Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle, książę Harry
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Dwóch Polaków groziło księciu Harry’emu śmiercią!

Przestępcy zostali aresztowani i postawiono im zarzuty!

Weronika Kostyra 23 grudnia 2018 13:20
Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle, książę Harry
Fot. East News

Od początku Meghan Markle budziła duże emocje. Kiedy tylko pojawiła się informacja, że ma dołączyć do rodziny królewskiej, zaczęto zwracać uwagę na to, że jest starsza od księcia Harry’ego, jest rozwódką, Amerykanką, a także, że jest… czarnoskóra. Żadna z tych rzeczy nie stanęła na przeszkodzie miłości Harry’ego i Meghan, a rodzina królewska w pełni zaakceptowała nową księżną. Okazuje się jednak, że nie wszyscy są zadowoleni z jej obecności na królewskim dworze. Jakiś czas temu światło dzienne ujrzała informacja, że księciu grożono śmiercią za poślubienie ukochanej. Wiadomo już, kto jest za to odpowiedzialny!

Dwóch Polaków groziło księciu Harry’emu śmiercią!

To naprawdę szokujące! W Internecie członkowie neonazistowskiej grupy Sonnenkrieg Division publikowali wpisy sugerujące, że księciu należy się śmierć za poślubienie Afroamerykanki. Na podobiznach Harry’ego pisali „poderżnąć gardło za zdradę rasy” czy „Do zobaczenia, zdrajco rasy”. Publikowali także więcej rasistowskich i mizoginicznych wpisów, na których umieszczali znak swastyki. Wiadomo też, że gloryfikują Adolfa Hitlera, Charlesa Mansona oraz Jamesa Masona.

Brytyjskie służby wpadły na trop organizacji i zatrzymały trzech sprawców już w maju. Właśnie wyszło na jaw, że z dwóch z nich to Polacy. 17-letniemu Oskarowi D.-K. z Londynu oraz 18-letniemu Michał Sz. z Leeds postawiono już zarzuty nakłaniania do terroryzmu. Oskar przyznał się do nich i pozna wyrok 25 lutego. Rozprawa drugiego z nastolatków odbędzie się dopiero w maju. 

księżna Meghan i książę Harry
Fot. East News

Książę Harry złapał księżną Meghan za pupę, wsiadając do samolotu, gdy opuszczali Australię
Fot. Media-Mode / SplashNews.com/East News

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.