który opowiada historię nastolatka, przeżywającego w głębi duszy konflikt osobowości. Brendon Scholl urodził się w 2001 roku jako kobieta uwięziona w ciele mężczyzny i marzy o korekcie płci. W trakcie krótkiego fragmentu nastolatek przyznaje m. in. że problemy z tożsamością płciową doprowadziły go do próby samobójczej, gdyż początkowo jego najbliższa rodzina niezbyt przychylnie podeszła do tematu transpłciowości i niebinarności. 

Owy opublikowany kawałek produkcji, poprzedza krótkie nagranie, w którym Jennifer Lopez tłumaczy, dlaczego zdecydowała się go zamieścić w mediach społecznościowych. Przyznaje wówczas, że Brendon (wcześniej Rebecca) jest dzieckiem starszej siostry piosenkarki, Leslie Lopez. Mówi: „Draw With Me to krótki film o transpłciowej młodzieży i ich drodze do ujawnienia się przed rodziną, a także o ich angażowaniu się w sztukę, która pomaga im radzić sobie z uczuciami, które przeżywają w tym czasie. Film jest ważny i może mieć ogromny wpływ na tych nas, którzy go oglądają i doświadczają tego, przez co przechodzi Brendon i jego rodzina w czasie procesu akceptacji i zmiany. To historia, która jest mi bardzo bliska, ponieważ jest to sprawa rodzinna. Chodzi o zaakceptowanie zmian i wyzwań i podejście do nich z miłością. Kiedy to robimy, wszystko staje się możliwe. Jest dla mnie ważny również dlatego, że Brendon jest dzieckiem mojej siostry”.

W komentarzach pod postem wiele osób doceniło szczerość i odwagę Lopez w mówieniu o tak kontrowersyjnych sprawach. Czytamy: „Cieszę się, że udostępniłaś ten materiał. To ważne, by o takich sprawach mówić głośno”, „Fajnie, że Brendon ma wsparcie tak kochającej rodziny, to ważne” czy „Nie wiedziałam, że ta historia dotyczy Twojej rodziny. To bardzo wzruszający film”.

Wiadomo, że produkcja będzie miała swoją premierę na nadchodzących festiwalach filmowych na całym świecie i trafi także na platformy VOD. 

Będziecie chcieli ją obejrzeć?  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jennifer Lopez (@jlo)

Jennifer Lopez
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.