Honey Boo Boo, 2012
Fot. Noel Vasquez/Getty Images for Extra
NIEZWYKŁE HISTORIE

Kiedyś ulubienica Ameryki, a dziś? Tak wygląda życie Honey Boo Boo 

Nieszczęśliwe dzieciństwo, uzależnienie matki...

Olga Figaszewska 18 lipca 2021 14:35
Honey Boo Boo, 2012
Fot. Noel Vasquez/Getty Images for Extra

Alana Thompson dorastała na oczach widzów na całym świecie. W pewnym momencie Honey Boo Boo osiągnęła status gwiazdy dziecięcych konkursów piękności. Jednak jej życie jest pełne dramatu. Nieszczęśliwe dzieciństwo, trudne relacje z matką i uzależnienie June Shannon  silnie wpłynęły na jej psychikę. Honey Boo Boo dziś ma 15 lat i przebywa pod opieką siostry. Czy udało jej się pogodzić z przeszłością? Sprawdziliśmy.

Życie Honey Boo Boo 

Popularność przyniósł jej udział w programie Toddlers & Tiaras, emitowanym przez stację TLC. Alana miała zaledwie sześć lat, gdy zaczęła brać udział w konkursach piękności. Wyróżniała się burzą jasnych loków, mocnym makijażem i niesamowitymi stylizacjami. W dodatku była pewna siebie, elokwentna i zarażała energią. Honey Boo Boo była przygotowana na podbój show-biznesu przez swoją matkę– June, która pragnęła, by jej córka odniosła sukces. 

Honey Boo Boo 2012
Fot. Noel Vasquez/Getty Images for Extra)

W końcu jej starania przyniosły efekt. Alana miała na swoim koncie kolejne tytuły, ale czy tak naprawdę była szczęśliwa? O ile przyjmowanie sukcesów przychodziło jej z łatwością, to kilkulatce ciężko było zaakceptować porażki. Jednak samopoczucie i zdrowie najmłodszej córki, wydawało się być kwestią drugorzędną dla jej matki. Tak naprawdę, Honey Boo Boo utrzymywała całą rodzinę.

W pewnym momencie mówiło się, że dziewczynka zawiesza karierę, ale tak naprawdę przygotowała się udziału w reality show - Here Comes Honey Boo Boo. „Od pewnego czasu nie startujemy w konkursach piękności, ponieważ jesteśmy zajęci naszym show, szkołą i w ogóle życiem”, powiedziała wówczas jej mama June Shannon w wywiadzie dla In Touch Weekly.

Widzowie mogli bliżej poznać najbliższych małej miss. Jak podawał The National Enquirer, produkcja została prawie wstrzymana w pierwszym sezonie po tym, jak na YouTube pojawił się materiał, na którym widać jak Honey Boo Boo ma  tańczyć za pieniądze w jednym z barów. Przeciwko rodzicom nie wniesiono zarzutów, ale Mama June była na tyle przestraszona, że ​​zapewniała potem: „Nie postawię ponownie Alany w takiej sytuacji”.

Honey Boo Boo, Mama June, 2012
Fot. JB Lacroix/WireImage


W trakcie emisji programu na jaw wyszło więcej szokujących faktów. Rodzina Alany była krytykowana za wpajanie dzieciom złych nawyków żywieniowych. W domu nie było zasad i pojawiał się alkohol. Widzowie zwracali także uwagę na burzliwą przeszłość matki Alany. Wszystkie cztery córki Mama June mają różnych ojców, a National Enquirer donosił, że co najmniej trzech z byłych partnerów June posiada akta więzienne.

June Shannon przejmowała się negatywnymi komentarzami, zwłaszcza tymi, które dotyczyły jej wyglądu. Kobieta od dawna walczyła z otyłością. Miała za sobą operację zmniejszenia żołądka.  Tym razem, to ona była w centrum zainteresowania i okazało się, że ma szansę na karierę… Stała się gwiazdą własnego reality show Mama June: From Not to Hot. Na oczach milionów widzów postanowiła poddać się metamorfozie.  Efekt był zadowalający. Okazało się, że kobieta stała się wzorem dla innych kobiet, które podobnie jak ona zapragnęły zmian. Zachwycona utratą kilogramów, Shannon postanowiła poddać się plastyce brzucha i operacji piersi. Zaczęła regularnie ćwiczyć i zmieniła dietę. Potem June zmagała się z efektem jo-jo.

Zerwana relacja z matką, nieszczęśliwe dzieciństwo...

Jej dobra passa nie trwała długo. Media poinformowały, że matka Alany spotykała się mężczyzną skazanym za pedofilię. 53-letni Mark Anthony McDaniel spędził w więzieniu 10 lat za molestowanie nieletnich. To wymusiło na TLC rezygnację z nagrania kolejnego sezonu o małych miss. Mama June starała się wyjaśnić w oświadczeniu, że to to tylko plotki, które rozpowszechniają tabloidy. Zapewniała wtedy, że dobro dzieci jest dla niej najważniejsze.

Wtedy starsza córka June miała wyznać w rozmowie z Radar Online, że w przeszłości była ofiarą mężczyzny. W czerwcu 2002 roku Mark McDaniel miał wielokrotnie molestować 8-letnią wówczas Annę. Donoszono, że w 2014 roku June miała odnowić kontakty z byłym partnerem. To tylko pogrążało ją w oczach społeczeństwa. Trudno było ukryć przed światem fakt, że kobieta straciła kontrolę nad własnym życiem i wpadła w sidła uzależnienia. Najbliżsi drżeli o jej zdrowie. „Jeśli ta interwencja nie zadziała, albo trafi do więzienia, albo umrze”, mówiła jej starsza córka. Na Twitterze dodała: „Ramiona dziecka nie zostały zbudowane tak, aby udźwignąć ciężar wyborów rodziców”,

Nic już nie miało dla June Shannon większego znaczenia. Nie interesowała się dziećmi i straciła swój cały dorobek życia, ponieważ potrzebowała pieniędzy na opłacenie długów za narkotyki. W sieci sprzedawała swoje osobiste przedmioty, a także rzeczy swoich dzieci.

Honey Boo Boo w 2015 roku

Honey Boo Boo 2015
Fot. Gregg DeGuire/WireImage

„Wiem, że wydaje ci się to niemożliwe, ale możesz pokonać tę okropną chorobę zwaną uzależnieniem od narkotyków i odzyskać życie, zanim będzie za późno. Cofnij się i spójrz na swój dom! Prawie sprzedałeś wszystko, co masz, łącznie z ostatnim łóżkiem w domu?", apelowali do niej internauci.

Sytuacja rodzinna odbiła się na psychice Alany. Dziewczynka utraciła poczucie bezpieczeństwa, straciła kontakt z mamą... Próbowała ukryć swoje cierpienie. Małą miss podobnie jak jej matka walczyła z otyłością. Stroniła od blasku fleszy. Dopiero w 2018 roku Honey Boo Boo wzięła udział w amerykańskiej edycji Tańca z Gwiazdami dla dzieci. Nagrania z jej tanecznymi wyczynami wciąż cieszą się dużą popularnością. Potem pojawiła  się na premierze kolejnego sezonu programu Panny młode z piekła rodem.

CZYTAJ TEŻ: Co się dzieje z Anellą? Dlaczego polska lalka Barbie zniknęła z show-biznesu?! 

Pod uśmiechem skrywała smutek... W marcu 2019 roku Mama June została aresztowana pod zarzutem posiadania narkotyków. Miała przy sobie crack.. Policja zatrzymała także jej partnera. Geno Edward Doak został oskarżony o posiadanie zabronionych substancji i związanych z nimi akcesoriów, a także przemoc domową. Po tym zdarzeniu, Honey Boo Boo zamieszkała ze starszą siostrą i jej mężem. U nich znalazła bezpieczną przystań. Kilka dni przed jej aresztowaniem, Alana miała powiedzieć swojej matce, że decyzja o zamieszkaniu w domu siostry nie była jej wyborem. „Chciałabym wrócić do domu i zostać z tobą, opowiedzieć ci o moim dniu, ale nie mogę tego zrobić, bo się boję. Po prostu chcę z powrotem mamę”, mówiła.

Rodzina Mama June twierdzi, że to Geno Doak miał zły wpływ na Mama June i nie mieli wątpliwości, że „będzie się nadal narażać się na ryzyko, dopóki będzie z nim”.

Alana na zdjęciu z siostrą:

Starsza córka Mama June, która wzięła pod swoje skrzydła Alanę podkreśliła, że wszystkim jest trudno odnaleźć się w tej sytuacji. „Moja mama ma czworo dzieci. Troje z nas jest dorosłych, potrafimy o siebie zadbać i gotować dla siebie, wszyscy płacimy własne rachunki. Ale ostatecznie Alana wciąż ma 14 lat i potrzebuje mamy”, mówiła w Entertainment Tonight. Teraz Lauryn Shannon uwielbia przyglądać się, jak Alana odżywa i realizuje swoje marzenia.

W 2020 roku Mama June wyznała, że od miesięcy żyje w trzeźwości i to uważa za swój największy sukces. „Jestem z tego dumna”, cytowało jej wypowiedź People. Kobieta postanowiła odzyskać zaufanie najbliższych. Czy uda jej się ponownie nawiązać z nimi dobre relacje? Z okazji Dnia Matki na profilu Honey Boo Boo pojawiło się wspólne zdjęcie z mamą i siostrą. Alana opatrzyła je podpisem: ,,Dużo szczęścia dla wszystkich wspaniałych matek, ale co najważniejsze dla tych pięknych kobiet. Dziękuję wam obu za wspieranie mnie bez względu na wszystko, kocham was na zawsze".  

Honey Boo Boo
Fot. Jackson Lee / Splash News/EAST NEWS

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.