Donald Trump
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Donald Trump po raz drugi odwiedzi Polskę! Towarzyszyć będzie mu żona, Melania

Czy tym razem obejdzie się bez wpadek?

Redakcja VIVA! 30 lipca 2019 19:56
Donald Trump
Fot. East News

Pałac Prezydencki potwierdził, że Donald Trump po raz drugi odwiedzi Polskę! Jak poinformował poinformował szef gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski, wizyta prezydenta USA zaplanowana jest na 31 sierpnia, i ma trwać 3 dni. Przywódca Stanów Zjednoczonych weźmie udział w uroczystościach z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Donald Trump – cel wizyty w Polsce

„Amerykański Prezydent Donald Trump przyjął zaproszenie od Andrzeja Dudy do ponownego odwiedzenia Polski”, brzmi komunikat Kancelarii Prezydenta RP. Jak poinformował Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, prezydent Stanów Zjednoczonych przyleci do Polski 31 sierpnia wieczorem, aby dzień później wziąć udział w uroczystościach związanych z 80. rocznicą wybuchu II Wojny Światowej, odbywających się w Warszawie.

Nieznane są jeszcze szczegóły wizyty – Biały Dom poinformuje o nich w oficjalnym komunikacie. Potwierdzono jednak doniesienia, że podobnie jak podczas pierwszej wizyty w lipcu 2017 roku, prezydentowi USA towarzyszyć będzie żona, Melania Trump.

„Obecnie pracujemy nad szczegółami wizyty Pana Prezydenta Trumpa”, poinformował Wojciech Kolarski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta. Dodał, że pełna lista zagranicznych delegacji, które wezmą udział w rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, znana będzie po 15. sierpnia.

Spotkania Donalda Trumpa z przywódcami innych państw często kończą się spektakularnymi wpadkami, o których później mówi cały świat. Czy tym razem będzie inaczej? O tym przekonamy się już za miesiąc, a tymczasem przypomnijmy sobie najgłośniejsze niepowodzenia prezydenta Stanów Zjednoczonych...

Wpadki Donalda Trumpa

Donald Trump nie uścisnął ręki Angeli Merkel podczas spotkania

W 2017 roku Angela Merkel przybyła do Białego Domu na spotkanie z Donaldem Trumpem. Przed kamerami wymienili kilka zdań, po czym dziennikarze zaczęli przypominać o uścisku dłoni. Kanclerz Niemiec uprzejmie podpowiadała przywódcy USA, że czas na ten gest, ale Donald Trump kompletnie  ją zignorował.

Agata Duda nie przywitała się z Donaldem Trumpem

Podczas pierwszej wizyty w Polsce, w 2017 roku, prezydent USA przybył spotkać się z Andrzejem Dudą. Po przyjaznej rozmowie i męskim uścisku dłoni, Donald Trump wyciągnął rękę do Agaty Dudy. Jednak Pierwsza Dama prawdopodobnie nie zauważyła tego gestu i najpierw powitała Melanię Trump.

Wpadka z... lampą

Spotkania w Białym Domu nie zawsze przebiegają spokojne, a rozmowa z prezydentem Korei Południowej, Mun Jae-in, tylko to potwierdza. W pewnym momencie dziennikarz niechcący dotknął lampy, stojącej obok Donalda Trumpa, która prawie spadła na przywódce USA. Na szczęście, ochroniarze byli szybsi.

Wpadki Donalda Trumpa podczas spotkań z rodziną królewską

W tym roku prezydent Stanów Zjednoczonych wraz z żoną Melanią wybrali się do Wielkiej Brytanii. I chociaż dało się zauważyć, że tym razem Donald Trump przestudiował protokół królewski, nie uniknął wpadek. W pewnym momencie poniosły go emocje, ponieważ po wygłoszeniu toastu... chciał objąć Elżbietę II. Na szczęście szybko się zreflektował. Drugie niefortunne zdarzenie miało miejsce podczas przemowy królowej – Trump zdawał się być zasłuchany, ale złośliwi piszą wprost, że przysnął.

To nie pierwsze wpadki Donalda Trumpa podczas oficjalnych wizyt w Anglii. W 2018 roku spóźnił się na spotkanie z Elżbietą II, okazując jej brak szacunku. W pewnym momencie przestał też zwracać uwagę na królową i wyprzedził ją, przez co monarchini musiała oglądać jego plecy. Jakby tego było mało, nie zareagował na jej prośbę, aby przesunął się na tyle, by mogła ponownie iść u jego boku. 

Donald Trump, Andrzej Duda
Fot. AP/Associated Press/East News

Agata Duda, Andrzej Duda, Donald Trump, Melania Trump
Fot. AP/Associated Press/East News

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.