Dominika Kulczyk, Viva! 10/2020
Fot. Tatiana Jachyra
WSPOMNIENIE

Dominika Kulczyk wspomina zmarłego ojca, Jana Kulczyka. „Tatku, byłeś miłością...”

Przedsiębiorca odszedł 5 lat temu

Ksenia Krasko 30 lipca 2020 14:05
Dominika Kulczyk, Viva! 10/2020
Fot. Tatiana Jachyra

Mówiło się, że Jan Kulczyk zmienił gospodarkę Polski, a z zarabiania pieniędzy uczynił prawdziwą sztukę. Najbardziej jednak kochał życie. Zmarł niespodziewanie, 29 lipca 2015 roku. Córka przedsiębiorcy, Dominika Kulczyk, uczciła piątą rocznicę śmierci ojca w poruszający sposób.

Dominika Kulczyk uczciła rocznicę śmierci Jana Kulczyka

Jan Kulczyk miał dwójkę dzieci, córkę Dominikę i syna Sebastiana, którzy odziedziczyli majątek przedsiębiorcy i zaangażowali się w prowadzenie jego biznesów. Byli sobie niezwykle bliscy, czego nigdy nie ukrywali.

Chociaż młodzi Kulczykowie stronią od mediów i nie ujawniają szczegółów życia prywatnego, Dominika zrobiła wyjątek w piątą rocznicę śmierci ojca. Podzieliła się z obserwatorami wzruszającym wspomnieniem i opublikowała kilka zdjeć z rodzinnego archiwum.

„Tatku, byłeś miłością, pięknie połączony ze wszystkim, co piękne: swoim sercem, drugim człowiekiem, światem... Dziękuję. Dziś piąta rocznica Twojego odejścia, a śmierć to za mały powód, żeby przestać kochać”, napisała.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dad, you were love, magically connected to everything that's beautiful: your own heart, other people, the world. Thank you. ❤️ Today marks the fifth anniversary of your passing, but death is not enough of a reason to stop loving. . Tatku, byłeś miłością, pięknie połączony z wszystkim, co piękne: swoim sercem, drugim człowiekiem, światem... Dziękuję ❤️ Dziś piąta rocznica Twojego odejścia, a śmierć to za mały powód, żeby przestać kochać. Zdjęcia z archiwum rodzinnego; portrety: Marlena Bielinska @stareoness / Move . . . #JanKulczyk #DominikaKulczyk #tatuś #miłość #tęsknota #pamiętamy #pamięć #rocznica #iloveyoudad #loveyoudad #forever #loveforever #love #bestfather #daddy #daddygirl #bestdad #memories #memory #animationart #animation #animationvideo #video #videoart #shortanimation #remembertoremember

Post udostępniony przez Dominika Kulczyk (@dominikakulczyk)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dominika Kulczyk (@dominikakulczyk)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dominika Kulczyk (@dominikakulczyk)

Dominika Kulczyk o Janie Kulczyku

Jakim ojcem był Jan Kulczyk? „Mój tato zawsze wznosił toasty za miłość i często powtarzał, że kocha się nie za coś, ale pomimo czegoś. Rodzice wpoili mi, że każdy z nas ma w sobie wyjątkowy pierwiastek i naszym zadaniem jest go pielęgnować, by uszczęśliwić siebie oraz innych”, wyznała Dominika Kulczyk podczas wywiadu z magazynem Wysokie Obcasy.

„Dlatego staram się, żeby ludzie, wśród których żyję, byli szczęśliwi. Nie tylko moje dzieci, które, co oczywiste, kocham najbardziej. Przypuszczam, że w to, co ja robię dla innych ludzi, jest też wpisana miłość własna. Bo żeby kochać innych, trzeba kochać siebie”, dodała. „Rodzice tłumaczyli mi, że dostajemy różne talenty i różne dary i ja tych darów mam bardzo wiele. Nie muszę się nimi udławić, przejeść, przepić, przekonsumować, tylko mogę się podzielić”.

Informacja o nagłej śmierci Jana Kulczyka wstrząsnęła Polską. Zmarł w wyniku powikłań po zabiegu kardiologicznym, przeprowadzonym w klinice w Wiedniu. Miał 65 lat. 

Jan Kulczyk, VIVA!, sierpień 2015, 17/2015
Fot. Marlena Bielińska

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.