Barron Trump, Donald Trump, Kathy Griffin, odcięta głowa Trumpa
Fot. Getty Images/Facebook
O TYM JEST GŁOŚNO

Zdjęcie odciętej głowy Donalda Trumpa zszokowało media i rodzinę prezydenta. Kto stoi za tą makabryczną prowokacją?

Konrad Szczęsny 1 czerwca 2017 17:30
Barron Trump, Donald Trump, Kathy Griffin, odcięta głowa Trumpa
Fot. Getty Images/Facebook

O tej sprawie dyskutują media na całym świecie. Wszystko z powodu prowokacji, której dokonała słynna amerykańska komiczka Kathy Griffin. Zamieściła w Internecie zdjęcie, na którym... trzyma w ręce odciętą, zakrwawioną podobiznę głowy Donalda Trumpa. Po tej publikacji rozpętała się istna burza - nie tylko w mediach społecznościowych!

 

Polecamy też: Barron Trump padł ofiarą hejterów. Biały Dom stanął w obronie syna prezydenta

 

Donald Trump o prowokacji Kathy Griffin 

 

Na reakcję prezydenta USA nie trzeba było długo czekać. Donald Trump podkreślił, że z powodu publikacji zdjęcia jego syn miał poważny atak paniki, gdy zobaczył je w telewizji. 

 

Kathy Griffin powinna się za siebie wstydzić. Moje dzieci, szczególnie mój 11-letni syn Barron, bardzo to przeżyły. To chore!”, napisał prezydent na Twitterze.

 

 

Melania Trump o prowokacji Kathy Griffin

 

Matka Barrona Trumpa nie kryła rozczarowania i zażenowania zachowaniem satyryczki.

 

Jako matka, żona i po prostu istota ludzka, uważam to zdjęcie za gorsząceJeśli weźmie się pod uwagę okrucieństwa, jakie mają miejsce dzisiaj na świecie, stworzenie takiego zdjęcia jest po prostu złe i sprawia, że zastanawiam się na temat poczytalności osoba, która je wykonała”, podkreśliła pierwsza dama w oświadczeniu.

 

Barron Trump przeżył poważny atak paniki

 

Jak podaje serwis TMZ, 11-letni syn Donalda Trumpa na widok podobizny głowy ojca, która została ścięta, zareagował bardzo impulsywnie: rozpłakał się i pobiegł do matki. 

 

„Ma tylko 11 lat. Nie ma pojęcia, kim jest Kathy Griffin, a głowa, którą trzymała, była podobna do jego ojca”, podkreślił informator serwisu.

 

Polecamy też: „Little Donald”. Kim jest prawdopodobnie najbardziej strzeżone dziecko w Ameryce? Oto Barron Trump

 

Kathy Griffin przeprasza za prowokację ze ściętą głową Donalda Trumpa

 

Satyryczka stosunkowo szybko opublikowała w mediach społecznościowych nagranie, na którym wylewnie przeprasza rodzinę Donalda Trumpa za „nieudany żarty”. Deklaruje również, że usunie feralne zdjęcie ze wszystkich mediów, do których ma dostęp. 

 

PrzepraszamPosunęłam się za daleko. Źle zrobiłam”, kajała się na Twitterze.

 

 

Fani i media krytykują Kathy Griffin za prowokację z odciętą głową Donalda Trumpa

 

Fani i media nie zostawiły jednak na satyryczce suchej nitki i podkreślają, że zajście musiało być wstrząsającym przeżyciem dla najbliższej rodziny Donalda Trumpa, zaś publikowanie takiego zdjęcia to wyraz braku szacunku nie tylko do głowy państwa, lecz także zaprzeczanie fundamentalnym zasadom współżycia społecznego. W całą sprawę zaangażowały się również służby specjalne, które podkreśliły, że sugestie dotyczące śmierci prezydenta (w tym żarty z możliwości utraty życia) są traktowane bardzo poważnie na najwyższym szczeblu. 

 

Polecamy też: Ten gest pierwszej damy Ameryki komentują media na całym świecie. Czy małżeństwo Trumpów przechodzi kryzys?

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?