Dorota Wellman, VIVA!, Dzień Dobry TVN
Fot. Materiały prasowe
O TYM JEST GŁOŚNO

„Życzymy sobie poszanowania, uznania i szacunku!”. Dorota Wellman w ostrych słowach stanęła w obronie kobiet

Olga Figaszewska 23 maja 2017 10:15
Dorota Wellman, VIVA!, Dzień Dobry TVN
Fot. Materiały prasowe

Dorota Wellman należy do grona najbardziej cenionych i wpływowych polskich dziennikarek. W środowisku słynie z bezpośredniości, szczerości i niezwykłego poczucia humoru.  Jednak ostatnie miesiące nie były dla dziennikarki dość łatwe. Prezenterka zmagała się z problemami zdrowotnymi. Po operacji barku, przechodzi długą rehabilitację. W jednym z wywiadów, wyznała  że zmaga się również z problemami w życiu zawodowym. Tym razem, dziennikarka na łamach „Wysokim Obcasów”, postanowiła zawalczyć z krytyką wobec kobiet na temat ich wyglądu i wieku. Po raz kolejny zaprezentowała dystans do samej siebie i niesamowitą odwagę.

Polecamy też: Dorota Wellman o swoim stanie zdrowia: „Musiałam poddać się zabiegowi, nie chcę być kaleką”

Dorota Wellman o dojrzałości i szacunku do kobiet

Dorota Wellman posiada rzeszę fanów i wielbicieli jej osobowości. Jednak są osoby, dla których nieustająco wygląd prezenterki staje się pierwszorzędnym tematem. Nadwagę wypominają jej nie tylko hejterzy. Ponieważ staje w obronie praw kobiet w Polsce, w ostatnim czasie, zetknęła się z krytyką również ze strony kolegów z branży, posiadających prawicowe przekonania. Gdy zabrakło odpowiednich argumentów, Rafał Ziemkiewicz wytknął jej problemy z wagą, a Jacek Piekara zasugerował, że jest brzydka i za stara na seks.

W „Wysokich Obcasach” pojawił się najnowszy felieton Doroty Wellman, w którym dziennikarka odnosi się do kwestii swojego wieku, figury czy urody, z którymi nigdy dotąd się nie kryła. Prezenterka stanęła w obronie wszystkich kobiet, które na co dzień są poniżane z różnych przyczyn, a ich prawa nagminnie łamane.

„Cóż, zestarzałam się i przytyłam. Należy mi się szacunek. I całej armii starych kobiet (wolę określenie dojrzałych i doświadczonych)”, napisała Dorota Wellman.


„Przy okazji premiery filmu "Pokot" Agnieszka Holland powiedziała, że Polska to nie jest kraj dla starych kobiet. (...) Jestem stara, mam 56 lat, choć czuję, że mam 25, no może 30. Peseloza czasami i mnie dotyka, kiedy coś gdzieś strzyka. Czy ktoś mnie poniża? Niechby tylko spróbował. Przez całe życie pracuję uczciwie i płacę podatki w tym kraju. Jestem porządnym obywatelem. Urodziłam i wychowałam syna. Poświęciłam wiele dla swojej rodziny, harując jak wół. Cóż, zestarzałam się i przytyłam. Należy mi się szacunek. I całej armii starych kobiet (wolę określenie dojrzałych i doświadczonych). Życzymy sobie poszanowania, uznania i szacunku! I dobrej, a nie gównianej emerytury z ZUS-u”.

No, szlag człowieka trafia, że tylu idiotów chodzi po świecie. I ty, idioto, będziesz stary i czasami gruby. I tobie, idioto, uroda przeminie jak sen jakiś złoty. Pamiętaj, idioto, przyjdzie i na ciebie pora”, zakończyła ostro.

Zobacz też: Dorota Wellman ostro o pracy w telewizji: „Rzucają mi kłody pod nogi! Straciłam wszystkie najlepsze programy”

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.