Brad Pitt
Fot. GQ
O NIM JEST GŁOŚNO

Domy, które Brad Pitt zbudował dla potrzebujących, nie nadają się do mieszkania!

Wściekli mieszkańcy złożyli pozew!

Weronika Kostyra 25 października 2018 07:29
Brad Pitt
Fot. GQ

Brad Pitt będzie miał kłopoty? 13 lat temu zdobył się na wielkoduszny gest i pomógł ofiarom Huraganu Katrina. Morderczy żywioł, który w 2005 roku nawiedził Nowy Orlean, dokonał wielkich spustoszeń, zalane zostało 80% powierzchni miasta. Zginęło 1836 osób, 705 uznano za zaginione, a tysiące zostały pozbawione dachu nad głową. Hollywoodzki aktor założył wtedy fundację Make it Right, która zbudowała 150 domów dla ofiar katastrofy. Po upływie kilku lat okazało się jednak, że budynki nie nadają się do mieszkania!

Pozew przeciwko fundacji Brada Pitta

Dobry uczynek obrócił się przeciwko aktorowi. Mimo że zatrudnił najlepszych architektów, którzy mieli zaprojektować domy, w których sami mieliby mieszkać, ich budynki nie wytrzymały próby czasu. 150 domów było inspirowanych tradycyjną architekturą tego regionu, zostały też wyposażone w systemy oszczędzania energii. Wadliwe jednak okazały się zabezpieczenia przed wilgocią. Mieszkańcy narzekają na fundamenty domów, problemy z rurami oraz uciążliwym grzybem na ścianach.

Zdecydowali się złożyć zbiorowy pozew przeciwko fundacji, ponieważ w większości zapłacili oni za domy, które otrzymali od ubezpieczycieli. W obecnym stanie nie nadają się one do zamieszkania. Organizacja Make it Right Brada Pitta winą obarczyła architektów i wystosowała własny pozew. Jej zdaniem to on popełni błędy w projekcie, które doprowadziły do poważnych wad konstrukcyjnych. 

Brad Pitt GQ Style
Fot. GQ Style

Brad Pitt GQ Style
Fot. GQ Style

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.