Donald Trump, Donald Trump Jr., Ivanka Trump, Tiffany Trump, Barron Trump
Fot. Alex Brandon/Associated Press/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Donald Trump ubiega się o ułaskawienie swoich dzieci... Co im grozi?

Oto potomstwo 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych

Redakcja VIVA! 3 grudnia 2020 13:00
Donald Trump, Donald Trump Jr., Ivanka Trump, Tiffany Trump, Barron Trump
Fot. Alex Brandon/Associated Press/East News

Tegoroczne wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych rozstrzygnięto na korzyść kandydata Partii Demokratycznej Joego Bidena. Tym samym Donald Trump ustąpi z urzędu w styczniu 2021 roku. Bliską współpracowniczką 45. prezydenta USA w Białym Domu jest m.in. jego córka, Ivanka. Jak się okazuje, zarówno ją, jak i jej braci czekać mogą kłopoty z prawem. Póki nie rozstał się z prezydenturą, przezorny ojciec zawczasu ubiega się o ułaskawienie swoich dzieci. Czym zajmuje się potomstwo Donalda Trumpa? Co im grozi?

Donald Trump ubiega się o ułaskawienie swoich dzieci. Czym zajmują się Ivanka, Eric oraz Donald Jr.?

Już niebawem ustąpić miejsca w Białym Domu zmuszony będzie nie tylko Donald Trump, ale i jego najstarsza córka. Ivanka Trump od czterech lat pełni funkcję doradczyni 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. W swoich działaniach skupiała się przede wszystkim na kwestiach edukacji oraz wzmocnienia pozycji ekonomicznej kobiet i ich rodzin. Zabiegała m.in. o stworzenie większej ilości miejsc pracy, a także udostępnienie obywatelkom USA niezbędnych środków do rozwoju umiejętności i kwalifikacji. Jej przygoda z polityką dobiega jednak końca. 

Ivanka Trump zapracowała na miano najpopularniejszego potomka sławnego przedsiębiorcy. Rozgłos zyskała m.in. za sprawą udziału w reality show swojego ojca, The Apprentice. Program emitowano na antenie NBC w latach 2004-2017. Oceniano w nim umiejętności biznesowe uczestników. W jury zasiadała m.in. właśnie Ivanka Trump. Najstarsza córka Donalda Trumpa sprawdziła się także w roli projektantki mody. Posiada własną markę odzieżową, a w przeszłości współtworzyła także linię biżuterii. Zanim objęła urząd w Białym Domu, jej głównym zajęciem był nadzór rozwoju firmy ojca, The Trump Organization. Do dzisiaj zasiada w zarządzie konglomeratu jako wiceprezes ds. rozwoju. 

Ivanka Trump:

Ivanka Trump
Fot. AP/Associated Press/East News

Chociaż Ivanka Trump dorobek zawodowy posiada imponujący, wielu bynajmniej nie interpretuje go jako osobisty sukces doradczyni prezydenta. Trudno się dziwić, jako że Donald Trump ma ogromny udział w rozwoju jej kariery. Jak się jednak okazuje, mógł tym samym wpędzić ją w kłopoty prawne. Biorąc pod uwagę jej pozycje zarówno w prywatnym przedsiębiorstwie ojca, jak i Białym Domu, zapewne z łatwością można podważyć jej wiarygodność jako urzędniczkę państwową.

W podobnej sytuacji znajdują się najstarszy syn 45. prezydenta USA, pełniący obecnie funkcję prezesa The Trump Organization - Donald Jr., jak i wiceprezes konglomeratu, Eric Trump. Świat obiegła kontrowersyjna informacja o tym, że Donald Trump ubiega się o ułaskawienie trójki swoich dzieci. Zależy mu na szybkim dopełnieniu formalności, jako że w momencie, kiedy ustąpi z urzędu prezydenta Stanów Zjednoczonych, sprawa nie będzie taka prosta. Działania przezornego ojca prawdopodobnie podyktowane są obawą przed śledztwem toczonym w sprawie potencjalnych przestępstw podatkowych w The Trump Organization, wszczętym przez prokuratora generalnego stanu Nowy Jork. Póki co, żadne zarzuty wobec dzieci sławnego przedsiębiorcy nie zostały jeszcze przedstawione. 

Ivanka Trump, Donald Trump Jr.:

Ivanka Trump, Donald Trump Jr.
Fot. AP/Associated Press/East News

Eric Trump:

Eric Trump
Fot. AP/Associated Press/East News

Dzieci Donalda Trumpa

Donald Trump posiada piątkę dzieci z trzech małżeństw. Donald Jr. (42 l.), Ivanka (39 l.) i Eric (36 l.) są potomkami 45. prezydenta USA oraz jego pierwszej żony, Ivany. Małżeństwo rozpadło się 1992 roku. Zaledwie rok później Donald Trump poślubił Marlę Maples, z którą ma córkę, Tiffany. Młodsza córka sławnego przedsiębiorcy znana jest przede wszystkim jako celebrytka, osobowość internetowa. W mediach społecznościowych obserwują ją miliony. Tiffany Trump (27 l.) uzyskała dyplom uczelni wyższej z socjologii, obecnie studiuje prawo. Pracowała także jako redaktorka na stażu w magazynie Vogue oraz modelka. Najmłodszym potomkiem Donalda Trumpa jest 14-letni Barron. Jego matką obecna pierwsza dama Stanów Zjednoczonych, Melania Trump.  

Tiffany Trump:

Tiffany Trump
Fot. Wiese/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Barron Trump, Donald Trump:

Barron Trump
Fot. JIM WATSON/AFP/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.