Honey Boo Boo, 2012
Fot. Noel Vasquez/Getty Images for Extra
NIEZWYKŁE HISTORIE

Nieszczęśliwe dzieciństwo, uzależnienie matki... Tak wyglądało życie Honey Boo Boo 

Kiedyś ulubienica Ameryki, a dziś?

Olga Figaszewska 17 czerwca 2023 12:53
Honey Boo Boo, 2012
Fot. Noel Vasquez/Getty Images for Extra

Dorastała na oczach widzów na całym świecie, szybko zyskując status gwiazdy dziecięcych konkursów piękności. Życie Honey Boo Boo, czyli Alany Thompson, jest jednak pełne dramatów... Nieszczęśliwe dzieciństwo, trudne relacje z matką Jude Shannon oraz jej uzależnienia bardzo mocno wpłynęły na dziecięcą psychikę. Dziś Alana ma już prawie 17 lat i znajduje się pod opieką swojej starszej siostry... "Chcę z powrotem mamę", mówiła. Czy pogodziła się z przeszłością?

Życie Honey Boo Boo 

Popularność przyniósł jej udział w programie Toddlers & Tiaras, emitowanym przez stację TLC. Alana miała zaledwie sześć lat, gdy zaczęła brać udział w konkursach piękności. Wyróżniała się burzą jasnych loków, mocnym makijażem i niesamowitymi stylizacjami. W dodatku była pewna siebie, elokwentna i zarażała pozytywną energią. Honey Boo Boo była przygotowana na podbój show-biznesu przez swoją matkę – June, która pragnęła, by jej córka odniosła sukces. W końcu jej starania przyniosły zamierzony efekt. Alana miała na swoim koncie kolejne tytuły, ale czy tak naprawdę była szczęśliwa? O ile przyjmowanie sukcesów przychodziło jej z łatwością, to kilkulatce ciężko było zaakceptować porażki. Jednak samopoczucie i zdrowie najmłodszej córki, wydawało się być kwestią drugorzędną dla jej matki. Faktem jest, że Honey Boo Boo utrzymywała całą rodzinę.

W pewnym momencie mówiło się, że dziewczynka zawiesza karierę, ale tak naprawdę przygotowała się do udziału w reality show - Here Comes Honey Boo Boo. „Od pewnego czasu nie startujemy w konkursach piękności, ponieważ jesteśmy zajęci naszym show, szkołą i w ogóle życiem”, powiedziała wówczas jej mama June Shannon w wywiadzie dla In Touch Weekly. Widzowie mogli lepiej poznać najbliższych małej miss. Jak podawał The National Enquirer, produkcja została prawie wstrzymana w pierwszym sezonie po tym, jak na YouTube pojawił się materiał, na którym widać jak Honey Boo Boo ma tańczyć za pieniądze w jednym z barów. Przeciwko rodzicom nie wniesiono zarzutów, ale Mama June była na tyle przestraszona, że ​​zapewniała potem: „Nie postawię ponownie Alany w takiej sytuacji”.

W trakcie emisji programu na jaw wyszło więcej szokujących faktów. Rodzina Alany była krytykowana za wpajanie dzieciom złych nawyków żywieniowych. W domu nie było zasad i pojawiał się alkohol. Widzowie zwracali także uwagę na burzliwą przeszłość matki Alany. Wszystkie cztery córki Mama June mają różnych ojców, a National Enquirer donosił, że co najmniej trzech z byłych partnerów June posiada akta więzienne.

June Shannon przejmowała się negatywnymi komentarzami, zwłaszcza tymi, które dotyczyły jej wyglądu. Kobieta od dawna walczyła z otyłością. Miała za sobą operację zmniejszenia żołądka.  Tym razem, to ona była w centrum zainteresowania i okazało się, że ma szansę na karierę… Stała się gwiazdą własnego reality show Mama June: From Not to Hot. Na oczach milionów widzów postanowiła poddać się metamorfozie. Efekt był zadowalający. Okazało się, że kobieta stała się wzorem dla innych kobiet, które podobnie jak ona zapragnęły zmian. Zachwycona utratą kilogramów, Shannon postanowiła poddać się plastyce brzucha i operacji piersi. Zaczęła regularnie ćwiczyć i zmieniła dietę. Potem June zmagała się z efektem jo-jo.

Czytaj też: Emocjonalne pożegnanie Błaszczykowskiego. Żona nie mogła powstrzymać łez

Honey Boo Boo 2012
Fot. Noel Vasquez/Getty Images for Extra)
Honey Boo Boo, Mama June, 2012
Fot. JB Lacroix/WireImage

Zerwana relacja z matką, nieszczęśliwe dzieciństwo...

Jej dobra passa nie trwała długo. Media poinformowały, że matka Alany spotykała się z mężczyzną skazanym za pedofilię. Mark Anthony McDaniel spędził w więzieniu 10 lat za molestowanie nieletnich. To wymusiło na TLC rezygnację z nagrania kolejnego sezonu o małych miss. Mama June starała się wyjaśnić w oświadczeniu, że to to tylko plotki, które rozpowszechniają tabloidy. Zapewniała wtedy, że dobro dzieci jest dla niej najważniejsze.

Wtedy starsza córka June miała wyznać w rozmowie z Radar Online, że w przeszłości była ofiarą mężczyzny. W czerwcu 2002 roku Mark McDaniel miał wielokrotnie molestować 8-letnią wówczas Annę. Donoszono, że w 2014 roku June miała odnowić kontakty z byłym partnerem. To tylko pogrążało ją w oczach społeczeństwa. Trudno było ukryć przed światem fakt, że kobieta straciła kontrolę nad własnym życiem i wpadła w sidła uzależnienia. Najbliżsi drżeli o jej zdrowie. „Jeśli ta interwencja nie zadziała, albo trafi do więzienia, albo umrze”, mówiła jej starsza córka. Na Twitterze dodała: „Ramiona dziecka nie zostały zbudowane tak, aby udźwignąć ciężar wyborów rodziców”,

Nic już nie miało dla June Shannon większego znaczenia. Nie interesowała się dziećmi i straciła swój cały dorobek życia, ponieważ potrzebowała pieniędzy na opłacenie długów za narkotyki. W sieci sprzedawała swoje osobiste przedmioty, a także rzeczy swoich dzieci. „Wiem, że wydaje ci się to niemożliwe, ale możesz pokonać tę okropną chorobę zwaną uzależnieniem od narkotyków i odzyskać życie, zanim będzie za późno. Cofnij się i spójrz na swój dom! Prawie sprzedałaś wszystko, co masz, łącznie z ostatnim łóżkiem w domu", apelowali do niej internauci.

Sytuacja rodzinna odbiła się na psychice Alany. Dziewczynka utraciła poczucie bezpieczeństwa, a także kontakt z mamą... Próbowała ukryć swoje cierpienie. Mała miss podobnie jak jej matka walczyła z otyłością. Stroniła od blasku fleszy. Dopiero w 2018 roku Honey Boo Boo wzięła udział w amerykańskiej edycji Tańca z Gwiazdami dla dzieci. Nagrania z jej tanecznymi wyczynami wciąż cieszą się dużą popularnością. Potem pojawiła się na premierze kolejnego sezonu programu Panny młode z piekła rodem.

Zobacz także: Maria Jose Alvarado jako królowa piękności miała świat u stóp, ale zginęła z rąk szaleńca...

Honey Boo Boo w 2015 roku

Honey Boo Boo 2015
Fot. Gregg DeGuire/WireImage

"Chcę z powrotem mamę"

Pod uśmiechem skrywała smutek... W marcu 2019 roku Mama June została aresztowana pod zarzutem posiadania narkotyków. Miała przy sobie crack.. Policja zatrzymała także jej partnera. Geno Edward Doak został oskarżony o posiadanie zabronionych substancji i związanych z nimi akcesoriów, a także przemoc domową. Po tym zdarzeniu, Honey Boo Boo zamieszkała ze starszą siostrą i jej mężem. U nich znalazła bezpieczną przystań. Kilka dni przed aresztowaniem matki, Alana miała powiedzieć jej, że decyzja o zamieszkaniu w domu siostry nie była jej wyborem. „Chciałabym wrócić do domu i zostać z tobą, opowiedzieć ci o moim dniu, ale nie mogę tego zrobić, bo się boję. Po prostu chcę z powrotem mamę”, mówiła.

Rodzina Mama June twierdzi, że to Geno Doak miał na nią zły wpływ, i nie mieli wątpliwości, że „będzie się nadal narażać się na ryzyko, dopóki będzie z nim”.

Starsza córka Mamy June, która wzięła pod swoje skrzydła Alanę podkreślała, że wszystkim jest trudno odnaleźć się w tej sytuacji. „Moja mama ma czworo dzieci. Troje z nas jest dorosłych, potrafimy o siebie zadbać i gotować dla siebie, wszyscy płacimy własne rachunki. Ale ostatecznie Alana wciąż ma 14 lat i potrzebuje mamy”, mówiła w Entertainment Tonight. Teraz Lauryn Shannon uwielbia przyglądać się, jak Alana odżywa i realizuje swoje marzenia.

W 2020 roku Mama June wyznała, że od miesięcy żyje w trzeźwości i to uważa za swój największy sukces. „Jestem z tego dumna”, cytowało jej wypowiedź People. Kobieta postanowiła odzyskać zaufanie najbliższych. Wszyscy zadawali sobie pytanie, czy uda jej się ponownie nawiązać z nimi dobre relacje? Wtedy z okazji Dnia Matki na profilu Honey Boo Boo pojawiło się wspólne zdjęcie z mamą i siostrą. Alana opatrzyła je podpisem: ,,Dużo szczęścia dla wszystkich wspaniałych matek, ale co najważniejsze dla tych pięknych kobiet. Dziękuję wam obu za wspieranie mnie bez względu na wszystko, kocham was na zawsze". 

Z kolei w 2021 roku Honey Boo Boo w rozmowie z Teen Vogue zdradziła, że wciąż nie może poradzić sobie z uzależnieniem matki. Mama June walczy z używkami. „Wielu ludzi na tym świecie nie zdaje sobie sprawy, jak wiele osób jest tak naprawdę dotkniętych uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. To bardzo, bardzo trudne. To jest coś, czego nikomu nie życzę, naprawdę”, mówiła 16-latka. 

Sama podkreślała, że popularność i zainteresowanie mediów odbiły się negatywnie na jej życiu. Nie ma prawdziwych przyjaciół, trudno nawiązuje relacje z innymi osobami i nie potrafi obdarzyć ich zaufaniem.  „Szczerze mówiąc, nie mam wielu przyjaciół. W ogóle. Ponieważ wydaje mi się, że ludzie myślą sobie: „O mój Boże, przyjaźnię się z Honey Boo Boo". Tak naprawdę nikomu nie ufam, więc nie mam przyjaciół”, mówiła. Jak zaznaczyła, nie lubi, gdy ktoś zwraca się do niej pseudonimem. „To są dwie zupełnie różne osoby. Powiedziałbym, że teraz lubię tę Alanę, a nie młodszą Alanę”, mówiła w wywiadzie.  

Alana ma jedno marzenie i dąży do jego realizacji. Chciałaby w przyszłości zostać pielęgniarką neonatologiczną. Dziewczyna jest również bardzo aktywna w mediach społecznościowych, gdzie stara się zmienić postrzeganie osób otyłych oraz walczyć z fatfobią i body-shamingiem.  

Czytaj również: Wspólnie z bratem Kubą stworzył popularny zespół L.O.27! Co dziś robi i jak wygląda Maciej Molęda?

Alana na zdjęciu z siostrą:

Honey Boo Boo
Fot. Jackson Lee / Splash News/EAST NEWS

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.